PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Nabucco


Hudba / jiný / Opera pod širým nebem




Město: Jindřichův Hradec

Datum: 26.08.2023 od 20:00 hod.

Místo: Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec, III. nádvoří

Cena: od 500 Kč

 
 

Město Jindřichův Hradec a Agentura Croce uvádí v sobotu 26. srpna 2023 od 20:00 operní představení Giuseppe Verdiho „Nabucco“. Představení se tradičně uskuteční na III. nádvoří Státního hradu a zámku Jindřichův Hradec. V hlavních rolích jubilejního 20. ročníku jindřichohradecké opery pod širým nebem se představí basista Franz Hawlata, host Metropolitní opery v New Yorku, Královské opery v Londýně, Bavorské státní opery v Mnichově aj., Ivana Veberová, Martin Bárta a další sólisté Národního divadla a opery Divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni. Účinkuje orchestr, sbor a balet Divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni. Režie Martin Otava, dirigent Jiří Štrunc.

Akci podpořila J&T BANKA

Vstupenky na představení jsou k dispozici od 1. 6. 2023 v pokladně KD Střelnice nebo on-line na kultura.jh.cz. Vstupenky lze zakoupit i na místě před představením od 19.00 hodin.

Představení se uskuteční za každého počasí.


Více o akci Nabucco na webu akce


e-mail na pořadatele: hermanska@jh.cz






SMUTÉNKA: Zemřel náčelník Divadla Pod Čarou Miroslav Pokča Pokorný

V nedožitých 61 letech zemřel po dlouhé nemoci principál, náčelník a zakladatel píseckého Divadlo Pod čarou a organizátor mnoha kulturních a společenských akcí na Písecku Miroslav Pokča Pokorný. Divadlo, klub zakládal v roce 2000 s přáteli ze šermířské skupin Rival. Od té doby tam přivezl nespočet skupin a uspořádal nesčetně představeních. Pod jeho taktovkou se konal také festival Rockem proti ROCKEM PROTI RAKOVINĚ open air festival Ražice nebo písecká Neckyáda na milované Otavě.  "Za kapelu 200ZBRANÍ i za sebe, ti moc chci poděkovat za všechno cos vykonal pro píseckou scénu. Bez tebe by v Písku byla kulturní bída a nuda. Pro Divadlo Pod čarou ses obětoval. Nikdy nezapomenem...," napsali například kamarádi a připojily se další stovky lidí i kapely jako UDG, Imodium, Krypton, Honza Křížek, Kámo, nahoď aj. I my se připojujeme. Upřímnou soustrast všem a děkujeme za společné akce i chvíle a nezištnou, srdíčkovou podporu kultury. Poslední rozloučení s Miroslavem Pokorným se bude konat v pátek 12. června v 10.30 hodin v Divadle Pod čarou. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém Bzuco



Kultura dnes


R.U.R. (Karel Čapek) - Divadlo Na břehu

Divadlo / drama
Barokní dvůr Borotín (naproti hradu Borotín)
07.06.2026 od 17:00 hod.

 

MIMIfest - 4. ročník

Festival / pro děti
Mimi Kafe
07.06.2026 od 10:00 hod.