PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Sedmnáctý Desperados Highjump ovládl američan Kyle Mitrione

Sedmnáctý Desperados Highjump ovládl američan Kyle Mitrione

Úterý, 16.08.2016 / fotoreport

 

V pátek 5. a v sobotu 6. srpna 2016 se v lomu v Hřiměždicích uskutečnil další ročník cliffdivingových závodů Desperados Highjump. Do lomu neváhaly dorazit tisícovky návštěvníků, kteří viděli světovou elitu ve skocích do vody z extrémních výšek. Po skončení závodů nechyběl doprovodný program společně s koncerty známých hudebních kapel. Zlatým hřebem akce se stala show letce Red Bull Air Race Martina Šonky.

Královskou disciplínu ve skoku do vody z 16 metrů ovládl letos v Hřiměždicích americký skokan Kyle Mitrione. Ten má za sebou několik startů v závodech světové serie a o svých kvalitách přesvědčil také před českým publikem. V závodě z platformy 12 metrů nad vodní hladinou kraloval Švýcar Andreas Hulliger, který je vítězem předchozích dvou ročníků Highjumpu. Nejlepším Čechem a vítězem českého mistrovství se stal mladý junior Denis Vantuch, kterého bude dobré do budoucna sledovat. Mezi juniorskou kategorií vyhrál Brit Aidan Heslop (14), jenž je podle odborníků jedním z největších talentů světové skokanské scény. Aidan se svým kolegou a také juniorem Owenem Weymouthem (17) na Highjumpu dokonce předvedli exhibiční skok z 27 metrů, což je jejich dosavadní výškové maximum. Ženskou kategorii na Highjumpu opanovala americká skokanka Genevieve Bradley. Ozdobobu celé akce byly exhibiční skoky z vysokozdvižné plošiny, která stoupala až k 30 metrové výšce.

Večer a noc tradičně na Highjumpu patřila hudebním koncertům a divoké party. Na několika hudebních podiích vystoupily kapely Skyline, Prague Conspiracy, Ukradený ovoce, James Cole, Vladimir 518, Ting, Atavists a další.

I přes počáteční páteční nepřízeň počasí do žulového lomu v Hřiměždicích dorazilo několik tísícovek návštěvníků. Okolo páté hodiny odpolední v pátek déšť ustal a po zbytek konání akce již panovalo příjemné slunečné počasí. Veškerý avizovaný program tak proběhl beze změn a v plném rozsahu.

Pro fanoušky skoků do vody a zábavy, kterou Highjump nabízí, je zde dobrá zpráva. V termínu od 2. do 4. září se v lomu Trhové Kamenice u Pardubic, uskuteční první ročník závodů Highjump Cup, za účasti elitních tuzemských i zahraničních skokanů. Akci zakončí hudební program, například kapely Pio Squad, Volant nebo vystoupení djs. Oficiální událost akce je ZDEFotografie


Autor: - i - , foto: J. Kottas, V. Smíšek, M. Zusčák

Veselské slavnosti 2017, hodně kultury

V pátek a sobotu,  23. a 24. června, se ve Veselí nad Lužnicí konají Veselské slavnosti 2017. V pátek se návštěvníci mohou těšit na Taneční orchestr ZUŠ, Kantoři, Mirai, Lucie revival, Wohryzek band, Kocouři.  V sobotu na dechovou hudbu Sedmikráska, Humpolecký Dixieland, Albertíkovu báječnou show, Annu Julii Slováčková s kapelou, Peter Nagyho s kapelou Indigo, Circus Brothers, Wild Sticks, Krýgl Boys, Mary Long, Sarah či Garant.  Dále pak na soutěže, jako je jízda z kopce na čemkoliv, netradiční plavidla, soutěž O nejlepší guláš, soutěže s kulinářskou tematikou. Další program pak čítá šermířské ležení Veselských bojovníků, ukázky historického tance a šermu, horolezeckou stěnu a bumber ball Pepsi, boxerský ring s ukázkami a možností vyzkoušet boxerský sport, exkurze do terária a minipivovaru SOŠEP, ohňostroj. (dap)

Kozina Fest potřetí na hradě

 V pátek 23. června se od 19 hodin otřese Kozí Hrádek v Sezimově Ústí hardcorovou i punkovou hudbou. Potřetí budou na Kozina Festu u zříceniny hradu kázat kapely jako punkrockoví Thrashurf ze Znojma, punkrockoví Don Key, alternativně folkrocková Jiná místa, rockmetaloví Nephila, sklooveroví Kullt Sklla a hardcoroví My Hard Lesson. Vstupné na akci, kterou pořádá Soundpolis crew, je 120 korun. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


The Techno 2

Hudba / party / main stage: EDM, techno, electro oldies stage: oldies
Disco Apollo, Táborská 45/2
23.06.2017 - 24.06.2017 od 22:00 hod.
vícedenní akce

 

Mezinárodní večer

Ostatní / setkání / hudba - pokec
Barokní statek Borotín
23.06.2017 od 17:00 hod.

 

Buskers fest - Mezinárodní festial pouličního umění

Festival / Mezinárodní festival pouličního umění
centrum města
23.06.2017 od 14:00 hod.

 

Špinaví Lůzři

Hudba / backyard-blues
Kamenáč music art pub
23.06.2017 od 20:00 hod.