PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT

Rallye v Českém Krumlově ovládl Jan Kopecký. Nechal za sebou 115 posádek

Pondělí, 30.05.2016 / fotoreport

Tovární jezdec Škody Jan Kopecký ovládl Rallye Český Krumlov, druhý díl mistrovství České republiky v automobilových soutěžích. Za úřadujícím šampiónem, který loni na domácích tratích ani jednou neprohrál, skončil s odstupem 40 sekund jeho týmový kolega Pontus Tidemand ze Švédska.

Třetí místo nakonec obsadil Miroslav Jakeš, kterému k posunu na pomyslné stupně vítězů pomohlo vyloučení Jana Dohnala za tankování mimo tankovací zónu. První rychlostní zkouška se jela tradičně na Výstavišti v Českých Budějovicích a další se jely kolem Českého Krumlova. Závodu se letos zúčastnilo 116 posádek. Součástí byl i šestý ročník historické rallye a pátý ročník ekologické rallye. Třetím dílem mistrovství ČR bude Agrotec rallye Hustopeče, která se pojede 17. a 18. června.