Silvestrovské jízdy s Bardotkou na Kubovu Huť
Nemáte ještě plány na poslední den letošního roku? Svezte se Silvestrovským expresem do Kubovy Hutě, na nejvýše položenou železniční stanici u nás (995 m n. m.), kde na vás čeká doprovodný program. Z Kubovy Hutě se také můžete vydat na tradiční silvestrovský pochod na Boubín.
Pojeďte si užít Silvestra na střechu české železnice – na Kubovu Huť. V úterý 31. prosince se můžete svézt s dobrou náladou na tuto nejvýše položenou železniční stanici u nás tzv. Silvestrovskými expresy.
Tři páry zvláštních vlaků budou jezdit mezi Vimperkem a Kubovou Hutí. Ranní Silvestrovský expres se vydá do Kubovy Hutě už ze Strakonic (odj. 8:00 hod). Poslední silvestrovský vlak, který odjíždí z Kubovy Hutě ve 14:20 hod., zase pokračuje z Vimperka přes Strakonice až do Českých Budějovic.
Vzhledem k dobrým přestupním vazbám ve Strakonicích a Českých Budějovicích se na tento výlet na Šumavu mohou vypravit i zájemci ze směru od Horažďovic, Písku, Blatné, Tábora nebo Prahy.
V čele Silvestrovských expresů pojede historická motorová lokomotiva T478.1001, přezdívaná Bardotka, která v letošním roce slaví 60 let od výroby. Jubilantka poveze dva vozy Bdtn756 s nezávislým vytápěním pro dostatečný teplotní komfort cestujících.
Jízdu v nostalgickém vlaku zpestří živá hudba (v úseku Vimperk – Kubova Huť). Ve Vimperku a na Kubově Huti najdete stánky s občerstvením a ve Vimperku bude také zpřístupněn depozitář SPŽS Vimperk, tzv. Lampárna.
V Kubově Huti máte možnost zúčastnit se tradičního silvestrovského pochodu na Boubín. Od rozcestí u nádraží vede na vrchol Boubína, jemuž dominuje 21 metrů vysoká dřevěná rozhledna, modře značená turistická trasa (5 km).
Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/akce/silvestrovske-jizdy-s-bardotkou-na-kubovu-hut