PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Zoopunk ovládl Milenium. Peshata pokřtila novou desku Anarchy in the Zoo

Zoopunk ovládl Milenium. Peshata pokřtila novou desku Anarchy in the Zoo

Neděle, 01.11.2015 / fotoreport + video

 

Peshata jsou kapelou, jejíž jméno je už po několik let zaslouženě v hudebním podvědomí snad každého z Tábora a širokého okolí. A pokud mají koncert právě v Táboře, je vysoká návštěvnost a skvělá atmosféra téměř jistá, a to tím spíše, pokud na něm má být pokřtěno nové CD. A Přesně to se stalo v sobotu 24. října v táborském Miléniu. Nová deska plná zvířátek a veselých textů doprovázených ska punkovou muzikou dostala název Anarchy in the ZOO a její křest přilákal davy lidí. Peshata si takovou divočinu samozřejmě nevzala na triko sama, a tak spolu s ní vystoupily další dvě kapely, Houba a Prague Conspiracy. Kdo křest nestihl, může na něj dojet ještě do Českých Budějovic 14. listopadu. Hrát se bude v MC Fabrika. 

Hodiny odbily devátou večerní a na pódiu se představilo první hudební uskupení, partička z Ústí nad Labem nesoucí název Houba. Tahle punk-rocková kapela je na scéně déle, než já naživu, a tak není divu, že na ně v publiku čekala spousta lidí a pogo se roztočilo hned s prvními tóny kytar. A neustalo dokud členové kapely po několika přídavcích pódium neopustili. Houba nezapomněla zahrát své nejznámější songy, a tak si s ní nadšené publikum, které se už v tu chvíli sešlo v hojném počtu, mohlo zazpívat třeba Šaška.

Peshata vtrhla na stage se songem Nevěřte žralokům a pogo se rozjelo stejně rychle jako na Houbu, ovšem o spoustu lidí větší. Zoopunková kapela začala svůj set na domácím území několika již známými písněmi z předešlých alb. Lidé tančili, mávali rukama a poskakovali snad až za barem. Když přišla řada na skladby z nového alba, zpěvák Peshaty několikrát apeloval na fanoušky, aby na ně tančili tak, jako by je znali už léta. V tu chvíli to očividně pro nikoho nebyl problém a jeho prosba byla vyslyšena, atmosféra nepolevila po celou dobu vystoupení. Samotné album bylo symbolicky pokřtěno o pauze někdy v půlce setu. Křtilo se domácím pivem a několik CD hned letělo do nadšeného davu pod pódiem. Hrálo se dál a Milénium chvílemi připomínalo jednu velikou, veselou džungli. O to více, když se kapela opět vrátila ke svým nejznámějším songům. Končilo se jak jinak než Volejovkami za podpory bývalých členů Petra Bíny a Romana Mašáta a mohutným potleskem. Rozhovor s Peshata o nové desce ZDE.

Prague Conspiracy se sice jako poslední vystupující museli potýkat s menším odlivem těch posluchačů, kteří se vyřádili na Peshatu a na více už jim nezbyli síly, ale i tak se tihle rockeři s krásnou zpěvačkou v čele předvedli v plné parádě. Nechyběly pecky jako Crazy You, nebo Fall of rock'n'roll a Prague Conspiracy po sobě v Mileniu zanechali spoustu pozitivní energie, která byla krásným zakončením celého večera.
Pro mě samotného to byl konec večerní zábavy, ale jsem si jistý, že někteří pokračovali až dlouho do rána, plni dobré nálady, kterou získaly na tomto povedeném křtu, který album ukázal v tom nejlepším možném světle.

Fotografie


Autor: David Peltán, Vít Novák, Marek Hadrbolec

Tanec v zrní v písecké Sladovně

V pátek 31. března se v písecké Sladovně koná prezentace unikátního projektu Tanec v zrní, který se v prostorách galerie konal na podzim 2022. Tanec v zrní tvořilo pět třídenních uměleckých rezidencí, v rámci kterých hledaly skupiny tanečníků, choreografů, dramaturgů a filmařů společnou řeč v šestnácti tunách zrní. Projekt dramaturgicky vedl scénograf Tomáš Žižka a ředitel Sladovny Adam Langer. "Každý workshop se konal za přítomnosti jiného filmaře nebo celého týmu filmařů. V návaznosti na rezidence vznikly krátké taneční filmy, jejichž oficiální premiéra proběhne v rámci tohoto setkání. Moc nás baví propojovat nejen děti a dospělé, ale i různá odvětví: tanec, divadlo, hudbu, výstavu, film a hrát si s odlišnými uměleckými prostředky, hledat společnou řeč," vysvětluje Adam Langer. Více info v události ZDE. (dap)
 

Mohlo by se vám zamlouvat