PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Večery S - Tomáš Průša trio, Pavla Marianová & Jan Janda, Blackjack


Hudba / koncert / folk&country




Město: České Budějovice

Datum: 21.01.2022 od 19:00 hod.

Místo: Divadlo U Kapličky, Husova 622/45, České Budějovice

Cena: 160,- Kč v předprodeji, na mís

 
 

Pavla Marianová je publiku známa především jako zpěvačka s nezaměnitelným sametovým altem a jako ústřední postava legendární skupiny Klíč. Pavla se delší dobu aktivně věnuje i svojí vlastní autorské šansonově laděné tvorbě, nedávno představené na sólovém albu nazvaném „Radosti… Bolesti…“. Na koncertech se Pavla doprovází na kytaru a doprovází ji také její spoluhráč z Klíče, vynikající kytarista Jan Janda, který svým muzikálním projevem dodává jejím písničkám jedinečný lesk a atmosféru.

Tomáš Průša je textař, skladatel a zpěvák hrající vlastní písničky. Sám, nebo s kapelou, podle příležitosti, vždy napříč žánry. Jak sám říká: "Jestli máte rádi rock, folk, blues nebo country, mohlo by vás to bavit." Má za sebou folkový projekt Máta, hrál v kapelách Rock Folk People a Andband. Od roku 2019 už to je Tomáš Průša Band, který má také komorní podobu dua, kdy s Tomášem hraje skvělý Jan Sládek. Na Večeru S se můžeme těšit na Tomáš Průša trio.

Kapela Blackjack hraje již od roku 1997 a její bluegrass je na pomezí tradičního a moderního stylu. Hrají na festivalech nejen u nás, také na Slovensku, Maďarsku, Německu, Irsku, Nizozemsku, Dánsku a Velké Británii. Stěžejním bodem je pro kapelu vítězství na prestižním festivalu v La Roche sur Foron ve Francii v roce 2011. Sláva Podhráský - mandolína, Ríša Podhráský - basa, Martin Kubec - banjo a Ondra Plucha - kytara. To je Blacjack, který vydal již čtyři alba a je slyšet i na několika CD kompilacích.


Více o akci Večery S - Tomáš Průša trio, Pavla Marianová & Jan Janda, Blackjack na webu akce


e-mail na pořadatele: nested2@volny.cz








SMUTÉNKA: Na cestu za manželkou Libuší Šafránkovou se vydal herec Josef Abrahám

Za svou životní Popelkou, herečkou Libuší Šafránkovou, se vydal přední český filmový i divadelní herec Josef Abrahám. Bylo mu 82 let. Uplynulé měsíce ho trápily obtíže se srdcem a další neduhy. Držitel divadelní Ceny Thálie za celoživotní mistrovství ztvárnil kromě nespočtu divadelních rolí také kolem 200 filmových a seriálových. Kromě toho, že se objevil ve Formanově Černém Petrovi, exceloval ve snímcích jako Vrchní, prchni!, Marečku, podejte mi pero!, Kulový blesk, Šakalí léta, Městem chodí Mikuláš, Obsluhoval jsem anglického krále, Anděl Páně 2 a dalších, nezapomenutelná role je samozřejmě doktor Blažej v Dietlově seriálu Nemocnice na kraji města. Jeho mottem bylo: „Když už to není sranda, ať je to alespoň pravda.“ (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 




Kultura dnes


promlčeno

Kino / film / český krimi thriller
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
17.05.2022 od 19:00 hod.