PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Den architektury


Festival
Město: České Budějovice

Datum: 01.10.2022 - 02.10.2022 od 09:00 hod.

Místo: Jižní Čechy

 
 

 Festival Den architektury nabízí bohatý program i v Jihočeském kraji, největší část programu připadá na sobotu 1. října. V Českých Budějovicích pozve například na prohlídku Pavilonu Z, jedné nejvýraznějších budov českobudějovického výstaviště. Program v krajském městě nabízí i architektonické procházky a zve do veřejnosti běžně nepřístupných míst českobudějovického biskupství, které nedávno prošlo citlivou rekonstrukcí, či Chrámu sv. Mikuláše. V programu najdeme i prohlídku budovy tiskárny Karmášek od architekta Ivana Kroupy a nově vzniklé galerijní síně, která tvoří kulturní a společenskou nadstavbu tiskárny a z urbanistického hlediska dotváří dříve rozdrobenou uliční frontu začleněním bývalé trafostanice.

V Českém Krumlově Den architektury zve na procházku po předměstí Horní Brána, kde se potkávají secesní vily s výstavbou v Heimatstilu a architekturou vzniklou za socialismu. Ve Strakonicích nabízí mimořádné prohlídky nenáviděného, ale i obdivovaného hotelu Bavor. Dnes, více než třicet let od jeho otevření, je jeho stav neutěšený – je prázdný, chátrá a je určen k prodeji. Netradiční procházku Táborem připravil publicista Jiří Peňás. Její účastníci se mohou těšit na osobité zážitky s historií, na dějiny umění, politiku i romantiku. Následně se od 18 hodin představí v kavárně Jednota coby spisovatel.

Nejen příznivce zlatavého moku potěší procházka po rozlehlém areálu měšťanského pivovaru z roku 1812 ve Volyni. Její průvodci zavedou návštěvníky do prostor jako humno, spilka, hvozd, valečka nebo šalanda. Ve Vimperku se vedle přednášek uskuteční procházka vedená historikem Ladislavem Čepičkou z Muzejního spolku vimperského panství po veřejných prostranstvích a o domech na náměstí. V Písku je na programu debata na téma péče o prostředí ve městě a o programu architektury pro komunální politiku. V Týně nad Vltavou proběhne přednáška na téma významu, minulosti i budoucnosti historických mostů, které čeká nákladná rekonstrukce. Program Dne architektury vzniká ve spolupráci s místními spolky, iniciativami či architekty.Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Chorvatsko a Balkán: zaniklá střední Evropa (3. z 3.)

Ostatní / setkání / cyklus přednášek
Děkanská 305/6, Tábor
29.11.2022 od 18:30 hod.

 

Přednáška - Činnost městské policie

Ostatní / přednáška
Dům kultury Milevsko
29.11.2022 od 09:00 hod.

 

KČT - Setkání na závěr turistické sezony

Ostatní / setkání
Dům kultury Milevsko
29.11.2022 od 17:00 hod.

 

Předávání cen vítězům soutěže o nejlepší video o Táboře

Ostatní / setkání / + koncert
Gotický sál Staré radnice
29.11.2022 od 18:00 hod.