PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Otec a syn Hejnovi představí ve fotografiích krásy Šumavy, Písecka, Provence i Sinaje

Otec a syn Hejnovi představí ve fotografiích krásy Šumavy, Písecka, Provence i Sinaje

Středa, 13.01.2016 / článek

 

Petr Hejna starší (*1955) a jeho syn Petr Hejna mladší (*1988) spolu již vícekrát na jihu Čech vystavovali obrazy či fotografie (v protivínské Kaplance,  Týně nad Vltavou, Netolicích nebo Svatém Janu nad Malší), stejně jako v počátcích společné umělecké cesty v rodné Praze, odkud se před sedmi lety natrvalo odstěhovali do Třebkova nedaleko Písku. V kavárně Psychiatrické nemocnice Písek zahájí další společnou výstavu 28. ledna od 17 hodin. 

Jejich vernisáže vždy doplňovala hudební vystoupení. Do osudového léta roku 2015 působili oba v rockovém projektu 2 Generations, po nečekané mozkové příhodě mladšího z nich však činnost kapela minimálně pozastavila, ne-li natrvalo ukončila.

Na vernisáži fotografií s tematikou krajiny, přírody a toulek za poznáním navštívených domácích i cizokrajných míst tedy již vystoupí pouze starší z Petrů s hostujícím spolupracovníkem kapely Břetislavem Bakalou, hráčem na klávesové nástroje. Na akci se uskuteční i křest posledního alba 2 Generations Místa klidu, prvně představeného veřejnosti v náhradní sestavě na adventním koncertu v klášteře Teplá v prosinci 2015.

Plně autorská tvorba Petra Hejny st. představí skladby inspirované jak přírodou, tak duchovním a duševním světem jedince. Ve studiu nahrané instrumentální podklady doprovodí živě kytara, hlas a klávesové nástroje, typickým zásadním umocňujícím prvkem koncertu je synchronní projekce. Repertoár je určen publiku, hledajícímu jak vizuální krásu, tak náročnější, rozhlasové komerci vzdálenou hudbu, která čerpá především z odkazu art rocku 70. let, a posluchačům upřednostňujícím poetické texty s hlubším obsahem.

Na výstavě s podtitulem Obrázky z krajů vzdálených i blízkých v kavárně Psychiatrické nemocnice Písek bude k vidění výběr fotografických aktivit Hejnových, tedy jedné z oblastí společných zájmů.


Začátek vernisáže je v 17 hodin. Akci doprovodí hudební vystoupení se synchronní projekcí, kde zazní skladby nejen z posledního alba kapely 2 Generations, které zde zažije svůj dozajista netradiční křest (první dvojalbum v Praze bylo křtěno vodou z jihočeského rybníka, druhé ohněm).  Akce je podporována grantem z fondů z Norska, vstup zdarma.
 


Autor: dap -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


dětský den s mimoněm, mickeym, jednorožcem a šmoulou

Pro děti / dětský den
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
24.09.2023 od 13:30 hod.

 

táborský svatební veletrh

Ostatní / Svatební veletrh
Hotel Palcát
24.09.2023 od 10:00 hod.

 

Biotronika

Ostatní / duchovní shromáždění,
Clarion Congress Hotel České Budějovice, 14, Pražská tř. 2306, 370 04 České Budějovice
24.09.2023 od 15:15 hod.

 

Svatba bez obřadu

Divadlo
Dům kultury Milevsko
24.09.2023 od 19:00 hod.