PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Koktejl letos snoubí rock, folk i skotskou lidovku. Přijede Vlasta Horváth i Moonbeans

Koktejl letos snoubí rock, folk i skotskou lidovku. Přijede Vlasta Horváth i Moonbeans

Pátek, 13.05.2016 / článek

 

Koktejl hudebních žánrů si přichystal na svůj 19. ročník stejnojmenný hudební festival, který se uskuteční 21. května od 14 hodin v táborském lesoparku Pintovka. Návštěvníci se mohou těšit na směs folku, bluegrassu i rocku s příchutí skotské či lidové hudby. Předprodej vstupenek na fest končí už nyní v sobotu, 14. května.

„Nejpodstatnější změnou letošního ročníku je, že zmizel podtitul, že jde o festival country, folku a trampské muziky. V průběhu let došlo k prolínání více žánrů a záběr festivalu, ač směr na akustickou muziku zůstává, je širší, košatější. Posluchač zde najde kromě zmíněných žánrů i více rocku či lidové hudby. Stále je to ale Koktejl,“ říká pořadatel Jaromír Fau.

Fúze tak nabídne například kapela Claymore, jíž v sestavě nechybí dvoje dudy a mísí rock se skotskou hudbou. Podobně je na tom také skupina Huménečko, tedy lidová hudba s cimbálem prolnutá řízným bigbítem.

Tradičně se na Koktejl festivalu objevují také skupiny, vítězové oblastních kol Porty. Letos to budou dvě kapely, a to Mirek Baldrych a Sešup Josefa Barneta. Spolupráce s festivalem Okolo Třeboně a jeho soutěže kapel Houpací kůň pak Koktejlu do programu přinesla skupiny Quiet a zmíněné Huménečko. Vše pak doplní klasika – skupina Drc, taneční soubor Dupáček, Lunáčci a The Moonbeans.

„Skupina Moonbeans už tu hrála a byli tak dobří, že jsme je chtěli zas. Jenže pláchli do Londýna, kde se dobře ujali. Nyní jedou turné a zastaví se i na Koktejlu,“ podotýká Fau.
Vrcholem večera pak bude koncert tehdejší vítěz Superstar Vlasty Horvátha. „Muzikantsky excelentní a vůbec se nezměnil- stále je to milý, skromný a pracovitý hoch od vedle. Bude to výborný koncert a jsem zvědavý na akustickou verzi,“
těší se pořadatel.

Kromě scény na Pintovce bude opět den předem, tedy v pátek 20. května od 19 hodin, postavena Bernard scéna v kavárně a galerii MP7 na Žižkově náměstí. Zdarma tam zahraje skupina Volné sdružení a bude tam možnost získat vstupenky na festival zdarma.

Vstupné na Koktej činí v předprodeji stojí 125 korun a je možné je koupit na www.taborskykoktejl.cz. Na místě pak dáte za lístek 150 korun.
 

Foto: www.vlastahorvath.cz


Autor: - i -

SMUTÉNKA: Zemřel frontman The Pogues

 Ve věku 65 let zemřel po vleklé nemoci zpěvák a frontman irské celtic punkové kapely The Pogues, Shane MacGowan. Rok bojoval se zákeřnou encefalitidou. The Pogues, založení 1982, ve své hudbě snoubí irský folk, rock a punk. Byli a jsou tak inspirací pro mnoho dnešních skupin, například Dropkick Murphys, Flogging Molly, ale mnoho dalších, včetně českých. The Pogues mimo jiné nejvíce proslavila skladba Fairytale of New York, bez níž si mnozí, nejen Britové, ani Vánoce nedovedou představit. (dap) 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Sodoma Gomora

Hudba / koncert / horror rap
Hudební klub K2
01.12.2023 od 21:00 hod.

 

Večery S - ZAjiSTÉ, Kuba Lukáč, SPS Perchta

Hudba / koncert / folk, sbor
Divadlo U Kapličky, Husova 622/45, České Budějovice
01.12.2023 od 19:00 hod.

 

Michal Horák - Ideální čas na turné

Hudba / koncert
Divadelní klub Ántré Horní Brána, ulice Horní 2
01.12.2023 od 20:00 hod.