PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Na Welcome to the Jungle se vrací Dj Flux

Na Welcome to the Jungle se vrací Dj Flux

Čtvrtek, 23.07.2015 / článek

 

 Rozžhavit střevíce nejen vedrem ale také muzikou se chystá prázdninový díl akce Welcome to the Jungle v táborském klubu Milenium. Jako hlavní hvězda se představí Dj Flux, který je československým DMC šampionem. S Dj Frikym tvoří Trouble Team, s nímž se v roce 2013 umístil na třetím místě světového finále DMC Team v Londýně. Návštěvníci pak na akci mohou slyšet hudbu od dalších zhruba deseti Dj´s. Start party elektronické hudby je v pátek 24. července ve 20 hodin.

Flux se hraní se věnuje přes 15 let a kromě vystoupení v klubech po Evropě také absolvoval roční turné po Číně v klubech v Pekingu a Shanghai. Na Welcome to the Jungle zahraje speciální drum&bassový set. Druhým hlavním hostem je Djka Theya, která hraje na největších klubových akcích v Praze. Dále party tradičně obohatí Soundpolis Dj´s Tao Maffa, Johny Player, Kituko, Dirty Boy a J-Cobb. Na druhé scéně vystoupí WATP Dj´s v sestavě Quadrall, B.Sick a Murdah. Vstupné bude po celý večer 60 korun.

DJ FLUX
DJ Flux je CZ/SK DMC šampion a rezidentní Dj Dancexxtravaganzy na EVROPĚ 2. Za svou 15 letou DJskou kariéru hrál již po celé Evropě a také absolvoval roční tour po čínských klubech v Pekingu a Shanghai. Spolupracuje jak s hudebními producenty, tak i hudebníly jako Adam Tvrdý, Jiří Stivín Jr. či Oliver Lowe. S Dj Frikym tvoří Trouble Team, se kterým se v roce 2013 umístili na 3. místě světového finále DMC Team v Londýně. Hudbu dělí pouze na dobrou a špatnou a proto je jeho hudební styl velmi pestrý. Jazz, Funky či RnB mu nedělá problém jako i Pop, House, Disko či Elektrodance. U nás ho můžete slyšet hrávat v klubech jako Paradox, Kotnov, Roxy, Sasazu, Radost Fx, Jazz Republic. Flux je multižánrový Dj, který vždy dobře ví, co hrát a z každé své show vytváří nezapomenutelný večírek.


Dj. Theya
Theya je pražská djane, původem z Pardubic, která objevila kouzlo gramofonů začátkem roku 2008. Již o rok později si pořizuje vlastní aparaturu a začíná s vytrvalým tréninkem. Její vášní byla vždy jazzová hudba smíšená s elektronickými prvky, kterou později objevila v nu jazzu kombinujícím elementy jazzu s moderní formou elektrické taneční muziky. Jazzovou harmonii a melodii si brzy přála spojit s něčím dalším – a to s výraznější basovou linkou, což brzy objevila v drum and bassu, který jí zcela učaroval . Ze všech drumandbassových subžánrů jí nejlépe sedly tyto - liquid funk a deep, a proto se její sbírka vinylů začala rychle rozrůstat tímto směrem. Její sety jsou harmonické a melodické a zároveň kladou důraz i na hutnou bassovou linku.

V roce 2010 jsme ji mohli slyšet poprvé živě v pražském klubu Le mirage, kde pravidelně hraje dodnes. Zanedlouho poté ji začalo lákat nejen na akcích hrát, ale také akce pořádat, a proto neváhala a využila nabídky přidat se k pražské skupině djs s názvem Heartbeat, pod kterou pořádala necelý rok klubové akce. Zanedlouho skupina prošla transformací a Theya se rozhodla připojit ke skupině Bassbros, na jejichž akcích předtím často hostovala. Zanedlouho začala pod jejich hlavičkou pořádat vlastí akce v klubech– YES, Styx, O2 bar a Azyl. Dále ji pak můžeme slyšet hostovat v klubech Chapeau rouge, Matrix, Bunkr parukářka, Le mirage, Červ, Wakata..a další. Svoje pole působnosti začíná pomalu rozšiřovat i o mimopražské akce, premiérou bude kutnohorská party Ladies rules 6, kde si zahrála mimo jiné po boku Snookey a Kan-Jaccy. V listopadu 2011 si zahrála v klubu Matrix po boku legendy drumandbassu - Q Projecta z dua Total Science. Párty, na jejíž organizaci se také podílela byla veleúspěšná a motivovala jí k chystání dalších větších projektů. Jedním z nich je její zbrusu nová klubová noc v klubu YES, zaměřená na liquidní subžánr dnb - liquidfunk. Premiéra této noci bude 15.12.2011. Dalším zajímavým počinem v prosinci 2011 bude její hraní v luxusních prostorách lodi Golfyacht na vltavě. Jejím větším lednovým projektem bude další vydání Liquid Flights v klubu yes, nyní s djem a producentem Jay Romem z Vídně. V březnu 2012 má možnost si zahrát na moravském Dnb Jamu po boku No Money a Pixieho a jen o týden déle si zahostuje v pražském Tousteru se slavným duem z Polska - One Way. Jejím dalším úspěchem je dubnové pozvání na Bush v Roxy, kde si zahraje vedle Calyxe & Teebeeho. Novinkou je také její vstup jako administrátorky a rezidentní djky na liquid drum and bass fanpage na facebooku, která má více než 20 000 aktivních fanoušků a podporu producentů a djs tohoto subžánru z celého světa. V létě 2012 ji můžete slyšet hrát na Shadowboxu v Roxy vedle rezidentních djs a ke všemu si přibírá další rezidentní noc a to v klubu Popcore na Křižíkově. V létě přichází i další zajímavé bookingy v podobě pozvání do Meetfactory, kde si zahrála po boku djs z dubsteblogu, nebo její účast na let it roll warmupu v matrixu po boku předních českých djs. V září se jí naskytne zase příležitost zahrát si vedle Bceeho a Davea Owena v pražském Cover place. A nově se spolupodílí také na organizaci warmupů k podzimnímu Imagination festivalu.

Rok 2013 přináší opět spoustu novinek, mimo jiné i spolupodílení se na nové klubové noci Double Trouble v pražském Crossu, kde organizuje spolu s dalšími členy liquiDnBCrew spodní liquid stage, dále společně představí liquidní Stage na letním Let It Rollu, kde si zároveň zahraji po boku více než desítky zahraničních hvězd. Na podzim a na jaře poté pořádá se svojí crew další vydání klubovky Liquid Flights, kam zve přední zástupce světa liquid dnb > Calibre, Lenzman a na spodní stage se představují fresh jména ze světa housu > Applebottom, Golden Boy.


Autor: David Peltán, i -

SMUTÉNKA: Zemřela světová hvězda jazzu George Mraz, písecký rodák

 Ve čtvrtek 16. září zemřela krátce po svých 77. narozeninách legenda, světový kontrabasista a písecký rodák Jiří George Mraz, který stál po boku zpěvačky Elly Fitzgerald, Stana Getze i Oscara Petersona. Po čtyřech měsících tak odešel za svým spoluhráčem, kamarádem - bubeníkem Ivanem Smažíkem. Na svém kontě má stovky nahraných alb a řadu turné s dalšími osobnostmi jako Stan Getz, Chet Baker, Oscar Peterson, Bill Evans, Dizzy Gillespie, Charlie Mingus, John Abercombie, Joe Lovano, Stephane Grappelli, Kenny Burrell, McCoy Tyner, John Scofield, Richie Beirach, Herbie Hancock, Michel Petrucciani, nebo Joe Henderson. V roce 2016 prodělal George Mráz náročnou operaci, kdy mu byla odstraněna z pancreasu cysta a zákrok se neobešel bez komplikací - infarkt a infekce. Podrobnosti připravujeme. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Docela malý festival o autismu - jiný úhel pohledu

Festival / divadlo, debata, básně, příběhy
Střelnice - Spolkový dům, Žižkova 249, Tábor
19.09.2021 od 16:00 hod.

 

Michal k snídani

Pro děti
Dům kultury Milevsko
19.09.2021 od 17:00 hod.