PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Taje a krásy zahradničení


Ostatní / workshop / cyklus zahradničení
Město: Písek

Datum: 05.10.2020 - 21.06.2021 od 18:30 hod.

Místo: Kulturní dům

Cena: 80 Kč, abonentka 350 Kč

 
 

První přednáška z cyklu pondělních přednášek k získání dovedností snadného zahradničení pro začátečníky se uskuteční 5.10. od 18,30 hodin.
Jedná se o zahradnické kalendárium, kde se vždy na jednotlivé přednášce dozvíte, co pro svou zahrádku udělat, právě v ten správný čas. Takto vás zkušená zahradnice a květinářka Helena Novotná během roku provede zahrádkou od naklíčení semínka až ke sklizni vlastní úrody. Na závěr každé lekce si můžete něco hezkého vyrobit a odnést.
Následující přednášky:
18.1. Od semínka k úrodě
15.2. Rosteme a sílíme
15.3. Už můžeme ven
19.4. Bylinkujeme a máme první úrodu
17.5. Všechno to kvete a pučí a my nevíme co dřív
21.6. Letní semínkaření
Zvýhodněná abonentka na všechny přednášky (7 lekcí) 350 Kč.
Cena zahrnuje vstup zdarma na Květinové odpoledne 2.5.
Vstupné na jednotlivé přednášky 80 Kč.


Více o akci Taje a krásy zahradničení na webu akce


e-mail na pořadatele: marketing@centrumkultury.cz
Smuténka: Zemřel beatník Lawrence Ferlinghetti

 V úctyhodném věku 101 let zemřel v úterý 22. února americký spisovatel, nakladatel, překladatel a malíř Lawrence Ferlinghetti, který byl jedním z představitelů tzv. beat generation, tomuto zaškatulkování se ale sám vyhýbal. Označoval se spíše za anarchistu. Mezi jeho díla patří Lunapark v hlavě, Krajiny života, krajiny umírání, Srdce dokořán, Oko dokořán, srdce dokořán, z překladů se pak nejznámějšími staly překlady francouzského spisovatele Marcela Prousta. Proslul také citátem „Jen mrtví se neangažují“. V 80. letech minulého století se zasazoval o propuštění uvězněných členů Jazzové sekce v Československu. V roce 1998 byl hostem Festivalu spisovatelů v Praze. Publiku dokonce věnoval novou báseň Rivers of Light (Řeky světla), v níž psal o „Staromák Square“, Vltavě a Karlově mostě. (dap)

Daft Punk ukončili činnost

Po 28 letech ohlásilo duo Daft Punk konec. Jejich hity jako One more Time nebo Get Lucky jsou nezapomenutelné a zná je pravděpodobně každý. Jejich hudbu mnozí slyšeli také ve filmu Tron: Legacy. Francouzské duo, hrající elektronickou hudbu, tvořil Thomas Bangalter a Guy-Manuel de Homem-Christo. Debutové album Homework z roku 1993 je považované za mezník taneční hudby. Dvojice se dnes loučí videem Epilogue, záznam pochází z jejich filmu Electroma. Duo, kvůli stydlivosti, vystupovalo zásadně s maskami robotů nebo bylo na koncertech nahrazeno animacemi. (dap) 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


DON živě | Jiří Sycha a Filip Dvořák

Hudba / koncert / folklór - barokní hudba - celtic
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - jeviště
25.02.2021 od 19:00 hod.

 

Vratislav Kadlec: Hranice lesa.

Ostatní / setkání / beseda - čtení
Městská knihovna Tábor
25.02.2021 od 18:00 hod.