PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Beata Hlavenková & kapela sně


Hudba / koncert / sně
Město: Písek

Datum: 19.08.2020 od 20:00 hod.

Místo: Balzám Café

Cena: DOBROvolné

 
 

Beata Hlavenková - Sně - Kapela Snů

Album Sně je pátým albem Beaty Hlavenkové, na němž se poprvé představuje také v roli zpěvačky a které Beatě přineslo Cenu Anděl Interpretky roku 2019.
Beata zde zhudebnila básně Bohuslava Reynka a Petra Borkovce, dvě písně opatřila svými vlastními texty, jedním slovenským textem přispěl Martina Vedej a polskýmDorota Barová. Album též mělo nominaci na Cenu Anděl za album roku v kategorii folk. Hlavním hudebním partnerem při vzniku alba byl Beatě OSKAR TÖRÖK (Vertigo, Wojtek Mazolewski Quintet a další) , zde nejen ve své tradiční roli trumpetisty, ale též jako hráč na bicí, perkuse a zpěvák. Spoluproducentem alba, který nahrávky opatřil kytarovými party, je PATRICK KARPENTSKI (ex Baromantika, Toxique, Lake Malawi)a spolu s nimi doplňuje koncertní podobu alba SNĚ, pod názvem kapela Snů, výjimečný basista MILOŠ PETER KLÁPŠTĚ (Tryptych, Aneta Langerová a další ).


Nadžánrová tvorba Beaty Hlavenkové se vyznačuje jasně rozpoznatelným autorským rukopisem a citlivou a soustředěnou intepretací. Kromě své vlastní hudby a 4 oceňovaných alb - Joy for Joel, Theodoros (Cena Anděl 2013 za album roku v kategorii jazz&blues), Scintilla, Bethlehem též dlouhodobě spolupracovala s Lenkou Dusilovou na jejich společných projektech Eternal Seekers a Baromantice. Píše hudbu scénickou, filmovou (Dukla61, Zátopek) zabývá se tvorbou pro děti a věnuje se též mentorské činnosti.
Její alba v podobě CD vycházejí u Animal Music a LP (Theodoros, Sně) u Minority Records.…Album Sně plné životních a naléhavých písní je pro mne osobně v letošním roce jedním z vrcholů tuzemské hudební produkce. Věřím, že svou vnitřní krásou, obrysem bolesti a uhrančivou muzikalitou vstoupí do srdcí těch, kteří hledají. (Milan Bátor)


…Že písničky psát umí, osvědčila nejen v Baromantice, ale třeba i v projektech pro děti. Nicméně až nyní je zcela zjevné, že velký podíl na náladě i formě písní Baromatiky je právě její….Její album Sně je definitivním krokem k nadžánrovému a nadčasovému “písničkářství”. A sledovat její další vývoj bude nesmírným potěšením. (Ondřej Bezr)


….Na aktuálním cd Sně se zhudebněnou poezií mohla Hlavenková poprvé předvéstna ploše více než tři čtvrtě hodiny hned několik pěveckých rejstříků a zároveň pracovat s gradací a vývojem jak jednotlivých skladeb, tak celého zpívaného alba. Album Sně je jiné než předchozí instrumentální nahrávky. O tom, že jde o jednu z nejpozoruhodnějších domácích desek roku 2019, však není pochyb. (Milan Tesař)


… Zamyšlenost, jíž napomáhají zhudebněné básně B.Reyna a P.Borkovce, je dobrou živnou půdou pro atmosféru, různé harmonické proměny a práci s dynamikou. A hudební vzdělání zs přináší lahůdky všem, kterým zkrátka nestačí jen prvoplánové písničky na tři akordy či průhledně laciné následování vzorů a trendů. Právě rezignace na žánrové ukotvení a interpretační a autorská originalita jsou tu tím nejcennějším. (Antonín Kocábek)


Více o akci Beata Hlavenková & kapela sně na webu akce


e-mail na pořadatele: info@balzamcafe.cz