PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Pacovský poledník nabídne mateřskou, kabaret, flamenco, praggamuffin i domácí market

Pacovský poledník nabídne mateřskou, kabaret, flamenco, praggamuffin i domácí market

Sobota, 06.08.2016 / článek

 

 Hudební festival Pacovský poledník letos nabízí pestrou řadu premiérových, veselých a zajímavých vystoupení. Pro 16. ročník, který se uskuteční v Pacově na Vysočině 27. srpna, jeho organizátoři zvolili formu „zahradní slavnosti“. Hudební přehlídka bude doplněna  o představení a prezentace výrobků, zajímavých projektů, jejich tvůrců, nevšedního a inspirujícího umění a dovedností pod názvem Pravý domácí market.

„Pacovský poledník je charakteristický tím, že každý z jeho ročníků vždy byl v něčem ojedinělý a zvláštní. Letos, mimo hudebních vystoupení, bude i oslavou užitečného a smysluplného tvoření a dobrých nápadů. Pro tyto účely jsme spojili síly s Pravým domácím časopisem,“ uvádí Jana Hrušková z pořádajícího sdružení Dobromysl-Pacov.

V hudební části se divákům představí dvojice mladých „matek“ vystupujících pod názvem Mateřská.com nebo soubor Vosto5 se svým Stanďartním kabaretem. Nevšední zážitek slibuje flamenco v podání tanečnice Jany Drdácké, v doprovodu kytary a cajónu. Talentovaný Michal Horák bude zpívat o prázdné lednici, lásce k traktoru Zetor, o sociálních sítích i o pořadu Volejte věštce. Vystoupí i skupiny Hm… a TiNG. Herečka a zpěvačka Bára Hrzánová bude hrát šansony s latinskými, budějovickými a proseckými rytmy společně se svou kapelou Condurango. „Pokud v Pacově zůstanete do neděle, od 11 hodin bude v zámecké zahradě hrát skupina Zrní. Symbolickou tečku  za festivalem udělá druhého září v Pacově již velmi známá a oblíbená trojice Ondřej Smeykal, Bear Love a Andrew Begay,“ doplňuje Jana Hrušková.

Návštěvníci přehlídky mohou v rámci akce shlédnout dokumentární film „Návrat ke kořenům“, kterým festival přispěl k loňskému Roku půdy.

Bližší informace k účinkujícím, programu a místech předprodejů www.polednik.cz nebo
na facebookovém profilu festivalu ZDE.

O festivalu
Hudební festival Pacovský poledník je žánrově různorodá přehlídka přesahující hranice města i kraje Vysočina. Název festivalu odkazuje na 15. poledník, na kterém město Pacov leží. Za 15 let se na něm představilo více než 200 hudebních těles, přes 800 muzikantů a odehrálo se 18 divadelních představení.


Autor: - i -

Veselské slavnosti 2017, hodně kultury

V pátek a sobotu,  23. a 24. června, se ve Veselí nad Lužnicí konají Veselské slavnosti 2017. V pátek se návštěvníci mohou těšit na Taneční orchestr ZUŠ, Kantoři, Mirai, Lucie revival, Wohryzek band, Kocouři.  V sobotu na dechovou hudbu Sedmikráska, Humpolecký Dixieland, Albertíkovu báječnou show, Annu Julii Slováčková s kapelou, Peter Nagyho s kapelou Indigo, Circus Brothers, Wild Sticks, Krýgl Boys, Mary Long, Sarah či Garant.  Dále pak na soutěže, jako je jízda z kopce na čemkoliv, netradiční plavidla, soutěž O nejlepší guláš, soutěže s kulinářskou tematikou. Další program pak čítá šermířské ležení Veselských bojovníků, ukázky historického tance a šermu, horolezeckou stěnu a bumber ball Pepsi, boxerský ring s ukázkami a možností vyzkoušet boxerský sport, exkurze do terária a minipivovaru SOŠEP, ohňostroj. (dap)

Kozina Fest potřetí na hradě

 V pátek 23. června se od 19 hodin otřese Kozí Hrádek v Sezimově Ústí hardcorovou i punkovou hudbou. Potřetí budou na Kozina Festu u zříceniny hradu kázat kapely jako punkrockoví Thrashurf ze Znojma, punkrockoví Don Key, alternativně folkrocková Jiná místa, rockmetaloví Nephila, sklooveroví Kullt Sklla a hardcoroví My Hard Lesson. Vstupné na akci, kterou pořádá Soundpolis crew, je 120 korun. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


The Techno 2

Hudba / party / main stage: EDM, techno, electro oldies stage: oldies
Disco Apollo, Táborská 45/2
23.06.2017 - 24.06.2017 od 22:00 hod.
vícedenní akce

 

Mezinárodní večer

Ostatní / setkání / hudba - pokec
Barokní statek Borotín
23.06.2017 od 17:00 hod.

 

Buskers fest - Mezinárodní festial pouličního umění

Festival / Mezinárodní festival pouličního umění
centrum města
23.06.2017 od 14:00 hod.

 

Špinaví Lůzři

Hudba / backyard-blues
Kamenáč music art pub
23.06.2017 od 20:00 hod.