PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Zoopunk ovládl Milenium. Peshata pokřtila novou desku Anarchy in the Zoo

Zoopunk ovládl Milenium. Peshata pokřtila novou desku Anarchy in the Zoo

Neděle, 01.11.2015 / fotoreport + video

 

Peshata jsou kapelou, jejíž jméno je už po několik let zaslouženě v hudebním podvědomí snad každého z Tábora a širokého okolí. A pokud mají koncert právě v Táboře, je vysoká návštěvnost a skvělá atmosféra téměř jistá, a to tím spíše, pokud na něm má být pokřtěno nové CD. A Přesně to se stalo v sobotu 24. října v táborském Miléniu. Nová deska plná zvířátek a veselých textů doprovázených ska punkovou muzikou dostala název Anarchy in the ZOO a její křest přilákal davy lidí. Peshata si takovou divočinu samozřejmě nevzala na triko sama, a tak spolu s ní vystoupily další dvě kapely, Houba a Prague Conspiracy. Kdo křest nestihl, může na něj dojet ještě do Českých Budějovic 14. listopadu. Hrát se bude v MC Fabrika. 

Hodiny odbily devátou večerní a na pódiu se představilo první hudební uskupení, partička z Ústí nad Labem nesoucí název Houba. Tahle punk-rocková kapela je na scéně déle, než já naživu, a tak není divu, že na ně v publiku čekala spousta lidí a pogo se roztočilo hned s prvními tóny kytar. A neustalo dokud členové kapely po několika přídavcích pódium neopustili. Houba nezapomněla zahrát své nejznámější songy, a tak si s ní nadšené publikum, které se už v tu chvíli sešlo v hojném počtu, mohlo zazpívat třeba Šaška.

Peshata vtrhla na stage se songem Nevěřte žralokům a pogo se rozjelo stejně rychle jako na Houbu, ovšem o spoustu lidí větší. Zoopunková kapela začala svůj set na domácím území několika již známými písněmi z předešlých alb. Lidé tančili, mávali rukama a poskakovali snad až za barem. Když přišla řada na skladby z nového alba, zpěvák Peshaty několikrát apeloval na fanoušky, aby na ně tančili tak, jako by je znali už léta. V tu chvíli to očividně pro nikoho nebyl problém a jeho prosba byla vyslyšena, atmosféra nepolevila po celou dobu vystoupení. Samotné album bylo symbolicky pokřtěno o pauze někdy v půlce setu. Křtilo se domácím pivem a několik CD hned letělo do nadšeného davu pod pódiem. Hrálo se dál a Milénium chvílemi připomínalo jednu velikou, veselou džungli. O to více, když se kapela opět vrátila ke svým nejznámějším songům. Končilo se jak jinak než Volejovkami za podpory bývalých členů Petra Bíny a Romana Mašáta a mohutným potleskem. Rozhovor s Peshata o nové desce ZDE.

Prague Conspiracy se sice jako poslední vystupující museli potýkat s menším odlivem těch posluchačů, kteří se vyřádili na Peshatu a na více už jim nezbyli síly, ale i tak se tihle rockeři s krásnou zpěvačkou v čele předvedli v plné parádě. Nechyběly pecky jako Crazy You, nebo Fall of rock'n'roll a Prague Conspiracy po sobě v Mileniu zanechali spoustu pozitivní energie, která byla krásným zakončením celého večera.
Pro mě samotného to byl konec večerní zábavy, ale jsem si jistý, že někteří pokračovali až dlouho do rána, plni dobré nálady, kterou získaly na tomto povedeném křtu, který album ukázal v tom nejlepším možném světle.

Fotografie


Autor: David Peltán, Vít Novák, Marek Hadrbolec

Kuželkářský maraton letos i za účasti dalších jihočeských měst

O víkendu 6. a 7. října se na čtyřdráhové kuželně v Táboře koná čtvrtý ročník kuželkářského maratonu. Letos poprvé i za účasti dalších třech jihočeských měst – Loučovic, Blatné a Dačic. Česká unie sportu v Táboře, město Tábor a Kuželkářský klub Loko Tábor se pokusí ve spolupráci s veřejností překonat hranici 1000 her na všech čtyřech drahách táborské Lokomotivy. Úkolem sportovních nadšenců z řad veřejnosti, ale registrovaných hráčů bude absolvovat celkem 1 000 her, když každá z nich obsahuje 15 hodů do plných. Podmínkou je hrát nonstop bez přerušení více jak 25 hodin. Každý účastník může absolvovat neomezený počet her. Akce je vhodná pro všechny věkové kategorie od 10 let, zúčastnit se mohou sportovní oddíly, školy, kolektivy a jednotlivci. Akce odstartuje v 9 hodin současně i v dalších třech jihočeských městech - Loučovicích, Blatné a Dačicích. Očekávaný konec odhadován po uplynutí 25 až 27 hodin, v sobotu 7. října od 10 do 12 hodin. Přihlašování bude probíhat přes přihlašovací systém, který bude průběžně doplňován.
Koulení je zdarma, jedinou podmínkou je sálová obuv. Výkony nejsou tolik důležité, stačí jen chuť, elán a pozitivní nálada. Jedinou podmínkou je sálová obuv. Účast už přislíbily významné osobnosti nejen ze sportovního prostředí, které budou průběžně představovány na FB stránkách ČUS. Součástí masové akce bude i soutěž o nejvyšší nához na jednu hru (15 hodů do plných) v kategoriích jednotlivců registrovaných a neregistrovaných mužů a žen, a dětí do 15 let. (ph)

V MC Orion zahrají kapely se známými tvářemi

V pátek 6. října se po dlouhé době koná v táborském klubu MC Orion hlučný večírek s trojicí kapel, které se představí táborskému publiku vůbec poprvé, ačkoli v nich hrají známé tváře. Thulsa je těžkotonážní stoner/metal/hardcore kapela z Brna, kde základ tvoří členové Tummo (RIP) a mikrofon si vzal Banán (Protijed, ex-Hanba, Kovadlina, I am pentagon, Balaclava a mnoho dalších...). Pamětníci si mohou vzpomenout na koncert italského experimentálního dua OvO v Orionu v roce 2017, kde také hrála tehdy Banána kapela I am Pentagon a právě brněnští Tummo. V současné době mají u Amáka nahraný materiál na novou desku, která brzy vyjde. Večer otevře death metalová kapela Entrapped z Českých Budějovic a ač budou hrát v Táboře poprvé, tak všichni členové se nejednou v Táboře představili. Zpěvák a basák Růžena naposledy v květnu vystupoval na táborské Cestě jako zpěvák Lahar, Lukáš bubnuje také v Dezinfekci, kteří naposledy hráli v létě v pivnici U Zlatého Lva společně s Japonci Speed Noise Hell a kytarista Mirža už kdysi dávno v Orionu hrál ještě s kapelou Kuzimu Mabaya. Jako druzí nastoupí crust punková sypačka Kibera, která v tichosti vydala letos nové EP a stihli předskočit na 007 špinavcům Hellshock. Každého rozhodně zaujme hodně hrubý ženský „zpěv", tohle bude nejrychlejší kapela večera. Start koncertů je v 19.45 hodin, vstupné je 150 korun v předprodeji, 200 na místě. (ro)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Ladislav Nagy: Renesance žánrové literatury v současné anglicky psané próze

Ostatní / přednáška
Děkanská 305/6, Tábor
04.10.2023 od 18:30 hod.

 

Kurz keramiky - informační schůzka

Ostatní
Dům kultury Milevsko
04.10.2023 od 16:30 hod.

 

 

Bezplatné a anonymní testování na žloutenku, HIV a syfilis

Ostatní / bezplatné testování
u vlakového a autobusového nádraží
04.10.2023 od 14:00 hod.