PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Dva festivaly.Toulavé loutky zahájí Španělé, Táborská opona představí domácí činohru

Dva festivaly.Toulavé loutky zahájí Španělé, Táborská opona představí domácí činohru

Čtvrtek, 08.10.2015 / článek

 

 Jeden víkend, dva divadelní festivaly, které na Táborsku můžete navštívit. V sobotu 10. října po deváté hodině odstartuje svůj první ročník v táborském Domě armády jednodenní, činoherní festival Táborská opona. Mezinárodní festival loutkového divadla Toulavé loutky, pak v soběslavském kulturním domě zahájí v 15 hodin španělští Zero en Conducta.

„O takovém festivalu jsme přemýšleli už dávno, přišla s tím členka Tereza Horská, ale až asi před půl rokem jsme se odhodlali k tomu, že ho zrealizujeme. Myslím, že ten nápad vznikl někdy po půlnoci u piva na schůzi Rubikonu,“ popisuje vznik Táborské opony členka ochotnického souboru Rubikon Kateřina Šedivá.

Festival začne v Domě armády v 9.30 hodin Divadelní soubor Tábor. Ve 12 hodin následují ochotníci z Kapota Tábor, ve 14.30 Forbína Jistebnice a program uzavře v 16.45 hodin divadlo Voživot z Mladé Vožice.

„Dramaturgicky jsme se na nic konkrétního nezaměřili, oslovili jsme pouze divadelní spolky z Táborska a každý z nich odehraje své aktuální představení. Pozvaní jsou také čtyři divadelní odborníci, kteří budou divadelníkům radit, co je třeba zlepšit. Na konci pak vyhlásí nej herce a herečku,“ říká Kateřina Šedivá a dodává, že prolínání se dvou divadelních festivalů na Táborsku nevadí. „V Soběslavi se věnují loutkovému divadlu a festival jim trvá v průběhu října. Každý si tak může vybrat buď loutky, nebo činohra,“ uzavřela. Vstupné na Táborskou oponu je dobrovolné.

Toulavé loutky: Marčík i Buchty a Loutky

Pátý ročník mezinárodního festivalu loutkového divadla Toulavé loutky začne v sobotu 10. října v Kulturním domě Soběslav od 15 hodin, kdy španělští Zero en Conducta sehrají hru Nymio: Drobné příběhy vyprávěné rukama.

Festival pokračuje v pátek 23. října v soběslavském Smrčkově domě, kde vystoupí domácí Divadlo Karromato. V sobotu 24. října sehrají pražští Buchty a loutky v Kině Soběslav Neposlušná kůzlátka, v sezimoústeckém Spektru vystoupí Divadlo Studna s Syndibádem, Divadýlko na schodech s hrou O dvou hádavých princeznách a Kejklířské divadlo s Velkou cirkusovou pohádkou. V neděli pak festival zakončí v kulturním domě Divadlo Víti Marčíka klasikou – hrou Bajaja. Vstupné na jednotlivá představení se pohybují od nuly do 50 korun.

Kromě divadla festival nabízí výstavy loutek v Městské knihovně v Soběslavi (20.10. - 13.11)a v kině Spektrum v Sezimově Ústí (24.-25.10.). Více z programu naleznete na webových stránkách pořadatelských Karromato.

Foto: Numio


Autor: David Peltán

SMUTÉNKA: Zemřel frontman The Pogues

 Ve věku 65 let zemřel po vleklé nemoci zpěvák a frontman irské celtic punkové kapely The Pogues, Shane MacGowan. Rok bojoval se zákeřnou encefalitidou. The Pogues, založení 1982, ve své hudbě snoubí irský folk, rock a punk. Byli a jsou tak inspirací pro mnoho dnešních skupin, například Dropkick Murphys, Flogging Molly, ale mnoho dalších, včetně českých. The Pogues mimo jiné nejvíce proslavila skladba Fairytale of New York, bez níž si mnozí, nejen Britové, ani Vánoce nedovedou představit. (dap) 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Straight

Hudba / dj / techno,tekno live
Paluba Soběslav
01.12.2023 - 02.12.2023 od 22:00 hod.
vícedenní akce

 

Sodoma Gomora

Hudba / koncert / horror rap
Hudební klub K2
01.12.2023 od 21:00 hod.

 

Večery S - ZAjiSTÉ, Kuba Lukáč, SPS Perchta

Hudba / koncert / folk, sbor
Divadlo U Kapličky, Husova 622/45, České Budějovice
01.12.2023 od 19:00 hod.

 

Michal Horák - Ideální čas na turné

Hudba / koncert
Divadelní klub Ántré Horní Brána, ulice Horní 2
01.12.2023 od 20:00 hod.