PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Mirákl pokračuje. Do Tábora se chystá Víťa Marčík, Minor i režisér Modrého tygra

Mirákl pokračuje. Do Tábora se chystá Víťa Marčík, Minor i režisér Modrého tygra

Čtvrtek, 21.05.2015 / článek

 

 Festival Mirákl-Loutky v Dílně je v plném proudu. Program třetího ročníku festivalu loutkového divadla bude kulturně osvěžovat návštěvníky Dílny Baobabu (Pražská ulice) a Divadla Cesta (Ctiborův mlýn) do 7. června. Pozvání přijaly soubory jako Buchty a loutky, Drak N' Roses, Divadlo Víti Marčíka nebo Divadlo Minor. Nechybí workshopy s loutkářem Janem Růžičkou či s režisérem Modrého tygra Petrem Oukropcem a scénografkou Mirelou Tůmovou.

Stará provaznická dílna, v níž se festival uplynulé roky konal, je předělaná na knihkupectví a víceúčelový prostor. Máme proto krásné pódium a samozřejmě atmosféra je tím už jiná, ale vidíme to jako posun, kdy tento prostor opravdu ožil nejen v květnu při Miráklu, ale nyní každý den,“ říká za pořadatele Lenka Vocílková s tím, že festival rozšířili do bývalé stodola, nynějšího divadla ve Ctiborově mlýně - kdysi sídla sdružení Cesta hudebního dua Sabot.

„Prostory teď znovu ožily díky spolku Cesta žije! a pro větší divadla je výborný. Navíc údolí Tismenického potoka má nádhernou atmosféru,“ dodává Vocílková.
Dvě představení festivalu už jsou odehraná. Divadlo Športniki návštěvníkům festivalu hudebně-komediální hrou prozradilo, co se stalo s dětmi z Bullerbynu v dospělosti. Soubor Buchty a loutky postrašil hororem Psycho Reloaded. Jen hezké počasí divadlu v interiérech nepřeje.

„Zatím naháníme hůře než minulé ročníky. Z programu nedokážu nic vypíchnout, za vším si stojíme na 200 procent, ale zcela ojedinělé je například představení Brum, které je dělané na míru nejmenším dětem od nuly do tří let. To na tuzemské scéně nikdo jiný než soubor pražského Minoru zatím nedělá, jde o takzvané divadlo pro velmi mladé a kapacita je na něj omezená,“ říká Lenka Vocílková. Velký zájem se standardně očekává na představení Víti Marčíka. Už ve čtvrtek 21. května pořadatelé doporučují duo Drak N' Roses, které sehraje klasiku – Othella v dopoledním čase pro školy a večerním pro veřejnost .

Jedinečný workshop

Na festivalu nebudou chybět ani workshopy - jednodenní výroba loutky s Janem Růžičkou a divadelní workshop Záblesk budoucnosti pod vedením režiséra Petra Oukropce (Modrý tygr) a scénografky Mirely Tůmové. „Ten se nikde jinde konat nebude! Vše ukončíme s Řezbáři na Cestě, kteří budou řezat na téma Mirákl, kde si na konec nadělíme představení Černej kocour. Ale to mělo být překvapení,“ uzavírá spoludramaturgyně Lenka Vocílková.
Ceny za jednotlivá představení jsou kolem sta korun. Festival Mirákl končí 7. června a podrobný program najdete v kalendáři akcí na Kulturne.com a zde.


Autor: David Peltán

FreeDim Fest bude letos elektroničtější

Táborský legendární festival FreeDim Fest se koná v sobotu 27. května od 15 hodin. Do Tismenického údolí, do sídla Cesta žije, přiveze šest kapel. "Letošní 17. ročník bude výrazně elektroničtějsí než kdykoliv před tím. Novinkou bude druhá scéna v garáži, kde zahraje nová táborská kapela Katastr a Blynth, solový projekt bubeníka z Gallon Drunk, a bude se zde konat i afterparty s DJ’s Chrisem Rankinem a Danielem Cherney. Mým tipem jsou rozhodně synth popoví Orient, ty by si lidi neměli nechat ujít," říká pořadatel festivalu Patrik Kučera. Z dalších kapel se pak návštěvníci mohou těšit na punkrokenrolové duo Arogant Twins (ex Anyway), blackmetalovou Smuteční slavnost  s novým EP či londýnské experimentálně grungové Alpha Maid. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Guláš fest 2017

Festival / gastro na kotlíku
chatová osada Soukeník, Sezimovo Ústí
27.05.2017 od 13:00 hod.

 

Housemagazine.cz Night

Hudba / party / main stage: EDM, house, electro oldies stage: oldies
Disco Apollo, Sezimovo Ústí
27.05.2017 - 28.05.2017 od 21:00 hod.
vícedenní akce

 

FreeDim Fest 2017

Hudba / festival / alternative - experimental -noise - electro
Cesta
27.05.2017 od 15:00 hod.

 

Jen žádný sex, prosím, jsme přece Britové!

Divadlo / komedie
U Jandů
27.05.2017 od 18:00 hod.