PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


„Dva metry? Doufám, že by to mohlo vyjít už letos," věří si výškařka Hrubá

„Dva metry? Doufám, že by to mohlo vyjít už letos,

Neděle, 08.05.2016 / rozhovor

 

Na atletickém šampionátu v Táboře, který se koná od 17. do 19. června, bude patřit k nejmladším, přesto ve své disciplíně je největší favoritkou na vítězství. Teprve osmnáctiletá výškařka a mistryně světa do 17 let Michaela Hrubá má už letos skočeno 195 centimetrů a tím zlepšila český juniorský rekord.

V hale už máte sice dva tituly mistryně republiky, na dráze zatím jen bronz a stříbro. Věříte si, že v Táboře získáte ten premiérový?

Ano, celkem si věřím. Snad se budu pohybovat kolem výšek jako v halové sezoně, což by mělo na vítězství stačit. Uvidíme, jak na tom bude zdravotně největší konkurentka Oldřiška Marešová a jak se povede Ladě Pejchalové.

Každým rokem se neuvěřitelně zlepšujete. Jste držitelkou žákovského, dorosteneckého a juniorského rekordu u nás. Kdy překonáte rekord ženský, který drží výkonem dva metry Zuzana Hlavoňová?
To je velmi těžká otázka. Doufám, že by to mohlo vyjít už letos. Na trénincích se cítím velice dobře.

Pokud byste se měla charakterizovat, býváte během závodu nervózní nebo spíš kliďas?
Samozřejmě nějaká nervozita je, ale snažím si to nepřipouštět. Bývám spíš kliďas. Soustředím se sama na sebe, především na rozběh a techniku.

Potřebujete mít ve výškařském sektoru klid nebo bouřlivou atmosféru?
Řekla bych, že takový střed. Když vím, že mě diváci podporují, tak je to pro mě neskutečně hnací motor. Když se ale potřebuji srovnat s rozběhem, tak upřednostňuji klid.
Vrcholů letošní sezony je víc. Co bude pro vás prioritou, můžete prozradit vaše cíle?
Letos budu mít tři vrcholy. Juniorské mistrovství světa v Polsku, evropský šampionát mužů a žen v Amsterodamu a olympijské hry v Riu. Většina sportovců by okamžitě řekla olympiádu, ale já se snažím brát všechny závody stejně a chci vždy podat nejlepší výkon. Na prvních dvou akcích bych chtěla bojovat o medaile. A pokud postoupím na olympiádě do finále, tak to bude velký úspěch.
 


Fotografie


Autor: Petr Hofbauer, foto: Jan Kucharčík

Malá scéna láká na výstavy fotografií "čističky"

Budějovická kavárna na Malé scéně (DK Metropol) je místem, kde si můžete prohlédnout výstavu fotografického projektu Za hranici nevšedna, který má na svědomí trio fotografů Veronika Pilařová, Tomáš Bajer a Jindra Prokeš. Fotografie byly pořízeny převážně ve Staré čistírně odpadních vod v pražské Bubenči a divákovi přiblíží českou komunitu vyznavačů Steampunku. Výstava potrvá do 30. května a je přístupná vždy v časech otevírací doby kavárny. Více na www.bartfood.eu. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Tradiční setkání jubilantů - Senior klub ZVVZ

Ostatní
Dům kultury Milevsko
19.03.2019 od 15:00 hod.

 

Zářivě barevný podzim na Černobylu a vůkol

Ostatní / setkání / beseda
Dům kultury Milevsko
19.03.2019 od 18:00 hod.

 

Žalman & SPOL. 2019

Hudba / koncert / folk
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - malý sál
19.03.2019 od 19:00 hod.

 

Dobytí severního pólu Čechem Karlem Němcem 5. dubna 1909

Divadlo / divadelní představení
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
19.03.2019 od 19:09 hod.