PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Sedmnáctý Desperados Highjump ovládl američan Kyle Mitrione

Sedmnáctý Desperados Highjump ovládl američan Kyle Mitrione

Úterý, 16.08.2016 / fotoreport

 

V pátek 5. a v sobotu 6. srpna 2016 se v lomu v Hřiměždicích uskutečnil další ročník cliffdivingových závodů Desperados Highjump. Do lomu neváhaly dorazit tisícovky návštěvníků, kteří viděli světovou elitu ve skocích do vody z extrémních výšek. Po skončení závodů nechyběl doprovodný program společně s koncerty známých hudebních kapel. Zlatým hřebem akce se stala show letce Red Bull Air Race Martina Šonky.

Královskou disciplínu ve skoku do vody z 16 metrů ovládl letos v Hřiměždicích americký skokan Kyle Mitrione. Ten má za sebou několik startů v závodech světové serie a o svých kvalitách přesvědčil také před českým publikem. V závodě z platformy 12 metrů nad vodní hladinou kraloval Švýcar Andreas Hulliger, který je vítězem předchozích dvou ročníků Highjumpu. Nejlepším Čechem a vítězem českého mistrovství se stal mladý junior Denis Vantuch, kterého bude dobré do budoucna sledovat. Mezi juniorskou kategorií vyhrál Brit Aidan Heslop (14), jenž je podle odborníků jedním z největších talentů světové skokanské scény. Aidan se svým kolegou a také juniorem Owenem Weymouthem (17) na Highjumpu dokonce předvedli exhibiční skok z 27 metrů, což je jejich dosavadní výškové maximum. Ženskou kategorii na Highjumpu opanovala americká skokanka Genevieve Bradley. Ozdobobu celé akce byly exhibiční skoky z vysokozdvižné plošiny, která stoupala až k 30 metrové výšce.

Večer a noc tradičně na Highjumpu patřila hudebním koncertům a divoké party. Na několika hudebních podiích vystoupily kapely Skyline, Prague Conspiracy, Ukradený ovoce, James Cole, Vladimir 518, Ting, Atavists a další.

I přes počáteční páteční nepřízeň počasí do žulového lomu v Hřiměždicích dorazilo několik tísícovek návštěvníků. Okolo páté hodiny odpolední v pátek déšť ustal a po zbytek konání akce již panovalo příjemné slunečné počasí. Veškerý avizovaný program tak proběhl beze změn a v plném rozsahu.

Pro fanoušky skoků do vody a zábavy, kterou Highjump nabízí, je zde dobrá zpráva. V termínu od 2. do 4. září se v lomu Trhové Kamenice u Pardubic, uskuteční první ročník závodů Highjump Cup, za účasti elitních tuzemských i zahraničních skokanů. Akci zakončí hudební program, například kapely Pio Squad, Volant nebo vystoupení djs. Oficiální událost akce je ZDEFotografie


Autor: - i - , foto: J. Kottas, V. Smíšek, M. Zusčák

Fotky a videa z Mighty Sounds

 Fotografie a videa z festivalu Mighty Sounds najdete v následujících dnech na webu Kulturne.com nebo na facebooku Kulturnme.com ZDE. Photos and videos of festival Mighty Sounds you can check in next days on websites Kulturne.com and facebook HERE

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Babetto párty

Ostatní / sraz Babett - Babetto párty
Vlčeves
21.07.2018 od 12:00 hod.

 

Veselská ozvěna 2018 - doteky tónů

Hudba / koncert
Kostel sv. Martina Bošilec
21.07.2018 od 19:00 hod.

 

Footfest 2018

Hudba / festival / rock - fotbal
Fotbalový stadion
21.07.2018 od 14:00 hod.