PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Cimbal Classic nadělí v Táboře výběr z 25 let a unikátní bonus

Cimbal Classic nadělí v Táboře výběr z 25 let a unikátní bonus

Sobota, 10.12.2016 / článek

 

 Vánoční koncert brněnské nadžánrové kapely Cimbal Classic, která k výběru svých autorských písní přidá i valašské koledy a další vánoční písně, ozdobí táborskému publiku adventní neděli 11. prosince v Divadle Oskara Nedbala. Svátečně laděný koncert začne v Malém sále od 19 hodin a slibuje průzračné a čisté melodie, lyrické, přemýšlivé i vtipné texty propojené přirozeným zpěvem a nadprůměrným muzikantským řemeslem. Kapela oslaví příští rok 25 let svého trvání a v Táboře představí to nejlepší ze svých deseti žánrově rozličných alb plus písně z CD Betlém a Vánoce v Rožnově.

„Snažíme se navodit neopakovatelnou atmosféru ryzích Vánoc z dob, kdy lidé měli blízko k přírodě, k Bohu, ke svým tradicím, ale hlavně sami k sobě. Do Tábora jezdíme moc rádi, protože tady vždycky potkáme vnímavé posluchače, kteří hudbě rozumějí a rádi si s námi i zazpívají,“ zve cimbalista Dalibor Štrunc.

Toto turné Cimbal Classiku je navíc obohacené ukázkou z unikátního CD Malované na cimbál, které vyšlo letos na jaře a je ojedinělým, uceleným počinem v oblasti koncertní cimbálové hry. Autor Dalibor Štrunc zde svým melodicky vlídným hudebním pojetím představuje koncertní cimbál širší veřejnosti a dává mu vůdčí roli i v rámci symfonického orchestru. Pozorným posluchačům písniček Cimbal Classiku určitě neunikne, že některé z nich jsou výchozím inspiračním zdrojem a procházejí v náručí vážné hudby zajímavou hudební proměnou.

Cimbal Classic patří už čtvrtstoletí mezi stálice a nejosobitější uskupení české folkové a alternativní scény. Hraje v šestičlenném složení: Katku a Dalibora Štruncovy coby pilíře a hlavní zpěváky mohou lidé znát také jako houslistku a cimbalistu skupiny Javory sourozenců Ulrychových. V Cimbal Classiku je doplňují hobojista a sopránsaxofonista Rastislav Kozoň, violistka Katka Kovaříková, basista Marek Švestka a mandolinista Martin Krajíček. Zazní muzika ovlivněná folkem, folklórem, ale i vážnou hudbou plující někde na rozhraní těchto žánrů.

Máte-li tedy chuť prožít adventní neděli s moravskými muzikanty, kteří dovedou naplnit pohár tím nejlepším z mnoha různých inspiračních zdrojů, pak vás "cimbalclassická komořinka" určitě nezklame.


Autor: Alena Binterová, Foto: Kratochvíl

Veselské slavnosti 2017, hodně kultury

V pátek a sobotu,  23. a 24. června, se ve Veselí nad Lužnicí konají Veselské slavnosti 2017. V pátek se návštěvníci mohou těšit na Taneční orchestr ZUŠ, Kantoři, Mirai, Lucie revival, Wohryzek band, Kocouři.  V sobotu na dechovou hudbu Sedmikráska, Humpolecký Dixieland, Albertíkovu báječnou show, Annu Julii Slováčková s kapelou, Peter Nagyho s kapelou Indigo, Circus Brothers, Wild Sticks, Krýgl Boys, Mary Long, Sarah či Garant.  Dále pak na soutěže, jako je jízda z kopce na čemkoliv, netradiční plavidla, soutěž O nejlepší guláš, soutěže s kulinářskou tematikou. Další program pak čítá šermířské ležení Veselských bojovníků, ukázky historického tance a šermu, horolezeckou stěnu a bumber ball Pepsi, boxerský ring s ukázkami a možností vyzkoušet boxerský sport, exkurze do terária a minipivovaru SOŠEP, ohňostroj. (dap)

Kozina Fest potřetí na hradě

 V pátek 23. června se od 19 hodin otřese Kozí Hrádek v Sezimově Ústí hardcorovou i punkovou hudbou. Potřetí budou na Kozina Festu u zříceniny hradu kázat kapely jako punkrockoví Thrashurf ze Znojma, punkrockoví Don Key, alternativně folkrocková Jiná místa, rockmetaloví Nephila, sklooveroví Kullt Sklla a hardcoroví My Hard Lesson. Vstupné na akci, kterou pořádá Soundpolis crew, je 120 korun. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Dobré ráno, rodino!

Divadlo / komedie / komedie
Čekanice - Restaurace na Vyhlídce
23.06.2017 od 19:00 hod.

 

From basement vol.8 w/ Dj Kato (Prago Union)

Hudba / dj / hip-hop, rap
Café Bar MP7
23.06.2017 od 21:00 hod.

 

Veselské slavnosti 2017

Festival / slavnosti
Náměstí T. G. Masaryka
23.06.2017 - 24.06.2017 od 15:15 hod.
vícedenní akce

 

Benátský ples noci svatojánské s Cheironem

Ostatní / benefiční ples / vážná hudba / módní přehlídka / projížďky na lodičkách
Společenský dům Střelnice, Tábor
23.06.2017 od 19:00 hod.