PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


VINNÁ STEZKA: kolem Tábora a údolím Lužnice


Ostatní / výlet / vinná turistika - košt vína - degustace - výlet
Město: Tábor

Datum: 27.05.2023 od 10:00 hod.

Místo: Údolí Lužnice

 
 

 Táborský festival vína přichází o svém 15. ročníku s novinkou!!

Přijměte pozvání na I. ročník, TÁBORSKÉ VINNÉ STEZKY, na které poznáte krásu místní přírody a ochutnat špičková vína od 16 vinařství ze spolku vinařů DUNAJOVSKÉ KOPCE. Do spolku patří: Vinařství František Hlaváč; Vinařství Kern; Vinařství Martin Šebesta; Víno Kadrnka; Vinařství Kňourek; Vinařství Baláž; Vinařství Filip Mlýnek; Vinařství Šoman; Vinařství Tichý; Vinařství Zámečník; Mikrosvín Mikulov; Vavříček rodinné vinařství; Rodinné vinařství Matula; Vinařství Volařík; Entrée Vinařství.

Základní myšlenkou pro vytvoření spolku byla touha propojit vinaře ze dvou vinařských vesnic, kteří čerpají z jedinečného terroir okolních Dunajovských vrchů. Dunajovské kopce (Dunajovické vrchy) jsou národní přírodní památkou zasahující do katastru obcí Dolní Dunajovice, Březí u Mikulova, Brod nad Dyjí a Dobré pole. Nemůže svou velikostí konkurovat sousední „velké“ Pálavě. Kvalitativně však představuje neméně zajímavé prostředí pro pěstování révy vinné.

Je pro vás připraven okruh kolem Tábora a údolím Lužnice v délce 5 kilometrů, který je vhodný jak pro pěší, tak pro cykloturisty. Stezka vede hluboká údolím, kolem strmých skalnatých břehů porostlých hustými lesy, nabízí klidná zákoutí i vodu šumící a valící se po kamenech a jezech, na březích pak romantické staré mlýny.

Turistická zajímavost: Vede tudy stezka Best of Europe: Údolím Lužnice z Plané nad Lužnicí do Týna nad Vltavou. První česká pěší trasa, která je na seznamu nejlepších stezek Evropy Leading Quality Trails Best of Europe, vede hlubokým údolím řeky Lužnice kolem historických měst Tábor a Bechyně, starých mlýnů a zřícenin. Celkem měří 55 km.

Cena vstupenky se vyplatí, neboť zahrne:

- ochutnávku až 100 vín přímo od vinařů
- degustační skleničku
- katalog vín s mapou trasy
- kapsičku na skleničku

Pramenitá voda Šumavský pramen po celou dobu akce ZDARMA

Upozorňujeme, že počet vstupenek na tuto akci je limitován.


Více o akci VINNÁ STEZKA: kolem Tábora a údolím Lužnice na webu akce
Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


U nás doma fest - 9. ročník

Hudba / festival / Blues, punk, rock, divadlo
Eliéška - bechyňské podzámčí
23.09.2023 od 13:00 hod.

 

 

Den otevřených dveří pro maturantky

Ostatní / den otevřených dveří
Svatební salon S-XXXL
23.09.2023 od 09:00 hod.

 

Venkovní pilates

Sport / jiný
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
23.09.2023 od 09:00 hod.