PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Fanoušek se postaral o velké překvapení. Kytaristka Michaela Jacksona dostala kytaru

Fanoušek se postaral o velké překvapení. Kytaristka Michaela Jacksona dostala kytaru

Pondělí, 17.10.2016 / fotoreport + článek

 

O veliké překvapení se postaral Martin Pech z Pacova. Na konci koncertu dvorní kytaristky Michaela Jacksona, Jennifer Batten, která zahrála ve středu v malém sále táborského Divadla Oskara Nedbala, předal svému idolu ručně vyráběnou kytaru.

"Jednu kytaru už jsem kdysi dávno dostala, ale to už je hodně let. Tohle bylo veliké překvapení. Všude dostávám nějaké sladkosti či květiny, ale kytaru? Wow! Doma mám myslím méně než deset kytar, ale hraju na svou oblíbenou. Občas provětrám akustiku či jazzovou kytaru po tatínkovi," sdělila po koncertu Jennifer Battenová.

Martin Pech výrobou kytary, která má tělo z olše a krk z kombinace švestky a oangkolu, strávil kolem 160 hodin. Grafiku povrchu navrhoval Maťo Mišík podle rituálních afrických masek, motiv vyhrál z pěti návrhů.

"Jennifer je nejlepší! Spolupracovala na mojí nejoblíbenější desce Jeffa Becka You Had It Comming a její sólovky jsou úžasné, obzvlášť Jennifer Batten's Tribal Rage - Momentum. Baví mě její expresivní styl hraní, to je něco mimořádného," říká kytarista a kytarář Martin Pech o svém vzoru.

Od Shadows, přes Nirvanu k Jacksonovi

Jennifer Battenová v malém sále divadla odehrála dvouhodinový sólový koncert, při němž ji doprovázela kapela a filmová projekce z počítače. Plný sál malé scény táborského divadla si poslechl doslova průlet elektrickou rockovou kytarou. Vedle autorských skladeb tak zazněly například naprosto identicky odehrané skladby od Shadows, Chucka Berryho, Jimi Hendrixe, Van Halen, Aerosmith, Beatles, Slashe, Nirvany a mnohých dalších. Samozřejmě, nesměl chybět očekávaný průlet tvorbou Michaela Jacksona i jejího spoluhráče a vzoru kytaristy Jeffa Becka, po němž částečně "zdědila" osobitý zvuk. Po koncertě následovala autogramiáda, focení a "pokec" s kytaristkou.

"Ještě mě čeká týden v České republice, budu hrát koncerty v Praze a Vernsdorfu. Následně budu koncertovat v Kazachstánu. Na cestách už jsem dlouho, takže se mi stýská po mé kočičce," prozradila osmapadesátiletá energická a usměvavá Jennifer Batten, která patří k nejvýznamnějším kytaristkám světa a vyvinula dokonce vlastní originální techniku obouručního tappingu (hraje se poklepáváním prsty do strun na hmatníku kytary). Svoje umění měla možnost ukázat ve skupině Michaela Jacksona. Konkurs do jeho skupiny vyhrála v roce 1987 ze 100 špičkových kytaristů.

Koncert pořádal Táborský festival vína s festivalem Kytara napříč žánry. Táborský festival vína už oznámil plány na rok 2017. Devátý ročník se uskuteční od 8. března do 9. dubna 2017 a kromě vína a gastronomie se mohou zájemci těšit na herce Jaroslava Duška a jeho obě dohody, Tomáše Kluse, Ivu Janžurovou s Pavlem Zedníčkem a Janou Paulovou (Sbohem, zůstávám!) či francouzské šansony. Předprodej online vstupenek na www.festival-vina.cz začne 11. listopadu v 11.11 hodin.


Fotografie


Autor: David Peltán


Kuželkářský maraton letos i za účasti dalších jihočeských měst

O víkendu 6. a 7. října se na čtyřdráhové kuželně v Táboře koná čtvrtý ročník kuželkářského maratonu. Letos poprvé i za účasti dalších třech jihočeských měst – Loučovic, Blatné a Dačic. Česká unie sportu v Táboře, město Tábor a Kuželkářský klub Loko Tábor se pokusí ve spolupráci s veřejností překonat hranici 1000 her na všech čtyřech drahách táborské Lokomotivy. Úkolem sportovních nadšenců z řad veřejnosti, ale registrovaných hráčů bude absolvovat celkem 1 000 her, když každá z nich obsahuje 15 hodů do plných. Podmínkou je hrát nonstop bez přerušení více jak 25 hodin. Každý účastník může absolvovat neomezený počet her. Akce je vhodná pro všechny věkové kategorie od 10 let, zúčastnit se mohou sportovní oddíly, školy, kolektivy a jednotlivci. Akce odstartuje v 9 hodin současně i v dalších třech jihočeských městech - Loučovicích, Blatné a Dačicích. Očekávaný konec odhadován po uplynutí 25 až 27 hodin, v sobotu 7. října od 10 do 12 hodin. Přihlašování bude probíhat přes přihlašovací systém, který bude průběžně doplňován.
Koulení je zdarma, jedinou podmínkou je sálová obuv. Výkony nejsou tolik důležité, stačí jen chuť, elán a pozitivní nálada. Jedinou podmínkou je sálová obuv. Účast už přislíbily významné osobnosti nejen ze sportovního prostředí, které budou průběžně představovány na FB stránkách ČUS. Součástí masové akce bude i soutěž o nejvyšší nához na jednu hru (15 hodů do plných) v kategoriích jednotlivců registrovaných a neregistrovaných mužů a žen, a dětí do 15 let. (ph)

V MC Orion zahrají kapely se známými tvářemi

V pátek 6. října se po dlouhé době koná v táborském klubu MC Orion hlučný večírek s trojicí kapel, které se představí táborskému publiku vůbec poprvé, ačkoli v nich hrají známé tváře. Thulsa je těžkotonážní stoner/metal/hardcore kapela z Brna, kde základ tvoří členové Tummo (RIP) a mikrofon si vzal Banán (Protijed, ex-Hanba, Kovadlina, I am pentagon, Balaclava a mnoho dalších...). Pamětníci si mohou vzpomenout na koncert italského experimentálního dua OvO v Orionu v roce 2017, kde také hrála tehdy Banána kapela I am Pentagon a právě brněnští Tummo. V současné době mají u Amáka nahraný materiál na novou desku, která brzy vyjde. Večer otevře death metalová kapela Entrapped z Českých Budějovic a ač budou hrát v Táboře poprvé, tak všichni členové se nejednou v Táboře představili. Zpěvák a basák Růžena naposledy v květnu vystupoval na táborské Cestě jako zpěvák Lahar, Lukáš bubnuje také v Dezinfekci, kteří naposledy hráli v létě v pivnici U Zlatého Lva společně s Japonci Speed Noise Hell a kytarista Mirža už kdysi dávno v Orionu hrál ještě s kapelou Kuzimu Mabaya. Jako druzí nastoupí crust punková sypačka Kibera, která v tichosti vydala letos nové EP a stihli předskočit na 007 špinavcům Hellshock. Každého rozhodně zaujme hodně hrubý ženský „zpěv", tohle bude nejrychlejší kapela večera. Start koncertů je v 19.45 hodin, vstupné je 150 korun v předprodeji, 200 na místě. (ro)

Související články

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Ladislav Nagy: Renesance žánrové literatury v současné anglicky psané próze

Ostatní / přednáška
Děkanská 305/6, Tábor
04.10.2023 od 18:30 hod.

 

Kurz keramiky - informační schůzka

Ostatní
Dům kultury Milevsko
04.10.2023 od 16:30 hod.

 

 

Bezplatné a anonymní testování na žloutenku, HIV a syfilis

Ostatní / bezplatné testování
u vlakového a autobusového nádraží
04.10.2023 od 14:00 hod.