PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Kovářov opět vracel úder. Po více než půl roce

Kovářov opět vracel úder. Po více než půl roce

Neděle, 25.10.2015 / fotoreport + článek

 

To, že má undergroundová punková scéna v Milevsku a okolí velkou fanouškovskou základnu plnou mladých schopných lidí, kteří se starají o pravidelné a nápadité akce právě v tomto stylu, je známá věc. Je tomu něco přes půl roku, kdy se právě pod taktovkou skupiny takových lidí v kovářovské restauraci U Andrejky poprvé uskutečnila akce nazvaná Kovářov vrací úder. Ta zaznamenala úspěch a nebyl tedy důvod, proč se nepustit do jejího dalšího pokračování, které by se v budoucnu mohlo stát tradicí. 

Akce byla trošku zmatečně pojmenována Kovářov vrací úder III, což mezi některými fanoušky vzbudilo podezření, že propásli druhé kolo tohoto punkového večera. Tak tomu ale nebylo, vynechaná dvojka byla odkazem na letní tour místní kapely Loosers, jejíž členové mají na pořádání této události největší podíl.

Vše vypuklo 17. října někdy po osmé hodině večerní. Sérii vystoupení odpálila stejně jako poprvé místní punková formace Splachovací Nočník. Kluci jsou mladí a stále na sobě pracují, přesto už mají na místní scéně jisté svoje místo, a to zaslouženě. Začátek večera, kdy bylo na místě něco přes 40 lidí nemohl snad ani vypadat lépe.

Kuzimu Mabaya. To bylo další jméno na programu. Pětice hudebníků oproti Nočníku přitvrdila a ve svých písních mixovala punk s hardcorem nebo metalem. Tahle parta z ČB byla místními přijata  pozitivně a za svoje aktivní vystoupení plné energie sklidila zasloužený potlesk. Nutno dodat, že mokrá podlaha byla extrémně kluzká, a tak měl nejeden vystupující občas v zápalu vystoupení najednou problém zůstat pevně stát na nohou. To samé platilo i o pogujících fanoušcích.

Poté přišla řada na benešovskou RV4. Kapela i s menší pauzou okupuje pódia už skoro patnáct let, a tak není divu, že i zde si našla své fanoušky, kteří ji zaslouženě podporovali při jejich punkovém vystoupení. Lidí bylo v tu chvíli okolo 70, což bylo sice nejspíš o něco méně než na jaře, ale i tak byla atmosféra parádní a vytvářela kapelám dobrý prostor pro jejich vystoupení.

A jak jinak zakončit takovou akci, než pořádným thrasem. O ten se postarala zkušená pražská parta Kaar. A byl to thrash metal jak se sluší a patří, rychlý, agresivní a plný energie, která se mezi lidi šířila jak tlaková vlna. A lidé ji svojí podporou vraceli kapele nazpět. Skvělá tečka, u které kdekdo nechal své poslední zbytky energie.
Zábava pokračovala až do rána, kdy se poslední přeživší konečně odebrali do postelí, nahnat zpět ztracenou energii. Ta ale nebyla obětovaná zbytečně, jelikož i druhý „půlročník“ vracení úderu se vydařil. A tak můžeme do budoucna doufat v třetí, respektive už čtvrtý úder v pořadí.


Fotografie


Autor: Marek Hadrbolec

Tanec v zrní v písecké Sladovně

V pátek 31. března se v písecké Sladovně koná prezentace unikátního projektu Tanec v zrní, který se v prostorách galerie konal na podzim 2022. Tanec v zrní tvořilo pět třídenních uměleckých rezidencí, v rámci kterých hledaly skupiny tanečníků, choreografů, dramaturgů a filmařů společnou řeč v šestnácti tunách zrní. Projekt dramaturgicky vedl scénograf Tomáš Žižka a ředitel Sladovny Adam Langer. "Každý workshop se konal za přítomnosti jiného filmaře nebo celého týmu filmařů. V návaznosti na rezidence vznikly krátké taneční filmy, jejichž oficiální premiéra proběhne v rámci tohoto setkání. Moc nás baví propojovat nejen děti a dospělé, ale i různá odvětví: tanec, divadlo, hudbu, výstavu, film a hrát si s odlišnými uměleckými prostředky, hledat společnou řeč," vysvětluje Adam Langer. Více info v události ZDE. (dap)
 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Bratři Ebenové

Hudba / koncert
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - velký sál
29.03.2023 od 19:00 hod.