PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Na plesech i na Mighty Sounds. Swing Band Tábor oslaví 30 let novou deskou

Na plesech i na Mighty Sounds. Swing Band Tábor oslaví 30 let novou deskou

Pátek, 25.11.2016 / článek

 

V sobotu 26. listopadu chystá Swing Band Tábor koncert v Divadle Oskara Nedbala v Táboře, oslaví tak 30 let trvání kapely. Od 19 hodin si pro své posluchače a fanoušky přichystal průřez svojí historií, během večera vystoupí někteří bývalí členové orchestru a oslavu uskupení dovrší křtem nové desky Do pyžam! 

"Vydáváme třetí desku po devíti letech. Jsou na ní písně současných interpretů jak z Ameriky, tak z Evropy. Spojuje je jednak to, že jsem všechny aranžoval a upravoval pro náš orchestr já, ale hlavně na všechny písně máme texty, které psal Petr Bína, bývalý frontman a textař skupiny Peshata. Myslíme si, že ty texty jsou doopravdy výborné, a byla by tedy škoda je nenatočit a nepředat publiku. Dvě písně jsou celé autorsky naše tvorba, tak uvidíme, jak se budou líbit," říká kapelník, zpěvák a pozounista Jakub Valeš. 

Prozradil, že kromě křtu a oslav vystoupí během sobotního večera také bývalí členové orchestru, s nimž kapela zahraje. Pro zájemce budou přichystány propagační předměty Swing Bandu. 

Ten před 30 lety založil Zdeněk Prášek spolu se svojí dcerou Šárkou (dnes Kvičínskou) původně jako Jihočeský žesťový soubor. Přes dechovku s názvem Baťova kapela dospěl orchestr až do dnešního big bandového obsazení. Po Zdeňkovi Práškovi vedl kapelu Jiří Chlumecký a nyní je vedoucím tělesa Jakub Valeš. Kapela nyní hraje na plesech, společenských akcích, sólových koncertech i na festivalech jako Mighty Sounds. 

"Zdeněk Prášek hrál jak komorní hudbu, dechovku, swing, ale i dixieland. V současné době hrajeme pouze jako big band. Jiné sestavy, jako například kvintet už pouze výjimečně – spíš jako vánoční koledy… Soustředili jsme se na jeden žánr. Ale počet stálých členů, a tím i obsazení, se rozrostlo na stávající 25 členů. Vystupujeme zhruba dvacetkrát do roka. To vše jako big band," doplnil kapelník.  Vstupné na koncert je 150 korun. 

Autor: i, dap -