PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Lekce špičkování


Pro děti / pohádková neděle
Město: Tábor

Datum: 19.03.2023 od 14:30 hod.

Místo: Divadlo Oskara Nedbala Tábor - malý sál

Cena: 120, 100 Kč

 
 

Pohádková neděle
Holektiv Praha
Eva Stará, Karolína Křížková
LEKCE ŠPIČKOVÁNÍ

Kolik vrstev má jedna bílá sukýnka? Nakoukněte pod záclonku baletního světa.
Staňte se žáky naší Lekce špičkování, kde se humor vkrádá pod přísnou baletní taktovku. Odtajníme vám magii klasického tance. Jedno odpoledne, jedna lekce za bílým oknem, nevídaná podívaná. Řád a pořádek tu hraje prim a tělo tanečníka musí poslouchat jako hodinky. Co když se ale v našem sále nehraje přesně podle baletních notiček? Otázkou zůstává, kdo je na špici a kdo koho špičkuje… Lekce špičkování s lehkostí propojuje techniku klasického tance (baletu) s párovou akrobacií a groteskou.

Účinkují: Eva Stará a Karolína Křížková
Soubor Holektiv byl oficiálně založen v roce 2016, kdy Andreu Vykysalou (nyní Benkovou), Evu Starou a Karolínu Křížkovou spojila touha společně tvořit. Díky tomuto setkání vznikl na české kulturní scéně ryze ženský soubor, který propojuje žánr fyzického divadla, tance a nového cirkusu. V průběhu let se podařilo souboru vytvořit si svůj jedinečný rukopis a poetiku.

Holektiv působí na české i mezinárodní scéně, a kromě choreografické a interpretační činnosti se věnuje také taneční a novocirkusové pedagogice.


Více o akci Lekce špičkování na webu akce


e-mail na pořadatele: kucera@divadlotabor.cz