PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Cimbal Classic nadělí v Táboře výběr z 25 let a unikátní bonus

Cimbal Classic nadělí v Táboře výběr z 25 let a unikátní bonus

Sobota, 10.12.2016 / článek

 

 Vánoční koncert brněnské nadžánrové kapely Cimbal Classic, která k výběru svých autorských písní přidá i valašské koledy a další vánoční písně, ozdobí táborskému publiku adventní neděli 11. prosince v Divadle Oskara Nedbala. Svátečně laděný koncert začne v Malém sále od 19 hodin a slibuje průzračné a čisté melodie, lyrické, přemýšlivé i vtipné texty propojené přirozeným zpěvem a nadprůměrným muzikantským řemeslem. Kapela oslaví příští rok 25 let svého trvání a v Táboře představí to nejlepší ze svých deseti žánrově rozličných alb plus písně z CD Betlém a Vánoce v Rožnově.

„Snažíme se navodit neopakovatelnou atmosféru ryzích Vánoc z dob, kdy lidé měli blízko k přírodě, k Bohu, ke svým tradicím, ale hlavně sami k sobě. Do Tábora jezdíme moc rádi, protože tady vždycky potkáme vnímavé posluchače, kteří hudbě rozumějí a rádi si s námi i zazpívají,“ zve cimbalista Dalibor Štrunc.

Toto turné Cimbal Classiku je navíc obohacené ukázkou z unikátního CD Malované na cimbál, které vyšlo letos na jaře a je ojedinělým, uceleným počinem v oblasti koncertní cimbálové hry. Autor Dalibor Štrunc zde svým melodicky vlídným hudebním pojetím představuje koncertní cimbál širší veřejnosti a dává mu vůdčí roli i v rámci symfonického orchestru. Pozorným posluchačům písniček Cimbal Classiku určitě neunikne, že některé z nich jsou výchozím inspiračním zdrojem a procházejí v náručí vážné hudby zajímavou hudební proměnou.

Cimbal Classic patří už čtvrtstoletí mezi stálice a nejosobitější uskupení české folkové a alternativní scény. Hraje v šestičlenném složení: Katku a Dalibora Štruncovy coby pilíře a hlavní zpěváky mohou lidé znát také jako houslistku a cimbalistu skupiny Javory sourozenců Ulrychových. V Cimbal Classiku je doplňují hobojista a sopránsaxofonista Rastislav Kozoň, violistka Katka Kovaříková, basista Marek Švestka a mandolinista Martin Krajíček. Zazní muzika ovlivněná folkem, folklórem, ale i vážnou hudbou plující někde na rozhraní těchto žánrů.

Máte-li tedy chuť prožít adventní neděli s moravskými muzikanty, kteří dovedou naplnit pohár tím nejlepším z mnoha různých inspiračních zdrojů, pak vás "cimbalclassická komořinka" určitě nezklame.


Autor: Alena Binterová, Foto: Kratochvíl

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


U nás doma fest - 9. ročník

Hudba / festival / Blues, punk, rock, divadlo
Eliéška - bechyňské podzámčí
23.09.2023 od 13:00 hod.

 

 

Den otevřených dveří pro maturantky

Ostatní / den otevřených dveří
Svatební salon S-XXXL
23.09.2023 od 09:00 hod.

 

Venkovní pilates

Sport / jiný
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
23.09.2023 od 09:00 hod.