PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


„Dva metry? Doufám, že by to mohlo vyjít už letos," věří si výškařka Hrubá

„Dva metry? Doufám, že by to mohlo vyjít už letos,

Neděle, 08.05.2016 / rozhovor

 

Na atletickém šampionátu v Táboře, který se koná od 17. do 19. června, bude patřit k nejmladším, přesto ve své disciplíně je největší favoritkou na vítězství. Teprve osmnáctiletá výškařka a mistryně světa do 17 let Michaela Hrubá má už letos skočeno 195 centimetrů a tím zlepšila český juniorský rekord.

V hale už máte sice dva tituly mistryně republiky, na dráze zatím jen bronz a stříbro. Věříte si, že v Táboře získáte ten premiérový?

Ano, celkem si věřím. Snad se budu pohybovat kolem výšek jako v halové sezoně, což by mělo na vítězství stačit. Uvidíme, jak na tom bude zdravotně největší konkurentka Oldřiška Marešová a jak se povede Ladě Pejchalové.

Každým rokem se neuvěřitelně zlepšujete. Jste držitelkou žákovského, dorosteneckého a juniorského rekordu u nás. Kdy překonáte rekord ženský, který drží výkonem dva metry Zuzana Hlavoňová?
To je velmi těžká otázka. Doufám, že by to mohlo vyjít už letos. Na trénincích se cítím velice dobře.

Pokud byste se měla charakterizovat, býváte během závodu nervózní nebo spíš kliďas?
Samozřejmě nějaká nervozita je, ale snažím si to nepřipouštět. Bývám spíš kliďas. Soustředím se sama na sebe, především na rozběh a techniku.

Potřebujete mít ve výškařském sektoru klid nebo bouřlivou atmosféru?
Řekla bych, že takový střed. Když vím, že mě diváci podporují, tak je to pro mě neskutečně hnací motor. Když se ale potřebuji srovnat s rozběhem, tak upřednostňuji klid.
Vrcholů letošní sezony je víc. Co bude pro vás prioritou, můžete prozradit vaše cíle?
Letos budu mít tři vrcholy. Juniorské mistrovství světa v Polsku, evropský šampionát mužů a žen v Amsterodamu a olympijské hry v Riu. Většina sportovců by okamžitě řekla olympiádu, ale já se snažím brát všechny závody stejně a chci vždy podat nejlepší výkon. Na prvních dvou akcích bych chtěla bojovat o medaile. A pokud postoupím na olympiádě do finále, tak to bude velký úspěch.
 


Fotografie


Autor: Petr Hofbauer, foto: Jan Kucharčík

Veselské slavnosti 2017, hodně kultury

V pátek a sobotu,  23. a 24. června, se ve Veselí nad Lužnicí konají Veselské slavnosti 2017. V pátek se návštěvníci mohou těšit na Taneční orchestr ZUŠ, Kantoři, Mirai, Lucie revival, Wohryzek band, Kocouři.  V sobotu na dechovou hudbu Sedmikráska, Humpolecký Dixieland, Albertíkovu báječnou show, Annu Julii Slováčková s kapelou, Peter Nagyho s kapelou Indigo, Circus Brothers, Wild Sticks, Krýgl Boys, Mary Long, Sarah či Garant.  Dále pak na soutěže, jako je jízda z kopce na čemkoliv, netradiční plavidla, soutěž O nejlepší guláš, soutěže s kulinářskou tematikou. Další program pak čítá šermířské ležení Veselských bojovníků, ukázky historického tance a šermu, horolezeckou stěnu a bumber ball Pepsi, boxerský ring s ukázkami a možností vyzkoušet boxerský sport, exkurze do terária a minipivovaru SOŠEP, ohňostroj. (dap)

Kozina Fest potřetí na hradě

 V pátek 23. června se od 19 hodin otřese Kozí Hrádek v Sezimově Ústí hardcorovou i punkovou hudbou. Potřetí budou na Kozina Festu u zříceniny hradu kázat kapely jako punkrockoví Thrashurf ze Znojma, punkrockoví Don Key, alternativně folkrocková Jiná místa, rockmetaloví Nephila, sklooveroví Kullt Sklla a hardcoroví My Hard Lesson. Vstupné na akci, kterou pořádá Soundpolis crew, je 120 korun. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Dobré ráno, rodino!

Divadlo / komedie / komedie
Čekanice - Restaurace na Vyhlídce
23.06.2017 od 19:00 hod.

 

From basement vol.8 w/ Dj Kato (Prago Union)

Hudba / dj / hip-hop, rap
Café Bar MP7
23.06.2017 od 21:00 hod.

 

Veselské slavnosti 2017

Festival / slavnosti
Náměstí T. G. Masaryka
23.06.2017 - 24.06.2017 od 15:15 hod.
vícedenní akce

 

Benátský ples noci svatojánské s Cheironem

Ostatní / benefiční ples / vážná hudba / módní přehlídka / projížďky na lodičkách
Společenský dům Střelnice, Tábor
23.06.2017 od 19:00 hod.