PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


17. listopad: Demonstrace v centru Prahy, ale i hudba, masky a vzpomínky

17. listopad: Demonstrace v centru Prahy, ale i hudba, masky a vzpomínky

Pátek, 20.11.2015 / fotoreport

 

Každý slavil 17. listopad, který je upomínkou boje za svobodu v letech 1939 a 1989, po svém. Na Václavském náměstí se sešly různé skupiny lidí, které děsí současná uprchlická situace, přívrženci Islámského státu či teroristické útoky. Na začátku Národní třídy mohli lidi vyjádřit nespokojenost s prezidentem Milošem Zemanem, do schránek házeli různé vzkazy a na oděv si připínali červené trenýrky. Občas prošla nějaká další prostestující skupinka. Zkrátka, místo oslav svobody a vzpomínání na ne zrovna veselé okamžiky se protestovalo proti všemu možnému, ale i to je svoboda. Nejvíc však vzpomínkovou a oslavující akci připomínala událost Díky, že můžem!, jež se konala na piazzettě Národního divadla. Hrálo se divadlo, četly se knížky, odehrávaly se skateové a bikeové exhibice, hrály kapely jako Peter Pan Complex, The April, Sunflower Caravan nebo skvělý orchestr Police Symphony Orchestra se zpěváky Ondřejem Rumlem a Dashou. Občas se na scéně objevili také příslušnící VB a akci u divadla prolínal kostýmovaný alegorický průvod na Národní třídě. Nebyl z něj vynechán ani redaktor Václav Moravec, akci na Můstku prozměnu navštívil Miroslav Sládek. Nekonečnou frontu pak lidi stáli, aby mohli vzdát poctu svobodě - zapálit svíčku u památníku Sametové revoluce. Jí předcházel lidský světelný řetěz Světla pro svobodu. 

A kdo si chtěl oddychnout od rušného dění, na nápavce si mohl prohlédnout výstavu fotografií Derecka Harda, který tam vystavuje tlustá zvířata a upozorňuje tak, že ta  se narozdíl od nás sama o sobě nepřežírají. 


Fotografie


Autor: David Peltán

FreeDim Fest bude letos elektroničtější

Táborský legendární festival FreeDim Fest se koná v sobotu 27. května od 15 hodin. Do Tismenického údolí, do sídla Cesta žije, přiveze šest kapel. "Letošní 17. ročník bude výrazně elektroničtějsí než kdykoliv před tím. Novinkou bude druhá scéna v garáži, kde zahraje nová táborská kapela Katastr a Blynth, solový projekt bubeníka z Gallon Drunk, a bude se zde konat i afterparty s DJ’s Chrisem Rankinem a Danielem Cherney. Mým tipem jsou rozhodně synth popoví Orient, ty by si lidi neměli nechat ujít," říká pořadatel festivalu Patrik Kučera. Z dalších kapel se pak návštěvníci mohou těšit na punkrokenrolové duo Arogant Twins (ex Anyway), blackmetalovou Smuteční slavnost  s novým EP či londýnské experimentálně grungové Alpha Maid. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Guláš fest 2017

Festival / gastro na kotlíku
chatová osada Soukeník, Sezimovo Ústí
27.05.2017 od 13:00 hod.

 

Housemagazine.cz Night

Hudba / party / main stage: EDM, house, electro oldies stage: oldies
Disco Apollo, Sezimovo Ústí
27.05.2017 - 28.05.2017 od 21:00 hod.
vícedenní akce

 

Benefiční koncert pro Domácí hospic Jordán

Hudba / koncert
Stánek na Žižkově náměstí
27.05.2017 od 17:00 hod.

 

Muffin Festival

Hudba / festival / reggae - jungl - dnb
Kemp Mláka u Třeboně
27.05.2017 od 15:00 hod.