PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Festival Mladí Ladí Jazz přiveze do Budějovic Tin Men & the Telephone, směs jazzu i hip hopu

Festival Mladí Ladí Jazz přiveze do Budějovic Tin Men & the Telephone, směs jazzu i hip hopu

Úterý, 12.04.2016 / článek

 

Posedmé představuje mezinárodní festival Mladí Ladí Jazz hvězdná jména světového jazzu. V dubnu se tak fanoušci jazzové muziky rozplývají nad objevem hudební scény - multiinstrumentalistou Jacobem Collierem, francouzskou kapelou Paris Combo či pianistou a držitelem ceny Grammy, Krisem Bowersem. Festival se letos poprvé rozšíří o program v dalších českých městech. Ve čtvrtek 14. dubna tak jeho další zastávkou budou České Budějovice, kde v sálu Českého rozhlasu zahraje holandská kapela Tin Men & the Telephone. 

Mezinárodní festival Mladí Ladí Jazz má za sebou již šest velmi úspěšných ročníků. „Jsme velmi rádi, že se nám daří naplňovat hlavní poslání festivalu, kterým je navrácení mladého publika zpět k jazzové hudbě. Každý rok se snažíme festival něčím obohatit a letos jsme se rozhodli rozšířit jazzový festival i do regionů,“ říká jeden z organizátorů festivalu Jan Gregar. Kromě několika pražských koncertů se tak nově odehrají i dva koncerty mimo metropoli. Konkrétně festival Mladí Ladí Jazz přiveze za podpory Velvyslanectví Nizozemského království kapelu Tin Men & the Telephone do Olomouckého a Jihočeského kraje.

O kapele Tin Men & the Telephone

Tin Men & the Telephone jsou mladí progresivní interpreti holandské scény, jejichž vystoupení na Dutch Jazz World Meeting vyvolalo mezi světovými promotéry velký rozruch, což jim také otevřelo dveře do celého hudebního světa. Klasické jazzové trio ve složení Tony Roe (Piano & Electronics), Pat Cleaver (Double bass) a Bobby Petrov (Drums) je kritiky chváleno především za jejich originalitu a téměř nekonečnou kreativitu. Pro svoji hudbu hledají inspiraci v melodiích a rytmech zvuků každodenního života: zkušenost z čekání na telefonní lince, zvuky autonavigace, vyzváněcí tóny, ječící fotbaloví reportéři, hluk dopravy, či zvířecí zvuky. Co je běžně přehlíženo, se stává katalyzátorem pro kreativitu, posouvání hranic improvizace a důkaz komunikativní síly samotné hudby. V roce 2010 vydali Tin Men & the Telephone debutové album s názvem Moetjenou?!, ve kterém se opírají o harmonickou hloubku moderní klasické hudby a současného jazzu, stejně jako o rytmus hip-hopu a balkánské hudby.
14.4.2016 – Tin Men & the Telephone (NL)
ČESKÉ BUDĚJOVICE – ČRo České Budějovice - 20:00 hod
VSTUP ZDARMA


Autor: - i, dap -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Vánoční saloon Fešáků

Hudba / koncert / Country
DK Metropol
22.11.2019 od 19:00 hod.

 

Taneční hodiny 2019

Ostatní / workshop
Dům kultury Milevsko
22.11.2019 od 19:00 hod.

 

Kreativ Soběslav

Pro děti / kreativní veletrh pro děti i dospělé
Kulturní dům Soběslav - Jirsíkova 34, Soběslav
22.11.2019 - 23.11.2019 od 09:00 hod.
vícedenní akce

 

9. Filmový Festival ČERNÁ VĚŽ

Festival / film - hudba
Český rozhlas ( U Tří lvů)
22.11.2019 - 23.11.2019 od 16:00 hod.
vícedenní akce