PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Festival Mirotické setkání loutek a hudby je kulturně nabitý. Přijede i Burma Jones

Festival Mirotické setkání loutek a hudby je kulturně nabitý. Přijede i Burma Jones

Úterý, 26.07.2016 / článek

 

Potřinácté se od 5. do 6. srpna uskuteční festival Mirotické setkání loutek a hudby. Akce v Miroticích rozzáří tváře všech milovníků divadla, hudby, baletního, tanečního a výtvarného umění a různorodých doprovodných aktivit. S kulturne.com můžete soutěžit o rodinné vstupy ZDE

"Chceme opět vytvořit ojedinělé setkání, kde se přirozeně propojují dva rozdílné světy. Radostný svět dětí a dost často vážný svět dospělých. Umíte si představit, jak dospěláci s dětmi napjatě sledují Smolíčka, Včelí medvídky, nebo Robinsona a večer si společně zařádí při koncertu Pavla Callty, Voxela, nebo nové Burmy Jones s Jaro Smejkalem Atmosféra bývá kouzelná," říkají pořadatelé.

Moderátor, herec a improvizátor Radek Daniel Pokorný slavnostně zahájí dvoudenní kulturní hostinu v pátek 5. srpna ve 12 hodin.

"Určitě nás překvapí svými převleky, ale hlavně svým originálním pojetím. Doufáme, že si letos každý návštěvník festivalu pochutná nejenom kulturně. Těšit se totiž můžete na nový občerstvovací tým, který mimo jiné slibuje i barmanskou show pro malé i velké. Také opět ožije vodní fontána místních hasičů, která dokáže i z tropického ostrova vyčarovat osvěžující oázu dobré nálady," poodhalují pořadatelé.

Pestrý je i doprovodný program. Návštěvníci se mohou potkat s pravnukem Mikoláše Alše, malířem Jaroslavem Mikolášem Vojnou, popovídat s Josefou Virgínií Hněvkovskou – Kopeckou - prapravnučkou Matěje Kopeckého, zúčastnit se hudební ukázky a workshopu australského domorodého nástroje didgeridoo s  Honzou Hakrem, Hannah Melcrovou a Hanou Plesnivou, prohlídky rodného domku malíře Mikoláše Alše a expozice loutek Matěje Kopeckého, zhlédnout vyřezávaní motorovou pilou s Martinem Komárkem, ukázku stepu TS Andrea Praha a mažoretek nebo si vybrat sportovní aktivity - horolezeckou stěnu, plavbu na raftu, skákací hrad a jiné. Kromě toho se budou konat výtvarné dílny a výstava prací Vladimíra Svozila, prodej originálních šperků a ručně dělaných výrobků, soutěže...

Vstupné na festival v Dolejším mlýně je od 80 korun, více o něm ZDE

Současně probíhá i soutěž o rodinné vstupy, soutěž ZDE.


PROGRAM 13. MIROTICKÉ SETKÁNÍ LOUTEK A HUDBY

pátek 5. 8. 2016

12.00 – Slavnostní zahájení – významní představitelé JčK, J. M. Vojna, rež. Z. Troška
12.30 – PERNÍKOVÁ CHALOUPKA – LouDkové divadélko Remédium
13.30 – SNĚŽIBÁBA A ČERT – DIVADLO HARMONIKA
14.30 - O SMOLÍČKOVI – DIVADLO TOTEM
16.00 – NOVÝ KOLOTOČ POHÁDEK – DIVADLO JÁ TO JSEM / Víťa Marčík ml./
17.30 – ROBINSON CRUSOE - DIVADLO VÍTI MARČÍKA
19.00 – ANIBY NEŘEKLA III - ANNA POLÍVKOVÁ & IBY POP
20.30 – PAVEL CALLTA - koncert
22.00 – BUSTER NIXON & MARTIN SVÁTEK - koncert


sobota 6. 8. 2016

12.00 – MECH, KAPRADÍ A BORŮVKY - DIVADLO BUŘT /Radek Pokorný/
13.00 – SABINA UXOVÁ - koncert
13.30 – KOUZELNÍK ROBERTO – JULIO FIDEL RODRÍGUEZ / Cuba /
14.30 - SNĚHOVÁ KRÁLOVNA - FLASH DANCE LABUŤ - balet
15.00 – ZIMNÍ PŘÍBĚHY VČELÝCH MEDVÍDKŮ – DIVADLO KRAPET
16.30 – DESET ČERNOUŠKŮ - DIVADLO LokVar
18.00 – NOE - DIVADLO DNO
19.30 – VOXEL - koncert
21.00 – BURMA JONES - koncert
22.30 –TING – koncert / USA, Mexico, CZ /


Moderátor - herec Radek Pokorný


Autor: David Peltán

Veselské slavnosti 2017, hodně kultury

V pátek a sobotu,  23. a 24. června, se ve Veselí nad Lužnicí konají Veselské slavnosti 2017. V pátek se návštěvníci mohou těšit na Taneční orchestr ZUŠ, Kantoři, Mirai, Lucie revival, Wohryzek band, Kocouři.  V sobotu na dechovou hudbu Sedmikráska, Humpolecký Dixieland, Albertíkovu báječnou show, Annu Julii Slováčková s kapelou, Peter Nagyho s kapelou Indigo, Circus Brothers, Wild Sticks, Krýgl Boys, Mary Long, Sarah či Garant.  Dále pak na soutěže, jako je jízda z kopce na čemkoliv, netradiční plavidla, soutěž O nejlepší guláš, soutěže s kulinářskou tematikou. Další program pak čítá šermířské ležení Veselských bojovníků, ukázky historického tance a šermu, horolezeckou stěnu a bumber ball Pepsi, boxerský ring s ukázkami a možností vyzkoušet boxerský sport, exkurze do terária a minipivovaru SOŠEP, ohňostroj. (dap)

Kozina Fest potřetí na hradě

 V pátek 23. června se od 19 hodin otřese Kozí Hrádek v Sezimově Ústí hardcorovou i punkovou hudbou. Potřetí budou na Kozina Festu u zříceniny hradu kázat kapely jako punkrockoví Thrashurf ze Znojma, punkrockoví Don Key, alternativně folkrocková Jiná místa, rockmetaloví Nephila, sklooveroví Kullt Sklla a hardcoroví My Hard Lesson. Vstupné na akci, kterou pořádá Soundpolis crew, je 120 korun. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Mezinárodní večer

Ostatní / setkání / hudba - pokec
Barokní statek Borotín
23.06.2017 od 17:00 hod.

 

Buskers fest - Mezinárodní festial pouličního umění

Festival / Mezinárodní festival pouličního umění
centrum města
23.06.2017 od 14:00 hod.

 

Špinaví Lůzři

Hudba / backyard-blues
Kamenáč music art pub
23.06.2017 od 20:00 hod.

 

Dobré ráno, rodino!

Divadlo / komedie / komedie
Čekanice - Restaurace na Vyhlídce
23.06.2017 od 19:00 hod.