PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Dušek sehraje Čtyři dohody i Pátou dohodu. Ambrož vyřeže sochu motorovou pilou

Dušek sehraje Čtyři dohody i Pátou dohodu. Ambrož vyřeže sochu motorovou pilou

Pondělí, 31.08.2015 / článek

 

Populární herec Jaroslav Dušek přiveze svá představení Čtyři dohody a Pátá dohoda na zámek v Brandlíně. Hry plné humoru a toltéckých mouder sehraje v úterý 1. září a následující den, ve středu 2. září. Akce bude mít i pestrý doprovodný program - zahraje kapela UmaJam a Jan Ambož bude řezat sochu motorovou pilou.  

Program pro rodiny s dětmi začne v úterý už v 16 hodin, kdy Divadélko kašperle odehraje představení Kašpárkova dobrodružství aneb Ó ten chrabrý český rek je Kašpárek. O hodinu později vystoupí skupina historického šermu Pětilistá růže s ukázkou historických zbraní a zbroje. V 18 hodin Žaneta Krátošová povypráví, jak žijí velbloudi, kteří budou přítomni, a sochařský mistr Jan Ambrož představí wood carving neboli vyřezání sochy ze dřeva motorovou pilou.

"Začátek řezání bude v 18 hodin a lidé můžou sami vybrat motiv, který pan Ambrož vyřeže. V nabídce je sova, kočka či orel. Hlasovat můžou na facebooku pořadatele Terra Mitica nebo přímo na zámku Brandlín až do 17 hodin dne konání," říká za zámek Brandlín Gábina Pejšová Vlková. Po zhotovení sochy dojde k jejímu vydražení. Výtěžek půjde na podporu táborského Domácího hospicu Jordán. V 19 hodin začne hrát kapela UmaJam, a to v rytmech world music, ethna i samby. Ve 20.30 pak Jaroslav Dušek vystoupí se Čtyřmi dohodami.

Ve středu doprovodný program začne v 17 hodin šermířským představením. Paralerně dojde na interaktivní muzikoterapii s centrem Kaňka. Návštěvníci akce tak budou moci vytvořit jeden společný a jedinečný rytmus. O hodinu déle Žaneta Krátošová popovídá o velbloudech a v 19 hodin se na pódium vrátí skupina UmaJam. Ve 20.30 pak Jaroslav Dušek sehraje pokračování – Pátou dohodu.

Doprovodný program je zdarma. Vstupné na představení Jaroslava Duška je 430 korun, zdravotně postižení zaplatí 300 korun a děti do 15 let ho mají zdarma. Výtěžek z akce půjde na podporu Klubu Naděje Tábor a Domácího hospicu Jordán. Vstupenky jsou k dostání v táborské galerii a kavárně UmaUma, na zámku Brandlín, v budějovické prodejně zdravých potravin Slunečnice nebo na webu pořadatele.


Autor: David Peltán

Tanec v zrní v písecké Sladovně

V pátek 31. března se v písecké Sladovně koná prezentace unikátního projektu Tanec v zrní, který se v prostorách galerie konal na podzim 2022. Tanec v zrní tvořilo pět třídenních uměleckých rezidencí, v rámci kterých hledaly skupiny tanečníků, choreografů, dramaturgů a filmařů společnou řeč v šestnácti tunách zrní. Projekt dramaturgicky vedl scénograf Tomáš Žižka a ředitel Sladovny Adam Langer. "Každý workshop se konal za přítomnosti jiného filmaře nebo celého týmu filmařů. V návaznosti na rezidence vznikly krátké taneční filmy, jejichž oficiální premiéra proběhne v rámci tohoto setkání. Moc nás baví propojovat nejen děti a dospělé, ale i různá odvětví: tanec, divadlo, hudbu, výstavu, film a hrát si s odlišnými uměleckými prostředky, hledat společnou řeč," vysvětluje Adam Langer. Více info v události ZDE. (dap)
 

Mohlo by se vám zamlouvat