PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Výstava - Pod jižním sluncem


Výstava
Město: Milevsko

Datum: 05.08.2020 - 29.08.2020

Místo: Milevsko - Galerie M

Cena: 10 Kč

 
 

Druhý prázdninový měsíc bude Galerie M patřit obrazům. Do Milevska je přiveze absolventka Pedagogické fakulty JU, obor český jazyk a výtvarná výchova Petra Dvořáková Haisová, která žije a pracuje v jihočeském Římově. Po ukončení studií učila deset let na Základní škole v Besednici a zároveň získávala zkušenosti v práci s dětmi v soukromém Ateliéru Mileny Švecové.

„Kreslení jsem se věnovala od dětství, zajímala se o dějiny umění, grafiku a keramiku. To vše jsem mohla rozvíjet při studiích a poté při práci s dětmi ve škole. V současné době učím soukromě kreslení, vedu výtvarné kroužky v mateřské a základní škole v Římově a věnuji se vlastní tvorbě. Mezi mé oblíbené techniky patří pastel, akvarel, perokresba a olejomalba. Hlavními náměty jsou krajiny, portréty i zátiší. Obrazy vznikají nejen v rodných jižních Čechách, hlavně v okolí Římova, ale i na cestách po milované Francii, zvláště v Provence a v Bretani,“ prozrazuje jihočeská malířka, jež se do Milevska vrací po čtyřech letech.

Své obrazy prezentovala na mnoha samostatných i společných výstavách, např. Koželužna Nové Hrady, Festival umění Lysá nad Labem, Jihočeská vědecká knihovna a veletrh výtvarného umění ArtFest v Č. Budějovicích, galerie hradu Šternberk a také v Týně nad Vltavou, Besednici a v Galerii obce Římov.


Více o akci Výstava - Pod jižním sluncem na webu akce


e-mail na pořadatele: galerie@milevskem.cz
Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


KYRGYZSTÁN - země pastevců, jurt a velehor

Ostatní / setkání / Barevný čtvrtek
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - malý sál
24.09.2020 od 19:00 hod.

 

spisovatelé do knihoven - michal maršálek

Ostatní / beseda
Městská knihovna Veselí nad Lužnicí
24.09.2020 od 17:30 hod.

 

Stand-up show: 50 na 50 Speciál - přeloženo

Divadlo / one-man-show / stand-up comedy
Garage Tábor
24.09.2020 od 19:00 hod.