PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


17. listopad: Demonstrace v centru Prahy, ale i hudba, masky a vzpomínky

17. listopad: Demonstrace v centru Prahy, ale i hudba, masky a vzpomínky

Pátek, 20.11.2015 / fotoreport

 

Každý slavil 17. listopad, který je upomínkou boje za svobodu v letech 1939 a 1989, po svém. Na Václavském náměstí se sešly různé skupiny lidí, které děsí současná uprchlická situace, přívrženci Islámského státu či teroristické útoky. Na začátku Národní třídy mohli lidi vyjádřit nespokojenost s prezidentem Milošem Zemanem, do schránek házeli různé vzkazy a na oděv si připínali červené trenýrky. Občas prošla nějaká další prostestující skupinka. Zkrátka, místo oslav svobody a vzpomínání na ne zrovna veselé okamžiky se protestovalo proti všemu možnému, ale i to je svoboda. Nejvíc však vzpomínkovou a oslavující akci připomínala událost Díky, že můžem!, jež se konala na piazzettě Národního divadla. Hrálo se divadlo, četly se knížky, odehrávaly se skateové a bikeové exhibice, hrály kapely jako Peter Pan Complex, The April, Sunflower Caravan nebo skvělý orchestr Police Symphony Orchestra se zpěváky Ondřejem Rumlem a Dashou. Občas se na scéně objevili také příslušnící VB a akci u divadla prolínal kostýmovaný alegorický průvod na Národní třídě. Nebyl z něj vynechán ani redaktor Václav Moravec, akci na Můstku prozměnu navštívil Miroslav Sládek. Nekonečnou frontu pak lidi stáli, aby mohli vzdát poctu svobodě - zapálit svíčku u památníku Sametové revoluce. Jí předcházel lidský světelný řetěz Světla pro svobodu. 

A kdo si chtěl oddychnout od rušného dění, na nápavce si mohl prohlédnout výstavu fotografií Derecka Harda, který tam vystavuje tlustá zvířata a upozorňuje tak, že ta  se narozdíl od nás sama o sobě nepřežírají. 


Fotografie


Autor: David Peltán

Fotky a videa z Mighty Sounds

 Fotografie a videa z festivalu Mighty Sounds najdete v následujících dnech na webu Kulturne.com nebo na facebooku Kulturnme.com ZDE. Photos and videos of festival Mighty Sounds you can check in next days on websites Kulturne.com and facebook HERE

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Divadlo Víti Marčíka Jr.

Divadlo
Veselské pískovny
22.07.2018 od 15:00 hod.