PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Audiokniha Bohové Gothamu je temná a napínavá. Nic pro romantiky

Audiokniha Bohové Gothamu je temná a napínavá. Nic pro romantiky

Sobota, 29.08.2015 / recenze

 

 Myslíte si, že se barman nemůže stát výborným detektivem a členem speciálního policejního sboru? No tak to se pletete. Protože může. Nikdo netvrdí, že je to lehká cesta, ale opravdu to jde. A naprosto perfektním důkazem tohoto nepochopitelného jevu je kniha Lyndsay Fayové Bohové Gothamu, která se mi nedávno dostala do rukou v podobě audioknihy od společnosti Audiotéka. A musím říct, že mne opravdu velice mile překvapila.

Spolu s hlavním hrdinou barmanem Timothym se dostáváme do letního New Yorku, konkrétně do srpna roku 1845. Pávě tehdy je totiž založeno nový policejní sbor Měděných hvězd. A právě Timothy se vlivem náhod nebo řízením osudu stává jednou z Měděných hvězd. Těžko říct zda mu k tomu pomohl jeho naprosto dokonalý pozorovací talent, zásluhou svého bratra Vala nebo vlivem nějaké vyšší síly, která zapůsobila tam, kde měla. Timothymu se sice zprvu moc nechce stát se jedním s Měděných hvězd, ale poté, co mu cestu zkříží Ptáčátko – malá nevinná holčička – názor rapidně a poměrně rychle mění a mění tak svůj život od základů.

Spolu s Timothym a Ptáčátkem se vydáváme po stopách dětských znetvořených těl nalezených ve velice podivném masovém hrobě ukrytém před lidskými zraky na odlehlé části Manhattanu. Navíc je třeba pomoci i samotnému Ptáčátku, které bylo, pravděpodobně jednou z mnoha dětských prostitutek v New Yorku. A celá tíha zodpovědnosti leží na mladých bedrech našeho hrdiny Timothyho. Dokáže najít toho, kdo zabil a znetvořil tolik dětí a pomoci i Ptáčátku? Na jednoho člověka je toho moc, ale náš přítel se nevzdává a jde si tvrdě za svým cílem k jehož dosažení sice vede trnitá cesta, ale o to více mu bude chutnat vítězství.

Když jsem se dívala po knize jako takové, zjistila jsem, že to není úplně lehké čtení – a pojmem lehké nemyslím styl psaní, ale váhu jako takovou – a proto sem velice ocenila, že vyšla i v podobě audioknihy, kterou jsem si snadno přetáhla do MP3ky a měla ji tak kdykoli po ruce. Navíc mi byl po celou dobu výborným společníkem Martin Písařík, který celou knihu opravdu parádně namluvil a celý prožitek z ní byl tak díky němu ještě o něco lepší, než kdybych knihu četla jen jako papírovou.

Bohové Gothamu jsou navíc velmi čtivou a propracovanou knihou, takže vás bude rozhodně bavit. Je pravda, že děj a příběh jako takový není zrovna růžový, jde spíše o temný, trochu děsivý a ponurý příběh, ale to vůbec nevadí. Jen slabší povahy, které si raději libují v nějakých romanťárnách nebo ořechovějším čtení si tady asi na svoje úplně nepřijdou. Mně se ale kniha moc a moc líbila a rozhodně po ní časem sáhnu znovu a nechám se unést do jiného světa, do jiné doby a budu opět prožívat všechno to napětí s mými oblíbenými hrdiny.

95%


Autor: Wendy Šimotová


Téma: Audioknihy

Malá scéna láká na výstavy fotografií "čističky"

Budějovická kavárna na Malé scéně (DK Metropol) je místem, kde si můžete prohlédnout výstavu fotografického projektu Za hranici nevšedna, který má na svědomí trio fotografů Veronika Pilařová, Tomáš Bajer a Jindra Prokeš. Fotografie byly pořízeny převážně ve Staré čistírně odpadních vod v pražské Bubenči a divákovi přiblíží českou komunitu vyznavačů Steampunku. Výstava potrvá do 30. května a je přístupná vždy v časech otevírací doby kavárny. Více na www.bartfood.eu. (dap)

Související články

 

 
Kultura dnes


Kolega Mela Gibsona

Divadlo
Kulturní dům, U Nádraží 602
18.03.2019 od 19:00 hod.

 

Misery

Divadlo / jiný / horror - thiller
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - velký sál
18.03.2019 od 19:00 hod.

 

Tři letušky v posteli

Divadlo
Spektrum Sezimovo Ústí
18.03.2019 od 19:00 hod.

 

Jiří Malík / Zadrž vodu v krajině

Ostatní / setkání / beseda
Jednota kafe a knihy
18.03.2019 od 19:00 hod.