PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Emotivní představení až na kost. Absolventi DAMU se vyzpovídají divákům

Emotivní představení až na kost. Absolventi DAMU se vyzpovídají divákům

Pondělí, 14.12.2015 / článek

 

Bojím se, stydím se, doufám a miluji. Tak zní podtitul hry Jiřího Havelky Regulace Intimity. Tu sehraje v pátek 18. prosince od 19 hodin pražský divadelní soubor 11:55 v táborském divadelním stánku Oskara Nedbala. Vstupenky jsou k dostání na pokladně, dva lístky můžete vyhrát v soutěži na Kulturne.com. Autorský projekt zkoumá hranice důvěrnosti a soukromí.

Hru Regulace Intimity napsal i zrežíroval Jiří Havelka. Jedná se o otevřenou výpověď bývalých spolužáků z DAMU, jejich výkřiky dávají dohromady obraz jedné generace. Co cítí, co je trápí, co milují, čeho se bojí, jaká mají tajná přání. Dvanáct párů očí vidí problém z dvanácti různých úhlů. Zkoumají jaká je hranice vnitřního a vnějšího světa, privátního a veřejného, pravdy a klamu, sebeklamu.
Divák se skrze odhalené emoce herců dostává do svého nitra, které mu dokazuje, že intimita není jenom příjemná. Patří k ní totiž i nehezké věci, včetně krutosti. Dvanáct hereckých individualit ve střetu s diváky.

„Tvůj charakter je to, co děláš, když si myslíš, že se nikdo nedívá.“

V představení uvidíte absolventy katedry alternativního divadla pražské DAMU, hrají: M. Bednář, J. Čtvrtník, M. Dědoch, P. Holubář, B.Joura, P. Majeríčková, J. Matoušková, V. Polívka, D. Ryska, P. Skružná, D. Šišková, T. Volánková nebo syn Bolka Polívky Vladimír Polívka.

„Já jsem jim zadal dotazník, aby napsali třicet věcí, které milují, za které se stydí, které je štvou. Říkal jsem jim, ať jsou hodně upřímní. Povídali jsme si o nich, zjistili jsme, že čím osobnější, tím silnější. Začali jsme řešit, co je emoce, jak vzniká. Nejdřív jsem dotazníky četl jen já, potom si je četli sami před sebou. Nechtěli jsme spadnou do žádné kolektivní terapie, spíš zkoumat emoci – kde se ve mně rodí, co s ní na jevišti, jak divadlo funguje,“ řekl režisér Jiří Havelka, vedoucí katedry oboru alternativní herectví a loutkové divadlo.

Vstupné na divadelní představení je od 180 korun, rezervace je možná  ZDE


Autor: - dap -