PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Velká cena Tábora slibuje boj o rekordy a limity

Velká cena Tábora slibuje boj o rekordy a limity

Neděle, 26.07.2015 / článek

 

 Stadion Míru bude v úterý 28. července hostit účastníky 55. ročníku atletické Velké ceny Tábora. Na mítinku se představí řada domácích i zahraničních hvězd, některé z nich se ještě chystají na poslední chvíli splnit limity na mistrovství světa v Pekingu. „Ještě nikdy u nás nestartovalo tolik zahraničních účastníků. Chybět nebude ani několik českých reprezentantů, kteří mají zkušenosti z Diamantové ligy. Tím má letošní Velká cena punc světovosti,“ láká šéf táborské atletiky David Bor fanoušky.

K nejkvalitnějším disciplínám bude patřit 11. ročník memoriálu Ing. Jana Pána v běhu na 800 metrů. Řada běžců má osobní rekord pod 1:50 minuty, představí se i šestinásobný vítěz Slovák Jozef Pelikán. Největším favoritem ale bude halový mistr Evropy na 1500 metrů Jakub Holuša, který se pokusí atakovat rekord stadionu.

I ženská půlka slibuje atraktivní podívanou. Lenka Masná by ráda splnila limit a dosáhla času pod 2:01 minuty. Stejný cíl má i mistryně světa Jihoafričanka Caster Semenayová, která se překvapivě objeví na startu. „Sama si vyhlídla tento závod. Tuší, že se poběží velmi rychle. Momentálně je na soustředění v Norimberku a odsud to není tak daleko,“ vysvětluje Bor její účast v Táboře.

Skvělá konkurence se postaví na start běhu na 110 metrů překážek. Vedle Petra Svobody zaklekne do bloků semifinalista olympiády v Londýně Američan Jeff Porter (osobní rekord 13,08 vteřiny), pak i Polák Dominik Bochenek (13,44), Ir Benjamin Reynolds (13,49), Kanaďan Secou Kaba (13,49), Brazilec Joao Oliveria (13.52).

Ve výšce mužů budou patřit k favoritům trojice Poláků (Wojciech Theiner, Sylwester Bednarek a Szymon Kiecana), kteří už skočili 230 centimetrů. Startovní listinu ještě doplní dvojice ze Saudské Arábie - Nawaf Ahmed Al-Yani (221) a Ali Al-Hamad (215), chybět nebude ani talentovaný Petr Pýcha z Jindřichova Hradce.

V nejkratší spritenterské disciplíně se představí Američan Joe Morris, který už zaběhl čas pod deset vteřin (9.99 – letos 10.2). V dálce mužů by měl zvítězit Ahmed Fayazmarzo (839) ze Saudské Arábie. Ale pokud potvrdí účast stříbrný medailista z mistrovství Evropy Radek Juška, nebude to mít tak snadné. Dramatický souboj proběhne ve stejné disciplíně žen. O prvenství si to rozdají Alžířanka Romaissa Belabiod (649), trosjkokanka Lucie Májková (628) a Slovenka Renata Medgyesová (679).

Útok na limit ohlásil i čtvrtkař Jan Tesař, který potřebuje čas 45,5 vteřiny. Spolu s ním poběží i člen reprezentační štafety Roman Flaška (46,72), který působil dva roky v Táboře. Český rekord by mohli atakovat momentálně oba naši nejlepší tyčkaři – Jan Kudlička a Michal Balner.

Pokud některý z atletů překoná stávající rekord stadionu, přilepší si o 250 Euro. Proto slibuje 55. ročník Velké ceny Tábora nejen atraktivní podívanou, ale i dramatické boje o prvenství a limity na světový šampionát. „Letošní ročník bude patřit k jednomu z nejkvalitnějších mítinků v historii,“ slibuje David Bor.


Autor: Petr Hofbauer


Téma: Sport

Fotky a videa z Mighty Sounds

 Fotografie a videa z festivalu Mighty Sounds najdete v následujících dnech na webu Kulturne.com nebo na facebooku Kulturnme.com ZDE. Photos and videos of festival Mighty Sounds you can check in next days on websites Kulturne.com and facebook HERE

Související články

 

 
Kultura dnes


Mucha u Stánku

Hudba / koncert
Stánek - Žižkovo náměstí
18.07.2018 od 20:00 hod.

 

African Thunder 2018

Hudba
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
18.07.2018 od 18:00 hod.