PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Fotograf Václav Fanta: O fotkách, místech i o životě se ztrátou zraku


Ostatní / setkání / beseda




Město: Tábor

Datum: 20.03.2024 od 17:00 hod.

Místo: Městská knihovna Tábor, Jiráskova 1775, 390 01 Tábor

Cena: zdarma

 
 

Beseda s fotografem Václavem Fantou.

Václav Fanta si si vždycky přál nafotit Prahu z výšky. To do roku 1989 nebylo možné, splnit tento sen se mu podařilo až po sametové revoluci. Vznikl tak seriál zcela unikátních fotografií Prahy. Jako fotograf poté procestoval mnoho zemí a setkal se s mnoha zajímavými lidmi. Několik let pracoval jako vědecký fotograf v Mikrobiologickém ústavu Akademie věd ČR.

Zlomem v jeho životě byla ztráta zraku, která znamenala konec jeho slibné fotografické kariéry.

Ale Václav Fanta to ani tehdy nevzdal. Začal hledat způsoby, jak pomoci těm, které postihl stejný osud. Zapojil se do organizací věnujících se zrakově postiženým, pro nevidomé vymýšlel a pořádal poznávací zájezdy, byl u zrodu a založení pěveckého sboru nevidomých a slabozrakých Vokál klub a vymyslel společenskou hru pro nevidomé Quardo, v níž již několik let probíhají turnaje a která si získala popularitu i v zahraničí. Za svou vytrvalou pomoc zdravotně postiženým obdržel Cenu Olgy Havlové a také od prezidenta republiky medaili Za zásluhy o stát v oblasti umění.

Akce je společným projektem Městské knihovny Tábor, SONS ČR a Svazu neslyšících a nedoslýchavých osob v ČR, z.s.


Více o akci Fotograf Václav Fanta: O fotkách, místech i o životě se ztrátou zraku na webu akce


e-mail na pořadatele: jana.liskova@mkta.cz






SMUTÉNKA: Zemřel náčelník Divadla Pod Čarou Miroslav Pokča Pokorný

V nedožitých 61 letech zemřel po dlouhé nemoci principál, náčelník a zakladatel píseckého Divadlo Pod čarou a organizátor mnoha kulturních a společenských akcí na Písecku Miroslav Pokča Pokorný. Divadlo, klub zakládal v roce 2000 s přáteli ze šermířské skupin Rival. Od té doby tam přivezl nespočet skupin a uspořádal nesčetně představeních. Pod jeho taktovkou se konal také festival Rockem proti ROCKEM PROTI RAKOVINĚ open air festival Ražice nebo písecká Neckyáda na milované Otavě.  "Za kapelu 200ZBRANÍ i za sebe, ti moc chci poděkovat za všechno cos vykonal pro píseckou scénu. Bez tebe by v Písku byla kulturní bída a nuda. Pro Divadlo Pod čarou ses obětoval. Nikdy nezapomenem...," napsali například kamarádi a připojily se další stovky lidí i kapely jako UDG, Imodium, Krypton, Honza Křížek, Kámo, nahoď aj. I my se připojujeme. Upřímnou soustrast všem a děkujeme za společné akce i chvíle a nezištnou, srdíčkovou podporu kultury. Poslední rozloučení s Miroslavem Pokorným se bude konat v pátek 12. června v 10.30 hodin v Divadle Pod čarou. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém Bzuco



Kultura dnes


R.U.R. (Karel Čapek) - Divadlo Na břehu

Divadlo / drama
Barokní dvůr Borotín (naproti hradu Borotín)
07.06.2026 od 17:00 hod.

 

MIMIfest - 4. ročník

Festival / pro děti
Mimi Kafe
07.06.2026 od 10:00 hod.