PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Festival Mladí Ladí Jazz přiveze do Budějovic Tin Men & the Telephone, směs jazzu i hip hopu

Festival Mladí Ladí Jazz přiveze do Budějovic Tin Men & the Telephone, směs jazzu i hip hopu

Úterý, 12.04.2016 / článek

 

Posedmé představuje mezinárodní festival Mladí Ladí Jazz hvězdná jména světového jazzu. V dubnu se tak fanoušci jazzové muziky rozplývají nad objevem hudební scény - multiinstrumentalistou Jacobem Collierem, francouzskou kapelou Paris Combo či pianistou a držitelem ceny Grammy, Krisem Bowersem. Festival se letos poprvé rozšíří o program v dalších českých městech. Ve čtvrtek 14. dubna tak jeho další zastávkou budou České Budějovice, kde v sálu Českého rozhlasu zahraje holandská kapela Tin Men & the Telephone. 

Mezinárodní festival Mladí Ladí Jazz má za sebou již šest velmi úspěšných ročníků. „Jsme velmi rádi, že se nám daří naplňovat hlavní poslání festivalu, kterým je navrácení mladého publika zpět k jazzové hudbě. Každý rok se snažíme festival něčím obohatit a letos jsme se rozhodli rozšířit jazzový festival i do regionů,“ říká jeden z organizátorů festivalu Jan Gregar. Kromě několika pražských koncertů se tak nově odehrají i dva koncerty mimo metropoli. Konkrétně festival Mladí Ladí Jazz přiveze za podpory Velvyslanectví Nizozemského království kapelu Tin Men & the Telephone do Olomouckého a Jihočeského kraje.

O kapele Tin Men & the Telephone

Tin Men & the Telephone jsou mladí progresivní interpreti holandské scény, jejichž vystoupení na Dutch Jazz World Meeting vyvolalo mezi světovými promotéry velký rozruch, což jim také otevřelo dveře do celého hudebního světa. Klasické jazzové trio ve složení Tony Roe (Piano & Electronics), Pat Cleaver (Double bass) a Bobby Petrov (Drums) je kritiky chváleno především za jejich originalitu a téměř nekonečnou kreativitu. Pro svoji hudbu hledají inspiraci v melodiích a rytmech zvuků každodenního života: zkušenost z čekání na telefonní lince, zvuky autonavigace, vyzváněcí tóny, ječící fotbaloví reportéři, hluk dopravy, či zvířecí zvuky. Co je běžně přehlíženo, se stává katalyzátorem pro kreativitu, posouvání hranic improvizace a důkaz komunikativní síly samotné hudby. V roce 2010 vydali Tin Men & the Telephone debutové album s názvem Moetjenou?!, ve kterém se opírají o harmonickou hloubku moderní klasické hudby a současného jazzu, stejně jako o rytmus hip-hopu a balkánské hudby.
14.4.2016 – Tin Men & the Telephone (NL)
ČESKÉ BUDĚJOVICE – ČRo České Budějovice - 20:00 hod
VSTUP ZDARMA


Autor: - i, dap -

Veselské slavnosti 2017, hodně kultury

V pátek a sobotu,  23. a 24. června, se ve Veselí nad Lužnicí konají Veselské slavnosti 2017. V pátek se návštěvníci mohou těšit na Taneční orchestr ZUŠ, Kantoři, Mirai, Lucie revival, Wohryzek band, Kocouři.  V sobotu na dechovou hudbu Sedmikráska, Humpolecký Dixieland, Albertíkovu báječnou show, Annu Julii Slováčková s kapelou, Peter Nagyho s kapelou Indigo, Circus Brothers, Wild Sticks, Krýgl Boys, Mary Long, Sarah či Garant.  Dále pak na soutěže, jako je jízda z kopce na čemkoliv, netradiční plavidla, soutěž O nejlepší guláš, soutěže s kulinářskou tematikou. Další program pak čítá šermířské ležení Veselských bojovníků, ukázky historického tance a šermu, horolezeckou stěnu a bumber ball Pepsi, boxerský ring s ukázkami a možností vyzkoušet boxerský sport, exkurze do terária a minipivovaru SOŠEP, ohňostroj. (dap)

Kozina Fest potřetí na hradě

 V pátek 23. června se od 19 hodin otřese Kozí Hrádek v Sezimově Ústí hardcorovou i punkovou hudbou. Potřetí budou na Kozina Festu u zříceniny hradu kázat kapely jako punkrockoví Thrashurf ze Znojma, punkrockoví Don Key, alternativně folkrocková Jiná místa, rockmetaloví Nephila, sklooveroví Kullt Sklla a hardcoroví My Hard Lesson. Vstupné na akci, kterou pořádá Soundpolis crew, je 120 korun. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


The Techno 2

Hudba / party / main stage: EDM, techno, electro oldies stage: oldies
Disco Apollo, Táborská 45/2
23.06.2017 - 24.06.2017 od 22:00 hod.
vícedenní akce

 

Mezinárodní večer

Ostatní / setkání / hudba - pokec
Barokní statek Borotín
23.06.2017 od 17:00 hod.

 

Buskers fest - Mezinárodní festial pouličního umění

Festival / Mezinárodní festival pouličního umění
centrum města
23.06.2017 od 14:00 hod.

 

Špinaví Lůzři

Hudba / backyard-blues
Kamenáč music art pub
23.06.2017 od 20:00 hod.