PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


I. Putování po táborských sklepech: To nejlepší ze Znojemska


Ostatní / setkání / košt vín - výlet - degustace
Město: Tábor

Datum: 25.03.2023 od 11:00 hod.

Místo: Staré město

 
 

 Při tomto staroměstském sklepním putování zažijete to nejlepší ze Znojemska. Seznámíte se s víny prvního apelačního systému v ČR - VOC Znojmo. Na hrdle lahve takového vína se nachází páska s nápisem VOC Znojmo. Kdo rozumí vínům, ví, že se jedná o zkratku Vína Originální Certifikace.

Jde o apelační systém románského způsobu značení vín. Ten na rozdíl od germánského neřeší cukernatost hroznů, ale je založen na terroir vín, na jejich specifické chuti. Ve Znojmě patří do VOC odrůdy Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené.

Tato vína musí samozřejmě splňovat celou řadu dalších kritérií. Kdo si zakoupí víno s označením VOC Znojmo, ví, že dostane kvalitu, nad kterou bdí sami vinaři sdružení do VOC Znojmo. Oba systémy - jak germánský, tak i románský - existují u nás nezávisle na sobě.

https://www.vocznojmo.cz/

Husitské město se může pochlubit, že se v jeho historickém jádru nachází mnoho odlišných a zajímavých sklepů a sklípků. Pořadatelé se vynasnaží najít nové prostory, které vás překvapí. Obejít je může poslední dubnovou sobotu aneb Vycházka za vínem začíná za „vašimi humny“. A bude to naprostá senzace. Ve sklepích na vás totiž budou čekat skvělá vína, za jejichž vznikem stojí nejlepší vinaři z Moravy a Čech. Věříme, že na tuto unikátní degustaci vín budete dlouho vzpomínat.

Cena vstupenky se vyplatí, neboť zahrne:
- ochutnávku až 70 vín ve sklepích přímo od vinařů
- láhev pramenité vody Šumavský pramen
- degustační skleničku
- katalog vín s mapkou sklepů
- kapsičku na skleničku
- komentovanou prohlídku podzemních chodeb s vinnými zastávkami

Upozorňujeme, že počet vstupenek na tuto akci je limitován.

Akci pořádá Táborský festival vína


Více o akci I. Putování po táborských sklepech: To nejlepší ze Znojemska na webu akce