PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Pacovský poledník nabídne mateřskou, kabaret, flamenco, praggamuffin i domácí market

Pacovský poledník nabídne mateřskou, kabaret, flamenco, praggamuffin i domácí market

Sobota, 06.08.2016 / článek

 

 Hudební festival Pacovský poledník letos nabízí pestrou řadu premiérových, veselých a zajímavých vystoupení. Pro 16. ročník, který se uskuteční v Pacově na Vysočině 27. srpna, jeho organizátoři zvolili formu „zahradní slavnosti“. Hudební přehlídka bude doplněna  o představení a prezentace výrobků, zajímavých projektů, jejich tvůrců, nevšedního a inspirujícího umění a dovedností pod názvem Pravý domácí market.

„Pacovský poledník je charakteristický tím, že každý z jeho ročníků vždy byl v něčem ojedinělý a zvláštní. Letos, mimo hudebních vystoupení, bude i oslavou užitečného a smysluplného tvoření a dobrých nápadů. Pro tyto účely jsme spojili síly s Pravým domácím časopisem,“ uvádí Jana Hrušková z pořádajícího sdružení Dobromysl-Pacov.

V hudební části se divákům představí dvojice mladých „matek“ vystupujících pod názvem Mateřská.com nebo soubor Vosto5 se svým Stanďartním kabaretem. Nevšední zážitek slibuje flamenco v podání tanečnice Jany Drdácké, v doprovodu kytary a cajónu. Talentovaný Michal Horák bude zpívat o prázdné lednici, lásce k traktoru Zetor, o sociálních sítích i o pořadu Volejte věštce. Vystoupí i skupiny Hm… a TiNG. Herečka a zpěvačka Bára Hrzánová bude hrát šansony s latinskými, budějovickými a proseckými rytmy společně se svou kapelou Condurango. „Pokud v Pacově zůstanete do neděle, od 11 hodin bude v zámecké zahradě hrát skupina Zrní. Symbolickou tečku  za festivalem udělá druhého září v Pacově již velmi známá a oblíbená trojice Ondřej Smeykal, Bear Love a Andrew Begay,“ doplňuje Jana Hrušková.

Návštěvníci přehlídky mohou v rámci akce shlédnout dokumentární film „Návrat ke kořenům“, kterým festival přispěl k loňskému Roku půdy.

Bližší informace k účinkujícím, programu a místech předprodejů www.polednik.cz nebo
na facebookovém profilu festivalu ZDE.

O festivalu
Hudební festival Pacovský poledník je žánrově různorodá přehlídka přesahující hranice města i kraje Vysočina. Název festivalu odkazuje na 15. poledník, na kterém město Pacov leží. Za 15 let se na něm představilo více než 200 hudebních těles, přes 800 muzikantů a odehrálo se 18 divadelních představení.


Autor: - i -

Smutný pátek. Zemřel textař Pavel Šrut i Avicii

V pátek 20. dubna přešly na druhý břeh dve rozličné osobnosti. V pouhých 28 letech opustil hudební scénu švédský Dj Avicii, jehož skladby jako Levels, The Nights, Wake Me Up nebo Hey Brother zná z doslechu asi každý. Zubatá si v pátek večer vzala také básníka, autora knížek pro děti, textaře a překladatele Pavla Šruta. Literátovi, který byl nositelem Ceny Jaroslava Seiferta, Státní ceny za literaturu i Magnesia Litera, bylo 78 let. Kromě známých Lichožroutů psal i pro časopisy Čtyřlístek i Mateřídoušku, mnozí také znají jeho textařskou tvorbu. Psal pro Petra Skoumala, Luboše Pospíšila, Michala Prokopa či Vladimíra Mišíka. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Probouzející se přírodou Milevska a Kovářovska

Sport
Start od DK Milevsko
21.04.2018 od 07:30 hod.

 

Červík Jiřík a světluška Liduška

Pro děti
Dům kultury Milevsko
21.04.2018 od 15:00 hod.

 

O Budulínkovi

Divadlo / pro děti / loutková divadelní pohádka
Kavárna Divadla Oskara Nedbala
21.04.2018 od 14:30 hod.

 

Táborská opona - 4.ročník divadelního festivalu

Divadlo / divadelní festival
Dům armády Tábor
21.04.2018 od 09:00 hod.