PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Světelné básně - Libor Staněk II. + Rek + hosté


Hudba / koncert / + křest knihy
Město: Tábor

Datum: 23.09.2023 od 19:00 hod.

Místo: Truhlárna (Lucínova ulice)

 
 

 Básník a zpěvák skupiny Sýček Libor Staněk II. pokřtí v doprovodu svých přátel druhou básnickou sbírku S v ě t e l n é b á s n ě, která vznikala v grafické péči Juraje Horvátha. Vydalo Nakladatelství Dobrý důvod.

 REK & Libor Staněk II. (noise kraut)
Instrumentální noisová kapela REK – Cíkal (Depakine chrono), Sokol (Nuly, India) – vzešlá z podhoubí budějovického labelu NAAB – doprovodí svým nekompromisním hlukem básníka a zpěváka skupiny Sýček Libora Staňka II., respektive jeho druhou básnickou sbírku „Světelné básně“. Pro ní je charakteristický silný koncept zakořeněný v autorově rodném prostředí, který si záměrně hraje s romanticky autentickým gestem jako promyšleným návodem. Extrémně syrová hudba se bude v přímém přenosu prolínat s textovými kolážemi a vizuální projekcí v režii výtvarných umělkyň Barbory Satranské a Laury Hédervári.
 rek68.bandcamp.com
 psivino.cz/text-cteny-vetrem
 artbiom.cz/database/55/libor-stanek

Spiral Sadness (sad pop)
Hudební projekt, za kterým stojí vizuální umělec a básník Michal Drozen, v minulosti vystupující krom jiného také jako člen alt-country kapely Dingo nebo sólově pod aliasem Country Sinner. Se změnou jména se rozhodl dále rozvíjet svůj hudební projev směrem k emocím, k jejichž vyjádření je mu nejblíže forma vycházející z prolnutí poloh emo-indie-rocku a rapu. Spiral Sadness jako elipsovitý, eklektický pohyb směrem dovnitř a ven, ve kterém se odhaluje Michalova introvertně emotivní a dějová linie. Na pozadí různých stories je cítit nadsázka, v níž se může najít, kdo chce. Anebo taky ne.
 soundcloud.com/spiralsadness
 stoned-to-death.bandcamp.com/album/spiral-sadness
 psivino.cz/krabice-na-papir-klidne-modra-bledule/

DJ ELLA ULLA (beauty and terror)
Radikální disonance, hluk, melancholie, iluze, honky tonky a krev z uší - people are crying.
Ex - Miss konce světa, Kalimankou Denkou, Náruč Aster, Tutti Quanti…etcSMUTÉNKA: Zemřel frontman The Pogues

 Ve věku 65 let zemřel po vleklé nemoci zpěvák a frontman irské celtic punkové kapely The Pogues, Shane MacGowan. Rok bojoval se zákeřnou encefalitidou. The Pogues, založení 1982, ve své hudbě snoubí irský folk, rock a punk. Byli a jsou tak inspirací pro mnoho dnešních skupin, například Dropkick Murphys, Flogging Molly, ale mnoho dalších, včetně českých. The Pogues mimo jiné nejvíce proslavila skladba Fairytale of New York, bez níž si mnozí, nejen Britové, ani Vánoce nedovedou představit. (dap) 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Michal Horák - Ideální čas na turné

Hudba / koncert
Divadelní klub Ántré Horní Brána, ulice Horní 2
01.12.2023 od 20:00 hod.

 

 

SVĚTLOMAT

Hudba / koncert / rock - blues - funk - punk
Kamenáč music art pub
01.12.2023

 

Nasvícení města Sezimovo Ústí - Janek Ledecký!

Ostatní / setkání
náměstí Tomáše Bati
01.12.2023 od 15:00 hod.