PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Cimbal Classic nadělí v Táboře výběr z 25 let a unikátní bonus

Cimbal Classic nadělí v Táboře výběr z 25 let a unikátní bonus

Sobota, 10.12.2016 / článek

 

 Vánoční koncert brněnské nadžánrové kapely Cimbal Classic, která k výběru svých autorských písní přidá i valašské koledy a další vánoční písně, ozdobí táborskému publiku adventní neděli 11. prosince v Divadle Oskara Nedbala. Svátečně laděný koncert začne v Malém sále od 19 hodin a slibuje průzračné a čisté melodie, lyrické, přemýšlivé i vtipné texty propojené přirozeným zpěvem a nadprůměrným muzikantským řemeslem. Kapela oslaví příští rok 25 let svého trvání a v Táboře představí to nejlepší ze svých deseti žánrově rozličných alb plus písně z CD Betlém a Vánoce v Rožnově.

„Snažíme se navodit neopakovatelnou atmosféru ryzích Vánoc z dob, kdy lidé měli blízko k přírodě, k Bohu, ke svým tradicím, ale hlavně sami k sobě. Do Tábora jezdíme moc rádi, protože tady vždycky potkáme vnímavé posluchače, kteří hudbě rozumějí a rádi si s námi i zazpívají,“ zve cimbalista Dalibor Štrunc.

Toto turné Cimbal Classiku je navíc obohacené ukázkou z unikátního CD Malované na cimbál, které vyšlo letos na jaře a je ojedinělým, uceleným počinem v oblasti koncertní cimbálové hry. Autor Dalibor Štrunc zde svým melodicky vlídným hudebním pojetím představuje koncertní cimbál širší veřejnosti a dává mu vůdčí roli i v rámci symfonického orchestru. Pozorným posluchačům písniček Cimbal Classiku určitě neunikne, že některé z nich jsou výchozím inspiračním zdrojem a procházejí v náručí vážné hudby zajímavou hudební proměnou.

Cimbal Classic patří už čtvrtstoletí mezi stálice a nejosobitější uskupení české folkové a alternativní scény. Hraje v šestičlenném složení: Katku a Dalibora Štruncovy coby pilíře a hlavní zpěváky mohou lidé znát také jako houslistku a cimbalistu skupiny Javory sourozenců Ulrychových. V Cimbal Classiku je doplňují hobojista a sopránsaxofonista Rastislav Kozoň, violistka Katka Kovaříková, basista Marek Švestka a mandolinista Martin Krajíček. Zazní muzika ovlivněná folkem, folklórem, ale i vážnou hudbou plující někde na rozhraní těchto žánrů.

Máte-li tedy chuť prožít adventní neděli s moravskými muzikanty, kteří dovedou naplnit pohár tím nejlepším z mnoha různých inspiračních zdrojů, pak vás "cimbalclassická komořinka" určitě nezklame.


Autor: Alena Binterová, Foto: Kratochvíl

Zemřela kytarová legenda, John Abercrombie

 Ve věku 72 let odešel do hudebního nebe jeden z nejlepších jazzových kytaristů, John Abercrombie. Americká legenda se pohybovala na vlně jazz fusion, be bopu, free jazzu až k jazzové avantgardě a experimentální hudbě. Abercrombie spolupracoval s hvězdnými kolegy jako Billy Cobham, Ralph Towner, Jack DeJohnette, Charles Lloyd, Michael Brecker a Randy Brecker, John Scofield, Peter Erskine, ale také českými hráči jako Rudy Linka, Robert Balzar nebo Miroslav Vitouš. Zemřel v New Yorku na srdeční selhání 22. srpna. (dap) 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Covertrio+

Hudba / koncert / rock, blues
Restaurace Budvarka u zlatého lva
24.08.2017 od 20:00 hod.

 

Výstava květin Čimelice 2017

Výstava / Výstava květin Čimelice 2017
Čimelice
24.08.2017 - 27.08.2017 od 09:00 hod.
vícedenní akce

 

Milevské léto 2017

Hudba
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
24.08.2017 od 18:00 hod.