PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Miší trio


Hudba / jazz, latin jazz, swing, blues
Město: Český Krumlov

Datum: 09.10.2019 od 20:00 hod.

Místo: Divadelní klub Ántré

Cena: 140 Kč

 
 

Českokrumlovské trio bylo založeno na podzim roku 2017. Název tria nemá upozornit na nízký intelekt členů tohoto uskupení, nýbrž na jejich bezbřehou kreativitu a hravost, zrcadlí se v něm totiž křestní jméno zpěvačky Michaely Šimkové (roz.Moučkové), zakladatelky této formace.

Michaela Šimková se jazzovým zpěvem začala zabývat již během svých studií hry na klasickou kytaru na Akademii múzických umění v Praze. Soukromě zde navštěvovala i hodiny jazzového zpěvu u Miriam Bayle, tehdejší profesorky Konzervatoře J. Ježka. V tento okamžik se taktéž zrodila prvotní hudební spolupráce na poli tohoto „neklasického“ žánru s kolegou z kytarové třídy Vítem Heřmanem, který se v současné sestavě Mišího tria chopil postu baskytaristy.

V triu dále působí i Zbyněk Vrba, kantor českokrumlovského gymnázia a kytarista v jedné osobě.

Díky spolupráci s bubeníkem Patrikem Bartizalem se toto trio příležitostně rozrůstá v Miší kvartet. V této rozšířené sestavě vystoupí kapela i na říjnovém koncertě v divadelním klubu Antré.

Původním cílem této nedávno vzniklé formace bylo obohacení místní hudební scény o žánry jazzu, latin jazzu, swingu a blues, jimž se toto uskupení věnuje především. Repertoár tria tvoří známé i méně známé jazzové standardy či skladby z okruhu těchto žánrů a to od autorů zahraničních i českých.


Více o akci Miší trio na webu akce


e-mail na pořadatele: vstupenky@divadlock.cz
SMUTÉNKA: Zemřela legenda filmové hudby, Ennio Morricone

 V 91 letech zemřel italský skladatel filmové hudby Ennio Morricone. Podle prvních informací se tak stalo po pádu na jedné římské klinice. Morricone je držitelem například čestné ceny Oscara za celoživotní dílo, Oscara za snímek Osm hrozných, tří Zlatých glóbů i tří Cen Grammy. Jeho dílo bylo nesmírně obsáhlé, složil hudbu k více než 500 filmům a seriálům. Mezi nestárnoucí melodie patří hudba k filmům a seriálům jako Tenkrát na Západě, Pro pár dolarů navíc, Hodný, zlý a ošklivý, Neúplatní, Rudá Sonja či Chobotnice. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


DINGO

Hudba / koncert / country - western
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - divadelní zahrada
09.07.2020 od 19:30 hod.

 

Letní Open Air koncert - Mňága a Žďorp

Hudba / koncert / rock
Garage Tábor
09.07.2020 od 19:00 hod.

 

David Krňanský | AꓭƆꓷ

Výstava
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - DON galerie
09.07.2020 - 29.08.2020 od 17:00 hod.
vícedenní akce

 

Milevské léto - Fantom

Hudba / koncert
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
09.07.2020 od 18:00 hod.