PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Předzvěstí táborských slavností jsou Nebezpečná setkání. Tančit může každý 

Předzvěstí táborských slavností jsou Nebezpečná setkání. Tančit může každý 

Sobota, 05.09.2015 / článek

 

 Venkovní balkon historické budovy táborského Divadla Oskara Nedbala zažije Nebezpečné setkání. V pondělí 7. září od 21.30 hodin se na něm uskuteční netradiční performance, na níž vystoupí osobnosti Baletu Národního divadla v Praze spolu s výtvarníkem Janem Kunovským. Do tance by rád zapojil i publikum. 

"Prvotní inspirací k vystoupení bylo baletní představení Valmont v Národním divadle. Slavný de Laclosův román v dopisech o lidech z vyšší společnosti, kteří pro své pobavení zasahují do cizích osudů, přesahuje jakékoli historické období. Žili v přepychu baroka, žijí mezi námi a budou žít věčně,"
vysvětluje akademický malíř Jan Kunovský, pod jehož režijní taktovkou se vystoupení uskuteční. Choreografii si vzala na starost primabalerína Národního divadla Tereza Podařilová.

Tančit budou držitelé sedmi prestižních Cen Thálie – kromě Terezy Podařilové, sólisté Alexandre Katsapov, Ondřej Vinklát, sólistka Marta Drastíková a členka souboru Alice Petit.

V závěru taneční performance na hudbu kapely Arakain markýza gestem vyzve z balkonu diváky k tanci. "Rád bych oslovil nejen různé taneční spolky, ale i přihlížející, kteří se věnují tanci nebo prostě jen rádi tancují a  nechají se inspirovat hudbou k možnému tanci pod balonem. Nejde o předepsanou choreografii, ale  o radost z tance. Tato možná spolupráce může být i pro přihlížející účastníky zajímavá a výjimečná," věří Jan Kunovský. 

Výtvarně taneční performance se koná v rámci festivalu Táborská setkání 2015 a na vystoupení naváže v interiéru divadla vernisáž obrazů a kreseb Jana Kunovského Nebezpečné známosti.


Autor: David Peltán


V úterý 4. dubna se dožije 101 let herečka Alexandra Myšková

S herečkou Alexandrou Myškovou, která oslaví 4. dubna úctyhodné 101. narozeniny přineslo Kulturne.com rozhovor obsahující dvě videa  dobové fotografie. Následně i v prosinci nahrála intro ke skladbě Modlitba za mír, jelikož se s redaktorem Petrem Hejnou při zmíněném rozhovoru, vedeném místy v rozverné náladě, na brzké hudební spolupráci dohodli. Paní Sašu, jak ji přátelé říkají, je tedy možno vidět a slyšet ZDE. Na ČT1 v úterý 4. dubna od 21:05 hodin si nenechte ujít premiérové vysílání 13. komnaty Alexandry Myškové. (ph)
 

Související články

 

 
Kultura dnes


Dymytry & Hämatom CZtour 2023

Hudba / koncert
Hotel Palcát
01.04.2023 od 18:00 hod.

 

100 let tradic československé myslivosti

Výstava / 100 let tradic československé myslivosti
Lovecký zámek Ohrada
01.04.2023 - 30.07.2023
vícedenní akce

 

„České myslivosti zdar a škůdcům zmar!“ aneb Vhledy do české myslivecká historie a současnosti

Výstava / „České myslivosti zdar a škůdcům zmar!“ aneb Vhledy do české myslivecká historie a současnosti
Lovecký zámek Ohrada
01.04.2023 - 31.10.2023
vícedenní akce

 

Voda? Voda!

Výstava / Voda? Voda!
Lovecký zámek Ohrada
01.04.2023 - 22.06.2023
vícedenní akce