PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Kovářov opět vracel úder. Po více než půl roce

Kovářov opět vracel úder. Po více než půl roce

Neděle, 25.10.2015 / fotoreport + článek

 

To, že má undergroundová punková scéna v Milevsku a okolí velkou fanouškovskou základnu plnou mladých schopných lidí, kteří se starají o pravidelné a nápadité akce právě v tomto stylu, je známá věc. Je tomu něco přes půl roku, kdy se právě pod taktovkou skupiny takových lidí v kovářovské restauraci U Andrejky poprvé uskutečnila akce nazvaná Kovářov vrací úder. Ta zaznamenala úspěch a nebyl tedy důvod, proč se nepustit do jejího dalšího pokračování, které by se v budoucnu mohlo stát tradicí. 

Akce byla trošku zmatečně pojmenována Kovářov vrací úder III, což mezi některými fanoušky vzbudilo podezření, že propásli druhé kolo tohoto punkového večera. Tak tomu ale nebylo, vynechaná dvojka byla odkazem na letní tour místní kapely Loosers, jejíž členové mají na pořádání této události největší podíl.

Vše vypuklo 17. října někdy po osmé hodině večerní. Sérii vystoupení odpálila stejně jako poprvé místní punková formace Splachovací Nočník. Kluci jsou mladí a stále na sobě pracují, přesto už mají na místní scéně jisté svoje místo, a to zaslouženě. Začátek večera, kdy bylo na místě něco přes 40 lidí nemohl snad ani vypadat lépe.

Kuzimu Mabaya. To bylo další jméno na programu. Pětice hudebníků oproti Nočníku přitvrdila a ve svých písních mixovala punk s hardcorem nebo metalem. Tahle parta z ČB byla místními přijata  pozitivně a za svoje aktivní vystoupení plné energie sklidila zasloužený potlesk. Nutno dodat, že mokrá podlaha byla extrémně kluzká, a tak měl nejeden vystupující občas v zápalu vystoupení najednou problém zůstat pevně stát na nohou. To samé platilo i o pogujících fanoušcích.

Poté přišla řada na benešovskou RV4. Kapela i s menší pauzou okupuje pódia už skoro patnáct let, a tak není divu, že i zde si našla své fanoušky, kteří ji zaslouženě podporovali při jejich punkovém vystoupení. Lidí bylo v tu chvíli okolo 70, což bylo sice nejspíš o něco méně než na jaře, ale i tak byla atmosféra parádní a vytvářela kapelám dobrý prostor pro jejich vystoupení.

A jak jinak zakončit takovou akci, než pořádným thrasem. O ten se postarala zkušená pražská parta Kaar. A byl to thrash metal jak se sluší a patří, rychlý, agresivní a plný energie, která se mezi lidi šířila jak tlaková vlna. A lidé ji svojí podporou vraceli kapele nazpět. Skvělá tečka, u které kdekdo nechal své poslední zbytky energie.
Zábava pokračovala až do rána, kdy se poslední přeživší konečně odebrali do postelí, nahnat zpět ztracenou energii. Ta ale nebyla obětovaná zbytečně, jelikož i druhý „půlročník“ vracení úderu se vydařil. A tak můžeme do budoucna doufat v třetí, respektive už čtvrtý úder v pořadí.


Fotografie


Autor: Marek Hadrbolec

SMUTÉNKA: Zemřel frontman The Pogues

 Ve věku 65 let zemřel po vleklé nemoci zpěvák a frontman irské celtic punkové kapely The Pogues, Shane MacGowan. Rok bojoval se zákeřnou encefalitidou. The Pogues, založení 1982, ve své hudbě snoubí irský folk, rock a punk. Byli a jsou tak inspirací pro mnoho dnešních skupin, například Dropkick Murphys, Flogging Molly, ale mnoho dalších, včetně českých. The Pogues mimo jiné nejvíce proslavila skladba Fairytale of New York, bez níž si mnozí, nejen Britové, ani Vánoce nedovedou představit. (dap) 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Harlej - Zatím je to dobrý tour

Hudba / koncert
Hotel Palcát
02.12.2023 od 19:00 hod.

 

ADVENT na statku v Borotíně

Pro děti / Kulturně společenská akce pro děti i dospělé
Barokní dvůr Borotín (naproti hradu Borotín)
02.12.2023 - 03.12.2023 od 10:00 hod.
vícedenní akce

 

Tomáš Průša: Peru

Ostatní / setkání / beseda u čaje
kino Nadějkov
02.12.2023 od 17:00 hod.

 

Výtvarný kurz - Výroba sněhuláka

Pro děti
Dům kultury Milevsko
02.12.2023