PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Free Dim Fest přiveze lucemburské Mutiny on the Bounty. Vrátí se Climatizado

Free Dim Fest přiveze lucemburské Mutiny on the Bounty. Vrátí se Climatizado

Pátek, 27.05.2016 / článek

 

 Šestnáct let na hudební scéně slaví táborský festival Free Dim Fest. Konat se bude v sobotu 28. května od 15 hodin a zůstává ve Ctiborově mlýně, v sídle Cesta žije. Opět nabídne zajímavé tuzemské i zahraniční kapely mimo střední proud.

"Free Dim Festu bude letos 16. I tak ale zůstávají koncerty nekuřácké. Stejně jako se nemění cena vstupného, návštěvníci zaplatí rovných 200 korun, ani počet vystupujících kapel - tedy šest," říká pořadatel Patrik Kučera.

Headlinerem letošního ročníku budou Mutiny on the Bounty z Lucemburska. "Ti jsou minimálně evropskou špičkou současného tanečního math rocku, který hrávali momentálně slavnější Foals. Kapela funguje jedenáct let a přiveze skvělou aktuální desku Digital Tropics. Čekejte energickou show napříč hudebními žánry," popisuje pořadatel.

Další skupinu, emo-screamo hardcore kvintet Gattaca se pořadatelé snažili přivézt už loni, až letos to však klaplo. V Táboře se objeví vůbec poprvé. S nimi přijede personálně provázaná dark techno/EBM elektronická kapela V0NT, jež loni debutovala skvělým třískladbovým demem na labelu Coffee Breath. Stejně "mladou" skupinou na festivalu jsou i Crossfirefuckinghurricane, v níž návštěvníci najdou lidi ze známých kapel jako Saade, Night, Kovadlina, Bullet Union (UK) či Hlinomaz. Letos vydají debut album na Day After Records.

Velkým návrat čeká skupinu Climatizado, kteří zahrají své trash-psycho blues v Táboře sice poněkolikaté, ale poprvé s bubeníkem Janem Svačinou (Please The Trees, Veena). Celý festival odstartují v 16 hodin YC-CY ze Švýcarska.
"Hrají mix psychedelickýho hardcore punku, inspirovanýho sandiegskou scénou začátku tisíciletí a noise rockem kapel jako třeba Jesus Lizard, Unwound. Přijďte proto včas," připomíná Patrik Kučera.

Pro zájemce bude stejně jako loni otevřená skate mini U-rampa, novinkou pak bude instalace světelných objektů Spacelights Evy Nečasové v Galerii Voyeur (report z vernisáže ZDE), promítání filmů v KYMR Zimmer a občerstvení v režii libereckých Food Not Bombs (Jídlo místo zbraní).
Festival bude benefiční, část výtěžku půjde na podporu sdružení Cesta žije! a Food Not Bombs Liberec. Pro přespolní bude možnost přespání přímo na mlýně. Více ZDE

KAPELY:

MUTINY ON THE BOUNTY (lux)
https://mutinyonthebounty.bandcamp.com
https://www.facebook.com/mutinyonthebountytheband/?fref=ts
http://www.motb.net/

GATTACA (cz)
https://gattaca.bandcamp.com
http://bandzone.cz/gattaca

V0NT (cz)
https://coffeebreathrecords.bandcamp.com/album/demo-2

CLIMATIZADO (cz)
http://bandzone.cz/climatizado
https://www.facebook.com/Climatizado-356264264575252/

CROSSFIREFUCKINGHURRICANE (cz)
https://www.facebook.com/XFFHX/?fref=ts

YC-CY (swi)
https://www.youtube.com/watch?v=F8K0zk9ikQU


Autor: David Peltán

Veselské slavnosti 2017, hodně kultury

V pátek a sobotu,  23. a 24. června, se ve Veselí nad Lužnicí konají Veselské slavnosti 2017. V pátek se návštěvníci mohou těšit na Taneční orchestr ZUŠ, Kantoři, Mirai, Lucie revival, Wohryzek band, Kocouři.  V sobotu na dechovou hudbu Sedmikráska, Humpolecký Dixieland, Albertíkovu báječnou show, Annu Julii Slováčková s kapelou, Peter Nagyho s kapelou Indigo, Circus Brothers, Wild Sticks, Krýgl Boys, Mary Long, Sarah či Garant.  Dále pak na soutěže, jako je jízda z kopce na čemkoliv, netradiční plavidla, soutěž O nejlepší guláš, soutěže s kulinářskou tematikou. Další program pak čítá šermířské ležení Veselských bojovníků, ukázky historického tance a šermu, horolezeckou stěnu a bumber ball Pepsi, boxerský ring s ukázkami a možností vyzkoušet boxerský sport, exkurze do terária a minipivovaru SOŠEP, ohňostroj. (dap)

Kozina Fest potřetí na hradě

 V pátek 23. června se od 19 hodin otřese Kozí Hrádek v Sezimově Ústí hardcorovou i punkovou hudbou. Potřetí budou na Kozina Festu u zříceniny hradu kázat kapely jako punkrockoví Thrashurf ze Znojma, punkrockoví Don Key, alternativně folkrocková Jiná místa, rockmetaloví Nephila, sklooveroví Kullt Sklla a hardcoroví My Hard Lesson. Vstupné na akci, kterou pořádá Soundpolis crew, je 120 korun. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Dobré ráno, rodino!

Divadlo / komedie / komedie
Čekanice - Restaurace na Vyhlídce
23.06.2017 od 19:00 hod.

 

From basement vol.8 w/ Dj Kato (Prago Union)

Hudba / dj / hip-hop, rap
Café Bar MP7
23.06.2017 od 21:00 hod.

 

Veselské slavnosti 2017

Festival / slavnosti
Náměstí T. G. Masaryka
23.06.2017 - 24.06.2017 od 15:15 hod.
vícedenní akce

 

Benátský ples noci svatojánské s Cheironem

Ostatní / benefiční ples / vážná hudba / módní přehlídka / projížďky na lodičkách
Společenský dům Střelnice, Tábor
23.06.2017 od 19:00 hod.