PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Hvězdy světové hudby, Bill Evans a Michael "Patches" Stewart, zakončí turné v Budějovicích

Hvězdy světové hudby, Bill Evans a Michael

Pondělí, 23.11.2015 / článek

 

Držitel Grammy, pravá ruka Milese Davise i Herbie Hancocka, americký saxofonista Bill Evans, vystoupí v úterý 24. listopadu v Jazz and Blues Club Highway 61 v Českých Budějovicích. Spolu s ním zahraje hvězdný trumpetista Michael Patches Stewart, jehož využívali například Quincy Jones, David Sanborn, George Duke, Whitney Houston, Al Jarreau a Marcus Miller. S Kulturne.com můžete v sekci Soutěž vyhrát dvě vstupenky na jedinečný zážitek. 

Pouze ve dvou českých městech mají diváci možnost zhlédnout tuto mimořádnou hudební sestavu - Bill Evans, M. Patches Stewart v doprovodu slovenského AMC Tria. Koncertovalo se především na Slovensku a také v polských Gliwicích, kde spolu 23. listopadu natočili studiové album. A na úplný závěr společného setkání zahrají právě v Českých Budějovicích.

"Koncert v nekuřáckém prostředí se uskuteční v klubové scéně Highway 61 pro maximálně 140 diváků, v rámci celoročního projektu Jihočeský jazzový festival, který s podporou skupiny ČEZ přiváží do Jižních Čech světová jazzová jména,
" říká Jiří Grauer.

Bill Evans, americký saxofonista a světová extratřída, pravá ruka Milese Davise, se kterým natočil tři alba. Spoluhráč Herbieho Hancocka, Warena Hayese, Willie Nelsona a mnoha dalších hvězd dosud vydal 19 vlastních alb a na nespočtu dalších vystoupil jako sideman.

Michael "Patches" Stewart
 je trumpetista, rodák z New Orleans, s precizní technikou a nezaměnitelným feelingem se stal profesionálem již v šestnácti a ostruhy získal u Milese Davise. Poté jeho umění využívali třeba Quincy Jones, David Sanborn, George Duke, Whitney Houston, Al Jarreau a Marcus Miller. Hraje v Čechách poměrně často, loni absolvoval řadu koncertů nejen s AMC Trio, ale též s kvintetem Nikolaje Nikitina
AMC Trio patří mezi nejkvalitnější jazzová uskupení v Čechách a na Slovensku a po Evropě doprovází často velká jazzové jména.

Vstupenky je možné koupit v klubu Highway 61 a v síti cbsystem.cz za 290 korun, na místě stojí 350 korun. Více info ZDE nebo na facebooku ZDE


Autor: i, dap -


SMUTÉNKA: Zemřela světová hvězda jazzu George Mraz, písecký rodák

 Ve čtvrtek 16. září zemřela krátce po svých 77. narozeninách legenda, světový kontrabasista a písecký rodák Jiří George Mraz, který stál po boku zpěvačky Elly Fitzgerald, Stana Getze i Oscara Petersona. Po čtyřech měsících tak odešel za svým spoluhráčem, kamarádem - bubeníkem Ivanem Smažíkem. Na svém kontě má stovky nahraných alb a řadu turné s dalšími osobnostmi jako Stan Getz, Chet Baker, Oscar Peterson, Bill Evans, Dizzy Gillespie, Charlie Mingus, John Abercombie, Joe Lovano, Stephane Grappelli, Kenny Burrell, McCoy Tyner, John Scofield, Richie Beirach, Herbie Hancock, Michel Petrucciani, nebo Joe Henderson. V roce 2016 prodělal George Mráz náročnou operaci, kdy mu byla odstraněna z pancreasu cysta a zákrok se neobešel bez komplikací - infarkt a infekce. Podrobnosti připravujeme. (dap)

Související články

 

 
Kultura dnes


Docela malý festival o autismu - jiný úhel pohledu

Festival / divadlo, debata, básně, příběhy
Střelnice - Spolkový dům, Žižkova 249, Tábor
19.09.2021 od 16:00 hod.

 

Michal k snídani

Pro děti
Dům kultury Milevsko
19.09.2021 od 17:00 hod.