PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Rugby v Táboře? Nábor mužů se koná už ve středu. V plánu jsou i děti

Rugby v Táboře? Nábor mužů se koná už ve středu. V plánu jsou i děti

Úterý, 26.01.2016 / článek

 

V sobotu 6. února začíná Turnaj šesti národů v rugby, který tentokrát hostí Anglie. Při minulém mistrovství světa vzbudil tento sport se šišatým míčem obrovský zájem televizních diváků. Je možné hrát rugby na jihu Čech? V Budějovicích je tým druhé ligy a v Táboře se takový tým začíná rodit.

"Myšlenka hrát rugby byla dlouho ve vzduchu, s pár lidmi jsem rugby hrál v Radimovicích a někteří z nich mne oslovili, jestli bych pro ně o Vánocích nepřipravil zápas. Párkrát jsem se sešli a nyní jsme si řekli, že bychom s tím mohli jít ven," říká Richard F. Vlasák. 

Zapálení fanoušci se do náborové akce pustili, protože míní, že sport jako je rugby formuje celého člověka, nejen jeho fyzickou zdatnost, ale že učí i spolupráci, odvaze a čestnosti. "Chceme tyto hodnoty předávat dál a zároveň pozvat mladé lidi ke sportu, který je dravý i náročný," doplňují. 

Nábor zatím platí pro kluky od 13 do 19 let, ale v Budějovicích funguje i ženské rugby, a tak místní přemýšlí o rugby školce, která například funguje ve Zbuzanech nebo v Říčanech. "Na rugby školku bychom potřebovali dost zapálených rodičů. Ale třeba to také přijde...," přemítá Richard F. Vlasák.

Jak funguje trénink rugby? Zpravidla mají tréninky tři fáze, které se mění podle toho, jestli jste před zápasem a jak jsou hráči zdatní. "Fyzická příprava je následována herní - učíme házet, padat, přihrávat a dělat skládky, mlýny, osvojujeme si pravidla. Pak postupně přibývá samotný herní trénink - hra "na nečisto"," popisuje Vlasák. 

Na tréninky se bude chodit na radimovické hřiště TJ Sokol, kde jsou prostory se sprchami i venkovní trávník. V plánu jsou i tréninky v Táboře. Podle ankety dotázaných zájemců to vypadá, že tréninky budou v pondělí odpoledne. 

"Budeme se snažit hráče, co nejlíp připravit, pak se domluvíme s budějovickými. Záleží na středečním náboru a tréninku, ten mnohé ukáže. Pak bychom si dali nějaké zápasy,"
dodal Richard Vlasák. 

Nábor se uskuteční v radimovické tělocvičně tamní sokolovny ve středu 27. ledna od 16.15 hodin, kdy do Radimovic přijíždí linka 30 MHD z Tábora. 


Fotografie


Autor: David Peltán


Téma: Sport

SMUTÉNKA: Zemřela světová hvězda jazzu George Mraz, písecký rodák

 Ve čtvrtek 16. září zemřela krátce po svých 77. narozeninách legenda, světový kontrabasista a písecký rodák Jiří George Mraz, který stál po boku zpěvačky Elly Fitzgerald, Stana Getze i Oscara Petersona. Po čtyřech měsících tak odešel za svým spoluhráčem, kamarádem - bubeníkem Ivanem Smažíkem. Na svém kontě má stovky nahraných alb a řadu turné s dalšími osobnostmi jako Stan Getz, Chet Baker, Oscar Peterson, Bill Evans, Dizzy Gillespie, Charlie Mingus, John Abercombie, Joe Lovano, Stephane Grappelli, Kenny Burrell, McCoy Tyner, John Scofield, Richie Beirach, Herbie Hancock, Michel Petrucciani, nebo Joe Henderson. V roce 2016 prodělal George Mráz náročnou operaci, kdy mu byla odstraněna z pancreasu cysta a zákrok se neobešel bez komplikací - infarkt a infekce. Podrobnosti připravujeme. (dap)

Související články

 

 
Kultura dnes


Gérard Lauzier – Nalevo od výtahu

Divadlo
Městské divadlo, o.p.s., Horní Brána, ulice Horní čp. 2, Český Krumlov, 381 01
17.09.2021 od 19:30 hod.

 

Slavnostní koncert pro město Písek

Hudba / koncert / vážné hudby
DIvadlo Fráni Šrámka
17.09.2021 od 19:00 hod.

 

Veselské slavnosti 2021

Festival / městské slavnosti
Náměstí T. G. Masaryka, Veselí nad Lužnicí
17.09.2021 - 18.09.2021 od 16:00 hod.
vícedenní akce

 

Velké lásky v malém hotelu

Divadlo / komedie
Spektrum Sezimovo Ústí
17.09.2021 od 19:00 hod.