PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Cimbal Classic nadělí v Táboře výběr z 25 let a unikátní bonus

Cimbal Classic nadělí v Táboře výběr z 25 let a unikátní bonus

Sobota, 10.12.2016 / článek

 

 Vánoční koncert brněnské nadžánrové kapely Cimbal Classic, která k výběru svých autorských písní přidá i valašské koledy a další vánoční písně, ozdobí táborskému publiku adventní neděli 11. prosince v Divadle Oskara Nedbala. Svátečně laděný koncert začne v Malém sále od 19 hodin a slibuje průzračné a čisté melodie, lyrické, přemýšlivé i vtipné texty propojené přirozeným zpěvem a nadprůměrným muzikantským řemeslem. Kapela oslaví příští rok 25 let svého trvání a v Táboře představí to nejlepší ze svých deseti žánrově rozličných alb plus písně z CD Betlém a Vánoce v Rožnově.

„Snažíme se navodit neopakovatelnou atmosféru ryzích Vánoc z dob, kdy lidé měli blízko k přírodě, k Bohu, ke svým tradicím, ale hlavně sami k sobě. Do Tábora jezdíme moc rádi, protože tady vždycky potkáme vnímavé posluchače, kteří hudbě rozumějí a rádi si s námi i zazpívají,“ zve cimbalista Dalibor Štrunc.

Toto turné Cimbal Classiku je navíc obohacené ukázkou z unikátního CD Malované na cimbál, které vyšlo letos na jaře a je ojedinělým, uceleným počinem v oblasti koncertní cimbálové hry. Autor Dalibor Štrunc zde svým melodicky vlídným hudebním pojetím představuje koncertní cimbál širší veřejnosti a dává mu vůdčí roli i v rámci symfonického orchestru. Pozorným posluchačům písniček Cimbal Classiku určitě neunikne, že některé z nich jsou výchozím inspiračním zdrojem a procházejí v náručí vážné hudby zajímavou hudební proměnou.

Cimbal Classic patří už čtvrtstoletí mezi stálice a nejosobitější uskupení české folkové a alternativní scény. Hraje v šestičlenném složení: Katku a Dalibora Štruncovy coby pilíře a hlavní zpěváky mohou lidé znát také jako houslistku a cimbalistu skupiny Javory sourozenců Ulrychových. V Cimbal Classiku je doplňují hobojista a sopránsaxofonista Rastislav Kozoň, violistka Katka Kovaříková, basista Marek Švestka a mandolinista Martin Krajíček. Zazní muzika ovlivněná folkem, folklórem, ale i vážnou hudbou plující někde na rozhraní těchto žánrů.

Máte-li tedy chuť prožít adventní neděli s moravskými muzikanty, kteří dovedou naplnit pohár tím nejlepším z mnoha různých inspiračních zdrojů, pak vás "cimbalclassická komořinka" určitě nezklame.


Autor: Alena Binterová, Foto: Kratochvíl

Odešel Michal Maudr alias DJ Loutka, legenda

 Podle zatím blíže nespecifikovaných událostí česká hudební scéna přišla o legendu, DJ Loutku. Letos oslavil 51. narozeniny. Michal Maudr DjLoutka byl jedním ze zakladatelů klubové scény v ČR a jedním z prvních hráčů české houseové hudby, žánru zůstal věrný. V roce 1993 spoluzaložil agenturu Roxydust house. Hrál po boku světových jmen jako Carl Cox, Dj Sneak, Terry Francis, Darren Emmerson, Chemical Brothers, Jazzanova, Underworld aj. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Ondřej Kříž a Jirka Řapek u Stánku

Hudba / koncert
Stánek - Žižkovo náměstí
20.08.2018 od 20:00 hod.

 

Láska všemi deseti

Kino / film
Stánek - Žižkovo náměstí
20.08.2018 od 21:00 hod.