PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


„Dva metry? Doufám, že by to mohlo vyjít už letos," věří si výškařka Hrubá

„Dva metry? Doufám, že by to mohlo vyjít už letos,

Neděle, 08.05.2016 / rozhovor

 

Na atletickém šampionátu v Táboře, který se koná od 17. do 19. června, bude patřit k nejmladším, přesto ve své disciplíně je největší favoritkou na vítězství. Teprve osmnáctiletá výškařka a mistryně světa do 17 let Michaela Hrubá má už letos skočeno 195 centimetrů a tím zlepšila český juniorský rekord.

V hale už máte sice dva tituly mistryně republiky, na dráze zatím jen bronz a stříbro. Věříte si, že v Táboře získáte ten premiérový?

Ano, celkem si věřím. Snad se budu pohybovat kolem výšek jako v halové sezoně, což by mělo na vítězství stačit. Uvidíme, jak na tom bude zdravotně největší konkurentka Oldřiška Marešová a jak se povede Ladě Pejchalové.

Každým rokem se neuvěřitelně zlepšujete. Jste držitelkou žákovského, dorosteneckého a juniorského rekordu u nás. Kdy překonáte rekord ženský, který drží výkonem dva metry Zuzana Hlavoňová?
To je velmi těžká otázka. Doufám, že by to mohlo vyjít už letos. Na trénincích se cítím velice dobře.

Pokud byste se měla charakterizovat, býváte během závodu nervózní nebo spíš kliďas?
Samozřejmě nějaká nervozita je, ale snažím si to nepřipouštět. Bývám spíš kliďas. Soustředím se sama na sebe, především na rozběh a techniku.

Potřebujete mít ve výškařském sektoru klid nebo bouřlivou atmosféru?
Řekla bych, že takový střed. Když vím, že mě diváci podporují, tak je to pro mě neskutečně hnací motor. Když se ale potřebuji srovnat s rozběhem, tak upřednostňuji klid.
Vrcholů letošní sezony je víc. Co bude pro vás prioritou, můžete prozradit vaše cíle?
Letos budu mít tři vrcholy. Juniorské mistrovství světa v Polsku, evropský šampionát mužů a žen v Amsterodamu a olympijské hry v Riu. Většina sportovců by okamžitě řekla olympiádu, ale já se snažím brát všechny závody stejně a chci vždy podat nejlepší výkon. Na prvních dvou akcích bych chtěla bojovat o medaile. A pokud postoupím na olympiádě do finále, tak to bude velký úspěch.
 


Fotografie


Autor: Petr Hofbauer, foto: Jan Kucharčík

Bubeník legendárních Deep Purple Ian Paice míří do Písku

Koncert bubeníka legendárních Deep Purple se uskuteční ve středu 6. prosince. Ian Paice, člen kapely Deep Purple, společně s kapelou PURPENDICULAR přijede do KD Písek a přiveze program největších hitů slavných Deep Purple. Koncert je jednou z mála příležitostí vidět opravdovou legendu z bezprostřední blízkosti a přímo ucítit dotek rockové historie. Vstupné v předprodeji na volné stání je 890 Kč, na místě 1 000 Kč, VIP sezení v předprodeji 1 000 Kč, na místě 1 200 Kč.

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


 

 

Čertovské rejdění

Pro děti
náměstí Tomáše Bati
05.12.2023 od 16:00 hod.

 

všechny báječný věci

Divadlo / monodrama
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
05.12.2023 od 19:00 hod.