PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Rugby v Táboře? Nábor mužů se koná už ve středu. V plánu jsou i děti

Rugby v Táboře? Nábor mužů se koná už ve středu. V plánu jsou i děti

Úterý, 26.01.2016 / článek

 

V sobotu 6. února začíná Turnaj šesti národů v rugby, který tentokrát hostí Anglie. Při minulém mistrovství světa vzbudil tento sport se šišatým míčem obrovský zájem televizních diváků. Je možné hrát rugby na jihu Čech? V Budějovicích je tým druhé ligy a v Táboře se takový tým začíná rodit.

"Myšlenka hrát rugby byla dlouho ve vzduchu, s pár lidmi jsem rugby hrál v Radimovicích a někteří z nich mne oslovili, jestli bych pro ně o Vánocích nepřipravil zápas. Párkrát jsem se sešli a nyní jsme si řekli, že bychom s tím mohli jít ven," říká Richard F. Vlasák. 

Zapálení fanoušci se do náborové akce pustili, protože míní, že sport jako je rugby formuje celého člověka, nejen jeho fyzickou zdatnost, ale že učí i spolupráci, odvaze a čestnosti. "Chceme tyto hodnoty předávat dál a zároveň pozvat mladé lidi ke sportu, který je dravý i náročný," doplňují. 

Nábor zatím platí pro kluky od 13 do 19 let, ale v Budějovicích funguje i ženské rugby, a tak místní přemýšlí o rugby školce, která například funguje ve Zbuzanech nebo v Říčanech. "Na rugby školku bychom potřebovali dost zapálených rodičů. Ale třeba to také přijde...," přemítá Richard F. Vlasák.

Jak funguje trénink rugby? Zpravidla mají tréninky tři fáze, které se mění podle toho, jestli jste před zápasem a jak jsou hráči zdatní. "Fyzická příprava je následována herní - učíme házet, padat, přihrávat a dělat skládky, mlýny, osvojujeme si pravidla. Pak postupně přibývá samotný herní trénink - hra "na nečisto"," popisuje Vlasák. 

Na tréninky se bude chodit na radimovické hřiště TJ Sokol, kde jsou prostory se sprchami i venkovní trávník. V plánu jsou i tréninky v Táboře. Podle ankety dotázaných zájemců to vypadá, že tréninky budou v pondělí odpoledne. 

"Budeme se snažit hráče, co nejlíp připravit, pak se domluvíme s budějovickými. Záleží na středečním náboru a tréninku, ten mnohé ukáže. Pak bychom si dali nějaké zápasy,"
dodal Richard Vlasák. 

Nábor se uskuteční v radimovické tělocvičně tamní sokolovny ve středu 27. ledna od 16.15 hodin, kdy do Radimovic přijíždí linka 30 MHD z Tábora. 


Fotografie


Autor: David Peltán


Téma: Sport

Malá scéna láká na výstavy fotografií "čističky"

Budějovická kavárna na Malé scéně (DK Metropol) je místem, kde si můžete prohlédnout výstavu fotografického projektu Za hranici nevšedna, který má na svědomí trio fotografů Veronika Pilařová, Tomáš Bajer a Jindra Prokeš. Fotografie byly pořízeny převážně ve Staré čistírně odpadních vod v pražské Bubenči a divákovi přiblíží českou komunitu vyznavačů Steampunku. Výstava potrvá do 30. května a je přístupná vždy v časech otevírací doby kavárny. Více na www.bartfood.eu. (dap)

Související články

 

 
Kultura dnes


Žalman & SPOL. 2019

Hudba / koncert / folk
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - malý sál
19.03.2019 od 19:00 hod.

 

Dobytí severního pólu Čechem Karlem Němcem 5. dubna 1909

Divadlo / divadelní představení
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
19.03.2019 od 19:09 hod.

 

Severní Korea očima Milana Bureše

Ostatní / setkání / Přednáška
Spektrum Sezimovo Ústí
19.03.2019 od 17:00 hod.

 

Jeden svět České Budějovice 2019

Kino / film / dokument / Dokument, festival, lidská práva
Český rozhlas České Budějovice
19.03.2019 - 22.03.2019 od 08:00 hod.
vícedenní akce