PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Netolická knihovna se v mrazivém večeru ocitla v tropech

Netolická knihovna se v mrazivém večeru ocitla v tropech

Sobota, 19.11.2016 / fotoreport + článek

 

Došlo tomu nikoliv klimatickou změnou, jistým přemoudrým profesorem zpochybňovanou, a obecně oteplování planety zvaným jevem, ale během promítání filmových záběrů jak z podmořského světa, tak z vrcholků a horských oáz na Sinaji. Na jaře se obdobně prostory knihovny zaplnily při pořadu, kde uměleckou kamerou byla přiblížena tamním dobře známá ne daleká Šumava.

Stejně tak tento pořad, uváděný autorem záběrů i části veškeré sekvence podbarvující hudby, se nejednalo o pouze veřejnosti mnohdy fakty nic nepřinášející rádoby vědecké teze, krom zásadních informací o vzniku a charakteristice Rudého moře došlo v souznění s působivými záběry a podmanivé hudby hlavně na případná upozornění na nebezpečné druhy. Jednalo se víceméně o komponovaný, volně dle reakcí publika moderovaný umělecko-naučný večer, plný opět, a to nejen díky uměleckým záběrům z teplých krajů, hřejivé atmosféry. Na rodinné pohodě se podílely krom hostů a protagonisty večera i pracovnice knihovny, které opět napekly domácí sladkosti, nachystaly jednohubky, a maminka jedné z nich, Hany Trněné, nachystala výtečné zelné placičky.

Projekci uvedl klip s autorovou hudbou, k napsání skladby ho inspiroval jarní let do Egypta, následující shodou okolností den po poslední přednášce o Šumavě v místní knihovně, přítomným tedy bylo objasněno, že návrat před pár dny z téže země byl přerušen pobytem doma, ba i výletem k Jadranu a do vnitrozemí bývalé Jugoslávie. Po přeletu Alp následoval časosběr východu nad mořem a pak již následovaly barev plné hlubiny.Došlo i na procházku chrámovým komplexem Karnaku v Luxoru, za zodpovězení závěrečná vědomostní otázky spojené s Rudým mořem pak byl výherce odměněn fotografií, paradoxně prozatím pouze virtuální, neboť průvodce večere m Petr Hejna z jihočeského Třebkova poblíž Písku ji tak nějak ve spěchu zapomněl doma. Nicméně přislíbil dodání do konce týdne. Ve volné anketě přítomní, stejně jako minule zvolili Egypt, tentokrát pro jarní besedu vybrali toulky po Provence.

Akce se konala v pondělí 14. listopadu, filmová beseda s totožnou tématikou je pak na programu hned v pondělí 21. listopadu v zámečku lázní Vráž, a to od 19.30 hodin.


Fotografie


Autor: Jana H.B., foto: Václav Turek

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


dětský den s mimoněm, mickeym, jednorožcem a šmoulou

Pro děti / dětský den
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
24.09.2023 od 13:30 hod.

 

táborský svatební veletrh

Ostatní / Svatební veletrh
Hotel Palcát
24.09.2023 od 10:00 hod.

 

Biotronika

Ostatní / duchovní shromáždění,
Clarion Congress Hotel České Budějovice, 14, Pražská tř. 2306, 370 04 České Budějovice
24.09.2023 od 15:15 hod.

 

Svatba bez obřadu

Divadlo
Dům kultury Milevsko
24.09.2023 od 19:00 hod.