PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Fanoušek se postaral o velké překvapení. Kytaristka Michaela Jacksona dostala kytaru

Fanoušek se postaral o velké překvapení. Kytaristka Michaela Jacksona dostala kytaru

Pondělí, 17.10.2016 / fotoreport + článek

 

O veliké překvapení se postaral Martin Pech z Pacova. Na konci koncertu dvorní kytaristky Michaela Jacksona, Jennifer Batten, která zahrála ve středu v malém sále táborského Divadla Oskara Nedbala, předal svému idolu ručně vyráběnou kytaru.

"Jednu kytaru už jsem kdysi dávno dostala, ale to už je hodně let. Tohle bylo veliké překvapení. Všude dostávám nějaké sladkosti či květiny, ale kytaru? Wow! Doma mám myslím méně než deset kytar, ale hraju na svou oblíbenou. Občas provětrám akustiku či jazzovou kytaru po tatínkovi," sdělila po koncertu Jennifer Battenová.

Martin Pech výrobou kytary, která má tělo z olše a krk z kombinace švestky a oangkolu, strávil kolem 160 hodin. Grafiku povrchu navrhoval Maťo Mišík podle rituálních afrických masek, motiv vyhrál z pěti návrhů.

"Jennifer je nejlepší! Spolupracovala na mojí nejoblíbenější desce Jeffa Becka You Had It Comming a její sólovky jsou úžasné, obzvlášť Jennifer Batten's Tribal Rage - Momentum. Baví mě její expresivní styl hraní, to je něco mimořádného," říká kytarista a kytarář Martin Pech o svém vzoru.

Od Shadows, přes Nirvanu k Jacksonovi

Jennifer Battenová v malém sále divadla odehrála dvouhodinový sólový koncert, při němž ji doprovázela kapela a filmová projekce z počítače. Plný sál malé scény táborského divadla si poslechl doslova průlet elektrickou rockovou kytarou. Vedle autorských skladeb tak zazněly například naprosto identicky odehrané skladby od Shadows, Chucka Berryho, Jimi Hendrixe, Van Halen, Aerosmith, Beatles, Slashe, Nirvany a mnohých dalších. Samozřejmě, nesměl chybět očekávaný průlet tvorbou Michaela Jacksona i jejího spoluhráče a vzoru kytaristy Jeffa Becka, po němž částečně "zdědila" osobitý zvuk. Po koncertě následovala autogramiáda, focení a "pokec" s kytaristkou.

"Ještě mě čeká týden v České republice, budu hrát koncerty v Praze a Vernsdorfu. Následně budu koncertovat v Kazachstánu. Na cestách už jsem dlouho, takže se mi stýská po mé kočičce," prozradila osmapadesátiletá energická a usměvavá Jennifer Batten, která patří k nejvýznamnějším kytaristkám světa a vyvinula dokonce vlastní originální techniku obouručního tappingu (hraje se poklepáváním prsty do strun na hmatníku kytary). Svoje umění měla možnost ukázat ve skupině Michaela Jacksona. Konkurs do jeho skupiny vyhrála v roce 1987 ze 100 špičkových kytaristů.

Koncert pořádal Táborský festival vína s festivalem Kytara napříč žánry. Táborský festival vína už oznámil plány na rok 2017. Devátý ročník se uskuteční od 8. března do 9. dubna 2017 a kromě vína a gastronomie se mohou zájemci těšit na herce Jaroslava Duška a jeho obě dohody, Tomáše Kluse, Ivu Janžurovou s Pavlem Zedníčkem a Janou Paulovou (Sbohem, zůstávám!) či francouzské šansony. Předprodej online vstupenek na www.festival-vina.cz začne 11. listopadu v 11.11 hodin.


Fotografie


Autor: David Peltán


Dvě jihočeské kapely mají Anděla

 Vyhlašování žánrových cen Anděl 2017 udělalo radost dvěma jihočeským kapelám.  V kategorii Hard & Heavy totiž zvítězila blackmetalová legenda Master's Hammer s albem Formulae. Její frontman, publicista a typograf František Štorm žije v Domaníně u Třeboně. Ve skupině  Punk a hard core vybojovala s albem Fragmenty vášní nejvíce hlasů punková kapela Ucházím z Prachaticka. Žánrové ceny v deseti kategoriích byly předány v Lucerna Music Baru v Praze.   (dap)

Související články

 

 
Kultura dnes


Budějovický Majáles 2017

Festival / studentský festival
České Budějovice
23.05.2017 - 26.05.2017
vícedenní akce

 

Hraju, zpívám, tancuju...

Ostatní
Dům kultury Milevsko
23.05.2017 od 16:00 hod.

 

4. Písecké nocturno ~ Tango

Hudba / Tango
Kulturní dům
23.05.2017 od 19:00 hod.

 

Na miskách vah

Divadlo / drama
Divadlo Oskara Nedbala Tábor
23.05.2017 od 19:00 hod.