PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Free Dim Fest přiveze lucemburské Mutiny on the Bounty. Vrátí se Climatizado

Free Dim Fest přiveze lucemburské Mutiny on the Bounty. Vrátí se Climatizado

Pátek, 27.05.2016 / článek

 

 Šestnáct let na hudební scéně slaví táborský festival Free Dim Fest. Konat se bude v sobotu 28. května od 15 hodin a zůstává ve Ctiborově mlýně, v sídle Cesta žije. Opět nabídne zajímavé tuzemské i zahraniční kapely mimo střední proud.

"Free Dim Festu bude letos 16. I tak ale zůstávají koncerty nekuřácké. Stejně jako se nemění cena vstupného, návštěvníci zaplatí rovných 200 korun, ani počet vystupujících kapel - tedy šest," říká pořadatel Patrik Kučera.

Headlinerem letošního ročníku budou Mutiny on the Bounty z Lucemburska. "Ti jsou minimálně evropskou špičkou současného tanečního math rocku, který hrávali momentálně slavnější Foals. Kapela funguje jedenáct let a přiveze skvělou aktuální desku Digital Tropics. Čekejte energickou show napříč hudebními žánry," popisuje pořadatel.

Další skupinu, emo-screamo hardcore kvintet Gattaca se pořadatelé snažili přivézt už loni, až letos to však klaplo. V Táboře se objeví vůbec poprvé. S nimi přijede personálně provázaná dark techno/EBM elektronická kapela V0NT, jež loni debutovala skvělým třískladbovým demem na labelu Coffee Breath. Stejně "mladou" skupinou na festivalu jsou i Crossfirefuckinghurricane, v níž návštěvníci najdou lidi ze známých kapel jako Saade, Night, Kovadlina, Bullet Union (UK) či Hlinomaz. Letos vydají debut album na Day After Records.

Velkým návrat čeká skupinu Climatizado, kteří zahrají své trash-psycho blues v Táboře sice poněkolikaté, ale poprvé s bubeníkem Janem Svačinou (Please The Trees, Veena). Celý festival odstartují v 16 hodin YC-CY ze Švýcarska.
"Hrají mix psychedelickýho hardcore punku, inspirovanýho sandiegskou scénou začátku tisíciletí a noise rockem kapel jako třeba Jesus Lizard, Unwound. Přijďte proto včas," připomíná Patrik Kučera.

Pro zájemce bude stejně jako loni otevřená skate mini U-rampa, novinkou pak bude instalace světelných objektů Spacelights Evy Nečasové v Galerii Voyeur (report z vernisáže ZDE), promítání filmů v KYMR Zimmer a občerstvení v režii libereckých Food Not Bombs (Jídlo místo zbraní).
Festival bude benefiční, část výtěžku půjde na podporu sdružení Cesta žije! a Food Not Bombs Liberec. Pro přespolní bude možnost přespání přímo na mlýně. Více ZDE

KAPELY:

MUTINY ON THE BOUNTY (lux)
https://mutinyonthebounty.bandcamp.com
https://www.facebook.com/mutinyonthebountytheband/?fref=ts
http://www.motb.net/

GATTACA (cz)
https://gattaca.bandcamp.com
http://bandzone.cz/gattaca

V0NT (cz)
https://coffeebreathrecords.bandcamp.com/album/demo-2

CLIMATIZADO (cz)
http://bandzone.cz/climatizado
https://www.facebook.com/Climatizado-356264264575252/

CROSSFIREFUCKINGHURRICANE (cz)
https://www.facebook.com/XFFHX/?fref=ts

YC-CY (swi)
https://www.youtube.com/watch?v=F8K0zk9ikQU


Autor: David Peltán

Smutný pátek. Zemřel textař Pavel Šrut i Avicii

V pátek 20. dubna přešly na druhý břeh dve rozličné osobnosti. V pouhých 28 letech opustil hudební scénu švédský Dj Avicii, jehož skladby jako Levels, The Nights, Wake Me Up nebo Hey Brother zná z doslechu asi každý. Zubatá si v pátek večer vzala také básníka, autora knížek pro děti, textaře a překladatele Pavla Šruta. Literátovi, který byl nositelem Ceny Jaroslava Seiferta, Státní ceny za literaturu i Magnesia Litera, bylo 78 let. Kromě známých Lichožroutů psal i pro časopisy Čtyřlístek i Mateřídoušku, mnozí také znají jeho textařskou tvorbu. Psal pro Petra Skoumala, Luboše Pospíšila, Michala Prokopa či Vladimíra Mišíka. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Slavné filmové a muzikálové melodie

Hudba / koncert / filmová hudba
KD Metropol České Budějovice
21.04.2018 od 18:30 hod.

 

Nebezpečný experiment

Divadlo / mysteriózní noir thriller
Jihočeské divadlo, Dr. Stejskala 19, České Budějovice
21.04.2018 od 19:00 hod.

 

Dítě a kouzla & Kouzla a dítě

Divadlo / rodinná opera
DK Metropol, Senovážné nám., České Budějovice
21.04.2018 od 17:00 hod.

 

Probouzející se přírodou Milevska a Kovářovska

Sport
Start od DK Milevsko
21.04.2018 od 07:30 hod.