PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Lakeside x + Jerusalem + special guest Eniel - Petr Kučera (Oceán)


Hudba / koncert / synth-pop / ghotic
Město: Tábor

Datum: 02.06.2023 - 03.06.2023 od 19:00 hod.

Místo: MC Jordán, Budějovická 1424/14 390 02 Tábor

Cena: 250 Kč

 
 

Zveme vás na společný koncert skupin LAKESIDE X a JERUSALEM / After Party DJ MIRAGE

První pátek v červnu přivítá mcJordán v Táboře skupiny Lakeside X a Jerusalem. Jako speciální host této akce vystoupí Petr Kučera k jeho reedici ENIEL. Noc uzavře DJ Mirage / new wave - synth pop - ebm /

19:00 OPEN MUSIC
19:45 ENIEL
20:00 LAKESIDE X
21:00 JERUSALEM
22:00 - 0X:00 DJ MIRAGE

předprodej 250 Kč (mcJordán)

https://www.mcjordan.cz/vstupenky/#/59


na místě 300 Kč

Lakeside X


Jejich zvuk byl mnohokrát přirovnáván k počinům jako Mesh, De/Vision nebo dokonce Depeche Mode.

Za svou historii kapela vydala čtyři alba a etablovala se na elektronické scéně. Fanoušky kapely najdete po celém světě, od jejich domovské České republiky, Polska, Německa, Velké Británie, Ruska, USA až po země jako Argentina.

Jejich skladby kombinují melancholii a energii, zvuk založený na syntezátorech s kytarami. Spolu s křupavým hlasem frontmana a skladatele Janne Marvannena to vše vytváří jedinečný a originální charakter jejich hudby. Texty nejsou jednoduché a pojednávají o odrazech osamělosti, smutku, vnitřního hledání, lásky, chtíče, světla a temnoty vnitřního vesmíru.

V roce 2020 a začala pracovat na nových písních s producentem Danielem Myerem (Haujobb, Architect, Covenant). První singl, který vychází ze spolupráce s Danielem Myerem, s názvem „Fire In The Sky“ byl vydán v prosinci 2021, doplněný o lyric video natočené ze záběrů z dronu z kanadské divočiny. Druhý singl „Rising“ byl vydán v únoru 2022 s videem natočeným v prázdných ulicích Berlína. Třetí singl „Lifeline“ byl vydán v červnu 2022 a čtvrtý, závěrečný singl „Time Has Come“ s videem z pražského nábřeží, byl vydán v říjnu 2022, krátce před vydáním alba. Samotné album s názvem „Love Disappears“ vyšlo 21. října 2022 a kapela na něm odehrála speciální show – release party na propagaci vydání alba v pražském Lucerna Music Baru společně s hostující zpěvačkou Emese Arvai-Illes a Danielem Myerem a jeho projekty Architect a DSTR.

Současní členové kapely: Janne Marvannen - zpěv Robert Broj - klávesy Igor Dvorský - bicí live setup kytarista: Jakub Zachoval


V roce 2023 kapelu čeká ještě jeden velký milník - za předkapelu pro svůj pražský koncert 30.7.2023 si je vybrala legenda světové hudby a jejich velký vzor, kapela Depeche Mode.


https://www.novinky.cz/clanek/kultura-depeche-mode-budou-mit-v-praze-ceskou-predkapelu-40433051


youtube kanál
https://www.youtube.com/@lakesidex

web
https://lakesidex.com/JERUSALEM


Skupina Jerusalem vznikla před více než 30 lety. Fungovala s kratšími či delšími pauzami a v roce 2022 se opět dala po další z nich dohromady, aby začala znovu koncertovat. Pohybuje se na pomezí gothic rocku a popu a již od počátku své existence se orientuje na vlastní autorskou tvorbu. Jerusalem měl v začátcích blízko ke skupinám Oceán a Shalom. Jistá sounáležitost pokračovala i nadále a na přelomu tisíciletí kulminovala spoluprací zpěváka Jana Dvořáka s Petrem Mukem (mj. skladby či texty Láska, ta nebezpečná věc, Stoupám ti do hlavy, Lásku poznáš jizvou, Ty a já (teď a tady), Oh l´Amour, Láska tě spoutá, Pod černým sluncem ad.).


Album V kruhu vydal Jerusalem před 30 lety a spolupracovali na něm v roli producentů společně Petr Muk, Dušan Vozáry a Karel Deniš. Pro aktuální reedici natočil Jerusalem jako bonus píseň To, co mi teď leží u nohou známou pod názvem Láska, ta nebezpečná věc v podání P. Muka. Zpěvák Jerusalemu Jan Dvořák ji napsal pro svou skupinu na začátku 90. let, ale tehdy se zveřejnění nedočkala. Petr Muk ji později nahrál v upravené aranži na svoje album Osud ve dlaních a stal se z ní hit, který bodoval v hitparádách.

„Hudbu a texty pro album V kruhu jsme napsali, když nám všem bylo zhruba 23 let. Album je v podstatě protiválečné. Teď, když jsme zase začali tento materiál zkoušet, jsem si uvědomil, jak málo se změnilo,“ přemítá o albu Jan Dvořák a k bonusové skladbě doplňuje: „Píseň To, co mi leží u nohou / Láska ta nebezpečná věc má opačný příběh - po letech jsem si uvědomil, že lásky se bát nesmíme…“

Album Tajná zahrada vyšlo v roce 2011 a stejně jako albový debut bylo o bolesti hledání lásky dospělých lidí. Zatímco první album přineslo „čistou gotiku“ s temnou atmosférou a ponurými a z dnešního pohledu možná i vizionářskými texty, Tajná zahrada znamenala jemné přiklonění k popu. Obě alba se stala kultovními kusy diskografie nejen vyznavačů novoromantismu a gothic rocku.


https://www.youtube.com/@JerusalemGothicBand


ENIEL


Za projektem Eniel stojí Petr Kučera, člen legendární kapely Oceán a autor textu její nejslavnější skladby Ráchel. Společně se zpěvákem Petrem Mukem také založil kapelu Shalom. Svůj sólový projekt Eniel vytvořil v roce 1993 pro instrumentální album sloužící jako scénický hudební doprovod k výstavě vitráží Jana Kunovského. Konceptuálně pojatá kolekce ale obstojí i samostatně jako elektronický zvukomalebný pomyslný cestopis mapující různé stavy duchovního rozjímání s hudebními vlivy Dálného východu. Letos vychází bohatá reedice tohoto alba LP/LPD/MC/CD.

After Party DJ MIRAGE je zárukou dlouhé noci ..


Více o akci Lakeside x + Jerusalem + special guest Eniel - Petr Kučera (Oceán) na webu akce
SMUTÉNKA: Zemřel frontman The Pogues

 Ve věku 65 let zemřel po vleklé nemoci zpěvák a frontman irské celtic punkové kapely The Pogues, Shane MacGowan. Rok bojoval se zákeřnou encefalitidou. The Pogues, založení 1982, ve své hudbě snoubí irský folk, rock a punk. Byli a jsou tak inspirací pro mnoho dnešních skupin, například Dropkick Murphys, Flogging Molly, ale mnoho dalších, včetně českých. The Pogues mimo jiné nejvíce proslavila skladba Fairytale of New York, bez níž si mnozí, nejen Britové, ani Vánoce nedovedou představit. (dap) 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Michal Horák - Ideální čas na turné

Hudba / koncert
Divadelní klub Ántré Horní Brána, ulice Horní 2
01.12.2023 od 20:00 hod.

 

 

SVĚTLOMAT

Hudba / koncert / rock - blues - funk - punk
Kamenáč music art pub
01.12.2023

 

Nasvícení města Sezimovo Ústí - Janek Ledecký!

Ostatní / setkání
náměstí Tomáše Bati
01.12.2023 od 15:00 hod.