PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Pacovský poledník nabídne mateřskou, kabaret, flamenco, praggamuffin i domácí market

Pacovský poledník nabídne mateřskou, kabaret, flamenco, praggamuffin i domácí market

Sobota, 06.08.2016 / článek

 

 Hudební festival Pacovský poledník letos nabízí pestrou řadu premiérových, veselých a zajímavých vystoupení. Pro 16. ročník, který se uskuteční v Pacově na Vysočině 27. srpna, jeho organizátoři zvolili formu „zahradní slavnosti“. Hudební přehlídka bude doplněna  o představení a prezentace výrobků, zajímavých projektů, jejich tvůrců, nevšedního a inspirujícího umění a dovedností pod názvem Pravý domácí market.

„Pacovský poledník je charakteristický tím, že každý z jeho ročníků vždy byl v něčem ojedinělý a zvláštní. Letos, mimo hudebních vystoupení, bude i oslavou užitečného a smysluplného tvoření a dobrých nápadů. Pro tyto účely jsme spojili síly s Pravým domácím časopisem,“ uvádí Jana Hrušková z pořádajícího sdružení Dobromysl-Pacov.

V hudební části se divákům představí dvojice mladých „matek“ vystupujících pod názvem Mateřská.com nebo soubor Vosto5 se svým Stanďartním kabaretem. Nevšední zážitek slibuje flamenco v podání tanečnice Jany Drdácké, v doprovodu kytary a cajónu. Talentovaný Michal Horák bude zpívat o prázdné lednici, lásce k traktoru Zetor, o sociálních sítích i o pořadu Volejte věštce. Vystoupí i skupiny Hm… a TiNG. Herečka a zpěvačka Bára Hrzánová bude hrát šansony s latinskými, budějovickými a proseckými rytmy společně se svou kapelou Condurango. „Pokud v Pacově zůstanete do neděle, od 11 hodin bude v zámecké zahradě hrát skupina Zrní. Symbolickou tečku  za festivalem udělá druhého září v Pacově již velmi známá a oblíbená trojice Ondřej Smeykal, Bear Love a Andrew Begay,“ doplňuje Jana Hrušková.

Návštěvníci přehlídky mohou v rámci akce shlédnout dokumentární film „Návrat ke kořenům“, kterým festival přispěl k loňskému Roku půdy.

Bližší informace k účinkujícím, programu a místech předprodejů www.polednik.cz nebo
na facebookovém profilu festivalu ZDE.

O festivalu
Hudební festival Pacovský poledník je žánrově různorodá přehlídka přesahující hranice města i kraje Vysočina. Název festivalu odkazuje na 15. poledník, na kterém město Pacov leží. Za 15 let se na něm představilo více než 200 hudebních těles, přes 800 muzikantů a odehrálo se 18 divadelních představení.


Autor: - i -

Bubeník legendárních Deep Purple Ian Paice míří do Písku

Koncert bubeníka legendárních Deep Purple se uskuteční ve středu 6. prosince. Ian Paice, člen kapely Deep Purple, společně s kapelou PURPENDICULAR přijede do KD Písek a přiveze program největších hitů slavných Deep Purple. Koncert je jednou z mála příležitostí vidět opravdovou legendu z bezprostřední blízkosti a přímo ucítit dotek rockové historie. Vstupné v předprodeji na volné stání je 890 Kč, na místě 1 000 Kč, VIP sezení v předprodeji 1 000 Kč, na místě 1 200 Kč.

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


 

 

 

Čertovské rejdění

Pro děti
náměstí Tomáše Bati
05.12.2023 od 16:00 hod.