PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


17. listopad: Demonstrace v centru Prahy, ale i hudba, masky a vzpomínky

17. listopad: Demonstrace v centru Prahy, ale i hudba, masky a vzpomínky

Pátek, 20.11.2015 / fotoreport

 

Každý slavil 17. listopad, který je upomínkou boje za svobodu v letech 1939 a 1989, po svém. Na Václavském náměstí se sešly různé skupiny lidí, které děsí současná uprchlická situace, přívrženci Islámského státu či teroristické útoky. Na začátku Národní třídy mohli lidi vyjádřit nespokojenost s prezidentem Milošem Zemanem, do schránek házeli různé vzkazy a na oděv si připínali červené trenýrky. Občas prošla nějaká další prostestující skupinka. Zkrátka, místo oslav svobody a vzpomínání na ne zrovna veselé okamžiky se protestovalo proti všemu možnému, ale i to je svoboda. Nejvíc však vzpomínkovou a oslavující akci připomínala událost Díky, že můžem!, jež se konala na piazzettě Národního divadla. Hrálo se divadlo, četly se knížky, odehrávaly se skateové a bikeové exhibice, hrály kapely jako Peter Pan Complex, The April, Sunflower Caravan nebo skvělý orchestr Police Symphony Orchestra se zpěváky Ondřejem Rumlem a Dashou. Občas se na scéně objevili také příslušnící VB a akci u divadla prolínal kostýmovaný alegorický průvod na Národní třídě. Nebyl z něj vynechán ani redaktor Václav Moravec, akci na Můstku prozměnu navštívil Miroslav Sládek. Nekonečnou frontu pak lidi stáli, aby mohli vzdát poctu svobodě - zapálit svíčku u památníku Sametové revoluce. Jí předcházel lidský světelný řetěz Světla pro svobodu. 

A kdo si chtěl oddychnout od rušného dění, na nápavce si mohl prohlédnout výstavu fotografií Derecka Harda, který tam vystavuje tlustá zvířata a upozorňuje tak, že ta  se narozdíl od nás sama o sobě nepřežírají. 


Fotografie


Autor: David Peltán

Kuželkářský maraton letos i za účasti dalších jihočeských měst

O víkendu 6. a 7. října se na čtyřdráhové kuželně v Táboře koná čtvrtý ročník kuželkářského maratonu. Letos poprvé i za účasti dalších třech jihočeských měst – Loučovic, Blatné a Dačic. Česká unie sportu v Táboře, město Tábor a Kuželkářský klub Loko Tábor se pokusí ve spolupráci s veřejností překonat hranici 1000 her na všech čtyřech drahách táborské Lokomotivy. Úkolem sportovních nadšenců z řad veřejnosti, ale registrovaných hráčů bude absolvovat celkem 1 000 her, když každá z nich obsahuje 15 hodů do plných. Podmínkou je hrát nonstop bez přerušení více jak 25 hodin. Každý účastník může absolvovat neomezený počet her. Akce je vhodná pro všechny věkové kategorie od 10 let, zúčastnit se mohou sportovní oddíly, školy, kolektivy a jednotlivci. Akce odstartuje v 9 hodin současně i v dalších třech jihočeských městech - Loučovicích, Blatné a Dačicích. Očekávaný konec odhadován po uplynutí 25 až 27 hodin, v sobotu 7. října od 10 do 12 hodin. Přihlašování bude probíhat přes přihlašovací systém, který bude průběžně doplňován.
Koulení je zdarma, jedinou podmínkou je sálová obuv. Výkony nejsou tolik důležité, stačí jen chuť, elán a pozitivní nálada. Jedinou podmínkou je sálová obuv. Účast už přislíbily významné osobnosti nejen ze sportovního prostředí, které budou průběžně představovány na FB stránkách ČUS. Součástí masové akce bude i soutěž o nejvyšší nához na jednu hru (15 hodů do plných) v kategoriích jednotlivců registrovaných a neregistrovaných mužů a žen, a dětí do 15 let. (ph)

V MC Orion zahrají kapely se známými tvářemi

V pátek 6. října se po dlouhé době koná v táborském klubu MC Orion hlučný večírek s trojicí kapel, které se představí táborskému publiku vůbec poprvé, ačkoli v nich hrají známé tváře. Thulsa je těžkotonážní stoner/metal/hardcore kapela z Brna, kde základ tvoří členové Tummo (RIP) a mikrofon si vzal Banán (Protijed, ex-Hanba, Kovadlina, I am pentagon, Balaclava a mnoho dalších...). Pamětníci si mohou vzpomenout na koncert italského experimentálního dua OvO v Orionu v roce 2017, kde také hrála tehdy Banána kapela I am Pentagon a právě brněnští Tummo. V současné době mají u Amáka nahraný materiál na novou desku, která brzy vyjde. Večer otevře death metalová kapela Entrapped z Českých Budějovic a ač budou hrát v Táboře poprvé, tak všichni členové se nejednou v Táboře představili. Zpěvák a basák Růžena naposledy v květnu vystupoval na táborské Cestě jako zpěvák Lahar, Lukáš bubnuje také v Dezinfekci, kteří naposledy hráli v létě v pivnici U Zlatého Lva společně s Japonci Speed Noise Hell a kytarista Mirža už kdysi dávno v Orionu hrál ještě s kapelou Kuzimu Mabaya. Jako druzí nastoupí crust punková sypačka Kibera, která v tichosti vydala letos nové EP a stihli předskočit na 007 špinavcům Hellshock. Každého rozhodně zaujme hodně hrubý ženský „zpěv", tohle bude nejrychlejší kapela večera. Start koncertů je v 19.45 hodin, vstupné je 150 korun v předprodeji, 200 na místě. (ro)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Ladislav Nagy: Renesance žánrové literatury v současné anglicky psané próze

Ostatní / přednáška
Děkanská 305/6, Tábor
04.10.2023 od 18:30 hod.

 

Kurz keramiky - informační schůzka

Ostatní
Dům kultury Milevsko
04.10.2023 od 16:30 hod.

 

 

Bezplatné a anonymní testování na žloutenku, HIV a syfilis

Ostatní / bezplatné testování
u vlakového a autobusového nádraží
04.10.2023 od 14:00 hod.