PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Tomáš Dianiška - Transky, body, vteřiny


Divadlo / komedie
Město: Český Krumlov

Datum: 27.10.2021 od 19:30 hod.

Místo: Městské divadlo, o.p.s., Horní Brána, ulice Horní čp. 2, Český Krumlov, 381 01

Cena: 580 Kč

 
 

DIVADLO PETRA BEZRUČE Ostrava

přeloženo z 11.11.2020, předplatné i vstupenky zůstávají v platnosti

PŘEDPLATNÉ „PLUS“ PODZIM 2020

Groteska na 800 metrů od „bezručů“ … zákulisí sportovního skandálu první republiky … skutečný příběh o tom, že s tretry nejsou žerty … náckové útočí … kdo se bojí Oldřicha nového? … totální transmagedon!

Režie: Tomáš Dianiška, dramaturgie: Kateřina Menclerová, David Košťák, výprava: Lenka Odvárková

Za časů dávných bohů, hrdinných náčelníků a psychopatických diktátorů, neklidem zmítaná země zrodila hrdinku. Byla jí Zdena. Mocná princezna zocelená žárem olympiád. Tretry, vášeň nebezpečí. Její odvahy změní svět. Cona tom, že jí pod nosem raší tmavý knírek – hlavně když na běžecké dráze trhá rekordy. Brzy se stane miláčkem Československa a celého atletického světa. Ale ti, které nechává za sebou, se začnou pídit po příčinách jejího úspěhu. Nová hra Tomáše Dianišky inspirovaná skandálním osudem československé atletky, jejíž sportovní úspěchy byly vymazány z naší novodobé historie.

V hlavních rolích: JAKUB BURÝŠEK, PAVLA GAJDOŠÍKOVÁ, MARKÉTA MATULOVÁ, VOJTĚCH ŘÍHA a další.

Inscenace získala ceny divadelní kritiky 2019 v kategoriích inscenace roku a poprvé uvedená česká hra roku a Jakub Burýšek byl oceněn jako talent roku. Inscenace dále získala nominaci na prestižní cenu Narka Ravenhilla za nejlepší inscenaci současné hry. Nenechte si ujít!!!

Délka představení: 1 hodiny a 40 minut bez přestávky


Více o akci Tomáš Dianiška - Transky, body, vteřiny na webu akce


e-mail na pořadatele: vstupenky@divadlock.cz
SMUTÉNKA: Zemřela světová hvězda jazzu George Mraz, písecký rodák

 Ve čtvrtek 16. září zemřela krátce po svých 77. narozeninách legenda, světový kontrabasista a písecký rodák Jiří George Mraz, který stál po boku zpěvačky Elly Fitzgerald, Stana Getze i Oscara Petersona. Po čtyřech měsících tak odešel za svým spoluhráčem, kamarádem - bubeníkem Ivanem Smažíkem. Na svém kontě má stovky nahraných alb a řadu turné s dalšími osobnostmi jako Stan Getz, Chet Baker, Oscar Peterson, Bill Evans, Dizzy Gillespie, Charlie Mingus, John Abercombie, Joe Lovano, Stephane Grappelli, Kenny Burrell, McCoy Tyner, John Scofield, Richie Beirach, Herbie Hancock, Michel Petrucciani, nebo Joe Henderson. V roce 2016 prodělal George Mráz náročnou operaci, kdy mu byla odstraněna z pancreasu cysta a zákrok se neobešel bez komplikací - infarkt a infekce. Podrobnosti připravujeme. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Docela malý festival o autismu - jiný úhel pohledu

Festival / divadlo, debata, básně, příběhy
Střelnice - Spolkový dům, Žižkova 249, Tábor
19.09.2021 od 16:00 hod.

 

Michal k snídani

Pro děti
Dům kultury Milevsko
19.09.2021 od 17:00 hod.