PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Festival Mighty Sounds startuje. Přiveze legendu ska, nový cirkus i bitvu kreslířů

Festival Mighty Sounds startuje. Přiveze legendu ska, nový cirkus i bitvu kreslířů

Úterý, 30.06.2015 / článek

 

 Největší a nejdiskutovanější festival jihu Čech, Mighty Sounds, startuje v pátek 3. července po 14. hodině na letišti u Čápova Dvora v Táboře. Festival se v uplynulých měsících dostal do povědomí nejen kvalitním programem, ale i kvůli vysokým pokutám, jež dostává za překročení limitů hluku, a peticí pro změny v zákoně o hluku. Jedenáctý ročník potrvá do neděle a přiveze kromě hvězd jako Enter Shikari či legendy žánru ska, pětasedmdesátiletého Derricka Morgana, také například akrobatické divadlo Cirk La Putyka. Levnější vstupenky jsou ještě k mání. 

Minulý týden pořadatelé Mighty Sounds obdrželi od ministerstva zdravotnictví rozhodnutí, které snížilo pokutu za překročení hlukových limitů za rok 2014 z původních 500 000 na 80 000 korun. Pro organizátory je to důvod k mírnému optimismu, i když jsou stále přesvědčeni, že i v této výši je pokuta nepřiměřená, a to i vzhledem k chystané novele zákona.

"Považujeme to za logické, je to fajn. Zohlednili věci, které dříve opomíjeli. Doufám ale, že nás hygienici nebudou v budoucnu měřit vůbec," sdělil ředitel festivalu František Švadlena. Mluvčí festivalu Markéta Štechová dodala, že samotný problém to pro zatím neřeší. „Jsme zvědaví, jak se k tomu jihočeští hygienici postaví nyní, kdy je novela zákona v senátu. Letos jsme se sešli opět se starosty dotčených měst, s policií i městskými strážníky a lidmi, řešili jsme netočení pódií tak, aby byly dopady hluku co nejmenší. V neděli budeme program končit dříve, po půlnoci by měl být klid,“ sdělila Štechová s tím, že nyní pozornost pořadatelé upírají na nadcházející víkend.

Nabitý hudební program

Mighty Sounds letos přivezou kapely jako Enter Shikari, Protoje, Architects, Sick Of It All nebo Dub Inc. V sobotu se po osmi letech na hlavní pódium Jana Žižky vrací hvězda žánru ska Derrick Morgan. Letos mu je pětasedmdesát let a již začátkem 60. let byl suverénním králem ska na Jamajce. V té době se mu dokonce podařilo sedmi singly obsadit sedmici čelních míst jamajské hitparády.
„Myslím, že jeho vystoupení bude dojemným zážitkem. Letos jsme měli obavy, že nebudeme mít v programu dostatek ska kapel, nakonec je ale program velice vyvážený. Těším se na The Architects a Enter Shikari, z menších kapel pak na reggae punkové Jaya the Cat, The Tips, United Flavour a takovou už naší mighty kapelu Creepshow,“ prozradila své tipy Markéta Štechová.

Kromě kapel festival nabídne vystoupení dýdžejů, jednou z hlavních hvězd jsou reggae-hiphopoví Ragga Twins - duo MCs s kořeny v londýnské soundsystemové kultuře spolupracovalo i se Skrillexem. Z Británie dorazí také nový talent reggae a dub scény, Parly B, nebo v současnosti nejnahrávanějsí a nejvytěžovanější umělec na evropské reggae scéně, YT.

Nový cirkus, Mucha i animátoři

Pestrý výběr budou mít také příznivci alternativního divadla. Na Mighty Sounds letos vystoupí VOSTO 5 se svou talkshow Kupé na Mighty, k vidění bude i divadelní představení 1000 věcí, co mě serou v podání Divadla F. X. Kalby. Na divadelních prknech najdete také Muchu nebo Vasilův Rubáš, o cirkus se postará domácí špička akrobatického divadla, Cirk La Putyka.

Nechybí také doprovodný program. Návštěvníci nepřijdou o turnaje ve fotbale a nohejbale nebo o exhibice na skateboardu a bmx. Poprvé bude na Mighty Sounds k vidění RAW Art Wrestling, tedy exhibice ilustrátorů, při které budou přímo před návštěvníky vznikat unikátní tematická díla.

Pro ty, kdo se nemohou dočkat, bude už ve čtvrtek večer připraven warm-up ve stanovém městečku. V tuto chvíli lze vstupenku na celý festival koupit ještě v ceně od 1290 Kč, na místě bude za 1490 Kč. Veškeré informace včetně časového harmonogramu, informacích o stanování, parkování a dopravě jsou k nalezení na www.mightysounds.cz. Kulturne.com je mediálním partnerem festivalu Mighty Sounds.

Festival o loňském jubilejním ročníku navštívilo zhruba 15 000 lidí. Letos se koná Mighty Sounds dříve. „Snažili jsme se termín přizpůsobit kapelám, které jsme chtěli a měly čas. Dobrý také je pondělní státní svátek,“ vysvětlila Markéta Štechová.


Autor: David Peltán


Téma: Mighty sounds

Související články

 

 
Kultura dnes


Minipárty s Karlem Šípem

Divadlo / jiný / talk-show
Dům kultury Milevsko
20.02.2020 od 19:00 hod.

 

Divadlo Já to jsem - Malý princ

Divadlo
Garage Tábor
20.02.2020 od 19:00 hod.

 

Mezinárodní pivní festival

Festival
Výstaviště ČB
20.02.2020 - 22.02.2020 od 16:00 hod.
vícedenní akce