PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Sedmnáctý Desperados Highjump ovládl američan Kyle Mitrione

Sedmnáctý Desperados Highjump ovládl američan Kyle Mitrione

Úterý, 16.08.2016 / fotoreport

 

V pátek 5. a v sobotu 6. srpna 2016 se v lomu v Hřiměždicích uskutečnil další ročník cliffdivingových závodů Desperados Highjump. Do lomu neváhaly dorazit tisícovky návštěvníků, kteří viděli světovou elitu ve skocích do vody z extrémních výšek. Po skončení závodů nechyběl doprovodný program společně s koncerty známých hudebních kapel. Zlatým hřebem akce se stala show letce Red Bull Air Race Martina Šonky.

Královskou disciplínu ve skoku do vody z 16 metrů ovládl letos v Hřiměždicích americký skokan Kyle Mitrione. Ten má za sebou několik startů v závodech světové serie a o svých kvalitách přesvědčil také před českým publikem. V závodě z platformy 12 metrů nad vodní hladinou kraloval Švýcar Andreas Hulliger, který je vítězem předchozích dvou ročníků Highjumpu. Nejlepším Čechem a vítězem českého mistrovství se stal mladý junior Denis Vantuch, kterého bude dobré do budoucna sledovat. Mezi juniorskou kategorií vyhrál Brit Aidan Heslop (14), jenž je podle odborníků jedním z největších talentů světové skokanské scény. Aidan se svým kolegou a také juniorem Owenem Weymouthem (17) na Highjumpu dokonce předvedli exhibiční skok z 27 metrů, což je jejich dosavadní výškové maximum. Ženskou kategorii na Highjumpu opanovala americká skokanka Genevieve Bradley. Ozdobobu celé akce byly exhibiční skoky z vysokozdvižné plošiny, která stoupala až k 30 metrové výšce.

Večer a noc tradičně na Highjumpu patřila hudebním koncertům a divoké party. Na několika hudebních podiích vystoupily kapely Skyline, Prague Conspiracy, Ukradený ovoce, James Cole, Vladimir 518, Ting, Atavists a další.

I přes počáteční páteční nepřízeň počasí do žulového lomu v Hřiměždicích dorazilo několik tísícovek návštěvníků. Okolo páté hodiny odpolední v pátek déšť ustal a po zbytek konání akce již panovalo příjemné slunečné počasí. Veškerý avizovaný program tak proběhl beze změn a v plném rozsahu.

Pro fanoušky skoků do vody a zábavy, kterou Highjump nabízí, je zde dobrá zpráva. V termínu od 2. do 4. září se v lomu Trhové Kamenice u Pardubic, uskuteční první ročník závodů Highjump Cup, za účasti elitních tuzemských i zahraničních skokanů. Akci zakončí hudební program, například kapely Pio Squad, Volant nebo vystoupení djs. Oficiální událost akce je ZDEFotografie


Autor: - i - , foto: J. Kottas, V. Smíšek, M. Zusčák

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Kryštof Hošek | Lajk

Výstava
Divadlo Oskara Nedbala Tábor
13.06.2024 od 18:00 hod.

 

ZAHRADNÍ SLAVNOST | The Loser(s)

Divadlo / jiný / nový cirkus
Divadlo Oskara Nedbala Tábor
13.06.2024 od 19:00 hod.

 

ZAHRADNÍ SLAVNOST | The Swings

Hudba / koncert
Divadlo Oskara Nedbala Tábor
13.06.2024 od 21:00 hod.

 

umění ve městě 2024 veselí nad lužnicí - vernisáž

Výstava / sochařská výstava
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
13.06.2024 - 30.09.2024 od 18:00 hod.
vícedenní akce