PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Nechte zpívat Mišíka. Vzniká film o legendě českého rocku, shání se peníze

Nechte zpívat Mišíka. Vzniká film o legendě českého rocku, shání se peníze

Sobota, 31.12.2016 / článek

 

Zpěvák, kytarista a skladatel Vladimír Mišík, který neodmyslitelně patří k tuzemským beatovým klenotům, oslaví 8. března 2017 sedmdesáté narozeniny. K jubileu v současnosti vzniká celovečerní dokumentární film Nechte zpívat Mišíka. K dokončení snímku však chybí peníze, a tak se autoři rozhodli vybrat částku na crowdfundingovém serveru hithit.cz.  

"V těchto dnech probíhá postprodukce celovečerního dokumentárního filmu režisérky Jitky Němcové Nechte zpívat Mišíka. Probíhající kampaň na portálu Hithit.cz má za postprodukci podpořit a zajistit prostředky na dokončení obrazové, zvukové postprodukce a triků. Chtěli bychom požádat příznivce Vladimíra Mišíka, rocku a obecně svobody lidského konání o podporu v kampani. Zároveň budeme rádi, když se stanete naším fanouškem na Facebooku, abyste nás mohli sledovat," říká za projekt Štěpán Hora

Režisérka ke scénáři filmu, na kterém se podílela společně s Vladimírem Mišíkem, říká: „Mišíkovo téma je o hledání lidí, věcí, hudby, poezie a v neposlední řadě amerického otce, hledání událostí, které prošly jeho životem, jestli se naplnil osud člověka, který je obdařen talentem a nadáním a jestli svůj talent nerozmělnil ani nepromrhal."

Režisérka chce zjistit, proč ho nikdy muzikanti neopustili, i když zůstal sám, vždy se mu podařilo postavit novou a lepší kapelu, proč ho spoluhráči nosili na jeviště, když byl dva roky na vozíku, jaké to je kouzlo a charisma, které má.

Film Nechte zpívat Mišíka bude vyprávět klasický příběh o rebelovi a rockerovi, který je srozumitelný a velmi čitelný pro všechny generace. Cílem je představit Vladimíra Mišíka, jako člověka pevného charakteru, umělce, který se nedal zlomit, umělce, který stále tvoří a nenechá se sešněrovat žádným novým vkusem, který nám přináší naše současná společnost.

Je to film o hledání, slov, věcí, lidí a vzpomínek s prvky hraného filmu a archivů, s nádhernými písněmi Vladimíra Mišíka. Odehrává se převážně na planetce Mišík, která má v průměru pět kilometrů a nachází se na samém okraji sluneční soustavy.
Na filmu Nechte zpívat Mišíka se dále podílejí: Diviš Marek (kamera), Petr Pištěk (architekt), Petr Kolínský (kostýmní návrhář), Radim Hladík ml. (mistr zvuku), Boris Machytka (střih).

Snímek Nechte zpívat Mišíka vzniká v produkci Viktora Schwarcze a jeho společnosti Cineart. Premiéra dokumentárního portrétu je plánována k muzikantovým sedmdesátinám, které oslaví 8. března 2017.


Autor: David Peltán

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Letkyně

Divadlo / pro děti / akrobatické představení
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - divadelní zahrada
13.08.2020 od 16:00 hod.

 

Ondra Kříž a Paul Batto

Hudba / koncert / jazz - blues
Garage Tábor
13.08.2020 od 19:00 hod.

 

Milevské léto - Láska & Nixon Lads

Hudba / koncert
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
13.08.2020 od 18:00 hod.

 

Aneta & the soul uncle

Hudba / koncert / soul
Balzám Café
13.08.2020 od 20:00 hod.