PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Mighty Sounds 2015: Návštěvníky rozehřívaly tropické teploty i skvělé kapely

Mighty Sounds 2015: Návštěvníky rozehřívaly tropické teploty i skvělé kapely

Sobota, 11.07.2015 / fotoreport + článek

 

Festival Mighty Sounds má za sebou úspěšný 11. ročník. Během horkého letního víkendu na letiště Čápův dvůr v Táboře přijelo kolem 12 000 návštěvníků, kteří si vychutnali zejména vystoupení Enter Shikari, Architects, reggae zpěváka Protoje nebo holandských Jaya the Cat.

Hlavním tématem jedenáctého ročníku žánrového festivalu byla třicetistupňová vedra. Organizátoři ale opět povolali hasičské vozy, které průběžně kropily povrch letiště i návštěvníky. V areálu byl také zajištěn dostatečný přísun pitné vody. Nic tak nebránilo tomu, aby si návštěvníci vychutnali páteční Architects nebo jamajského zpěváka Protoje, v sobotu pak uvolněné Jaya the Cat či skvělé Enter Shikari. Poslední den festivalu publikum ocenilo ska legendy ze Slovenska Polemic, ve výborné formě se představili Red Fang a jako poslední živě hrající kapela vystoupili Off!.

Mighty publikum ocenilo i další program festivalu, alternativní divadelní představení i vystoupení špičkových DJs. Vzhledem k tomu, že se akce i přes vysoké letní teploty obešla bez větších komplikací a návštěvníci odjížděli z Tábora spokojeni, považují organizátoři právě proběhlý jedenáctý ročník za úspěšný.

VÍCE FOTEK (More photos from Mighty Sounds 2015) najdete v galerii na facebooku Kulturne.com ZDE


Fotografie


Autor: František Ciml, i -


Téma: Mighty sounds





SMUTÉNKA: Zemřel náčelník Divadla Pod Čarou Miroslav Pokča Pokorný

V nedožitých 61 letech zemřel po dlouhé nemoci principál, náčelník a zakladatel píseckého Divadlo Pod čarou a organizátor mnoha kulturních a společenských akcí na Písecku Miroslav Pokča Pokorný. Divadlo, klub zakládal v roce 2000 s přáteli ze šermířské skupin Rival. Od té doby tam přivezl nespočet skupin a uspořádal nesčetně představeních. Pod jeho taktovkou se konal také festival Rockem proti ROCKEM PROTI RAKOVINĚ open air festival Ražice nebo písecká Neckyáda na milované Otavě.  "Za kapelu 200ZBRANÍ i za sebe, ti moc chci poděkovat za všechno cos vykonal pro píseckou scénu. Bez tebe by v Písku byla kulturní bída a nuda. Pro Divadlo Pod čarou ses obětoval. Nikdy nezapomenem...," napsali například kamarádi a připojily se další stovky lidí i kapely jako UDG, Imodium, Krypton, Honza Křížek, Kámo, nahoď aj. I my se připojujeme. Upřímnou soustrast všem a děkujeme za společné akce i chvíle a nezištnou, srdíčkovou podporu kultury. Poslední rozloučení s Miroslavem Pokorným se bude konat v pátek 12. června v 10.30 hodin v Divadle Pod čarou. (dap)

Související články

 

 

Vstupenkový systém Bzuco



Kultura dnes


Mezinárodní soutěžní výstava Foto na provázku

Výstava / Fotografie
Kino Strunkovice
06.06.2026 - 07.06.2026 od 10:00 hod.
vícedenní akce

 

Duhové divadlo

Divadlo / festival
Divadlo Fráni Šrámka
06.06.2026 od 12:00 hod.

 

Život ptáků

Ostatní / beseda / pro děti i dospělé - interaktivní podívaná
Přírodovědné muzeum Semenec
06.06.2026 od 10:00 hod.

 

Hasičem na zkoušku!

Ostatní / setkání / hra - reall zkouška - pro děti i dospělé
Stanice HZS Tábor
06.06.2026 od 10:00 hod.