Večery S - Nahoře, Výborný trio, Devítka
Hudba / koncert / folk&country
Město: České Budějovice
Datum: 23.09.2022 od 19:00 hod.
Místo: Divadlo U Kapličky, Husova 622/45, České Budějovice
Cena: 160,- Kč v předprodeji, na mís
Kapela Nahoře ve své tvorbě vychází z českého folku, jazzu i šansonu a nechá se i inspirovat zahraničními lidovkami. Nahoře vznikli kdysi nad ránem na sborovém soustředění, překvapují svým autorským postpubertálním folkem a šansonem a také zhudebněním vybraných českých básní. Se šestičlennou kapelou Nahoře se dobře seznámíte na streamovací službě Spotify.
Výborný trio je jazz, latin až funková kapela z Českých Budějovic a okolí. Jiří Výborný je ostřílený baskytarista, který si k sobě přizval skvělého hammondistu a klávesistu Radima Sládka a bubeníka Matěje Diviše, místo kterého nyní bubnuje Václav Švec. Těšte se na skladby, které napsali Miles Davis, Chick Corea, Joe Zawinul a jiní.
Devítka třicet let neodmyslitelně patří do stálých vod české folkové muziky. Kapela se opírá o původní repertoár melodických písniček Honzy Brože s citlivými, většinou romantickými texty. Zvuk kapely stojí na barevných kombinacích kytar, kláves a rytmicky pevné baskytaře. Sólové zpěvy Honzy a Jindřišky Brožových barevně doplňují výrazné hlasy ostatních muzikantů. Patnáct let jste mohli Honzu Brože spolu s Jindřiškou vídat ve skupině Žalman a spol.
Více o akci Večery S - Nahoře, Výborný trio, Devítka na webu akce
e-mail na pořadatele: nested2@volny.cz