PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Alkohol, marihuana, smrt. Při nehodách se studentům dělalo zle

Alkohol, marihuana, smrt. Při nehodách se studentům dělalo zle

Úterý, 06.12.2016 / fotoreport

 

Drsnou formou přistupuje projekt The Action: New generation k prevenci dopravních nehod. Nechutné záběry ze záchrany lidského života a hlavně silné příběhy, emotivní promítání a vyprávění v sále táborského Hotelu Palcát zhlédlo přes 1200 studentů středních a základních škol.

V Táboře tvůrci udělali tři „promítání“, na první přišlo přes 600 dětí. Členové Integrovaného záchranného systému vyprávěli o svých nejhorších nehodách, u nichž kdy zasahovali a promluvil i hendikepovaný Štěpán Hyka, který si přivodil zranění páteře na motocyklu. Vše doplňovala diskotéková hudba, promítání záběrů ze zásahu u „smrťáku“ a výpovědi člověka, který přišel při nehodě o příbuzné, i taneční vystoupení. Asi v polovině emočně vypjatého programu sál opouštěly dvě dívky kvůli nevolnosti.

„Líbilo se mi to. Beru si z toho, že bych rozhodně neměl pít, kouřit a pak sedat za volant auta. Trochu se mi z toho všeho, co jsem viděl, dělalo zle,“ netajil se po skončení žák osmé třídy ZŠ Helsinská Miroslav Kocyba, kolem stojící dívky nemluvně přitakávaly.

Aspoň jedno zachránit


The Action New Generation je multimediální divadelní představení plné emocí a dějových zvratů určené všem budoucím a začínajícím řidičům, cílem projektu je prevence rizikového chování u mladistvých a navazuje na emotivní projekt The Action, který od své premiéry v roce 2004 oslovil více jak 209 000 diváků při 511 reprízách v České republice i na Slovensku.

„S obnoveným a pozměněným projektem teď jezdíme po městech druhým rokem. Je pravdou, že v Plzni se udělalo zle pěti studentům. Cíl však je jasný: I kdybychom tady v sále z těch šesti set dětí zachránili jedno, dvě, bude to super,“ říká režisér projektu David Bonaventura.

Cílem projektu je prevence rizikového chování uvedené cílové skupiny v silniční dopravě, prevence užívání alkoholu a jiných omamných látek před řízením motorových vozidel a během něj, zejména ve vazbě na předchozí návštěvu diskoték a nočních klubů. Boj proti rychlé nebo nezodpovědné jízdě a důraz na používání bezpečnostních pásů jsou dalšími sděleními, která působí na cílovou skupinu. Multimediální představení trvá zhruba hodinu a působí tlakem na pocity návštěvníků.

„Dělám preventivní programy a chodím na ně s dětmi dvacet let, ale toto bylo nejlepší, co jsem za tu dobu viděla. Bylo to super,“ zhodnotila učitelka Hana Hojdarová.


Fotografie


Autor: David Peltán

Veselské slavnosti 2017, hodně kultury

V pátek a sobotu,  23. a 24. června, se ve Veselí nad Lužnicí konají Veselské slavnosti 2017. V pátek se návštěvníci mohou těšit na Taneční orchestr ZUŠ, Kantoři, Mirai, Lucie revival, Wohryzek band, Kocouři.  V sobotu na dechovou hudbu Sedmikráska, Humpolecký Dixieland, Albertíkovu báječnou show, Annu Julii Slováčková s kapelou, Peter Nagyho s kapelou Indigo, Circus Brothers, Wild Sticks, Krýgl Boys, Mary Long, Sarah či Garant.  Dále pak na soutěže, jako je jízda z kopce na čemkoliv, netradiční plavidla, soutěž O nejlepší guláš, soutěže s kulinářskou tematikou. Další program pak čítá šermířské ležení Veselských bojovníků, ukázky historického tance a šermu, horolezeckou stěnu a bumber ball Pepsi, boxerský ring s ukázkami a možností vyzkoušet boxerský sport, exkurze do terária a minipivovaru SOŠEP, ohňostroj. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


SMACK LIVE!

Hudba / hiphop - r'n'b - dance - oldies stage
Music club Kotnov
24.06.2017 - 25.06.2017 od 21:00 hod.
vícedenní akce

 

Sporťáček 2017 - České Budějovice

Sport
Sokolský ostrov
24.06.2017 od 10:00 hod.

 

Slavnostní otevření cyklostezky Thayarunde

Sport
Waidhofen an der Thaya
24.06.2017 od 10:00 hod.