PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Lesnický den


Ostatní / setkání / Lesnický den - zábava - hry - show
Město: Hluboká nad Vltavou

Datum: 19.10.2019 od 09:00 hod.

Místo: Lovecký zámek Ohrada

 
 

V sobotu 19. října 2019 od 9 do 17 hodin pořádá Národní zemědělské muzeum Ohrada Lesnický den. Chce připomenout práci lesníků a význam lesa pro společnost.
Na programu Lesnického dne je promítání lesnických filmů, ukázky lesní pedagogiky, ukázky výroby dřeváků, dřevěných koryt, výroba šindelů, ruční opracování dřeva, ukázky dřevosochání. Program Lesnického dne obohatí DŘEVORUBECKÁ SHOW za účasti vícemistra světa Martina Komárka, která proběhne od 11 a od 14 hod. Součástí programu bude prezentace firem STIHL ( motorové pily), HULTAFORS ( švédské sekery), MANATECH ( lesnické stroje, štípačky dřeva).
V programu Lesnického dne je výstava historických pil od české firmy RINCO doplněná o unikátní exponáty ze sbírky NZM. V souvislosti s účastí pana Radana Bernackého, spoluautora knihy „Motorová pila a její historie“ si návštěvníci mohou knihu jak zakoupit, tak i nechat podepsat. Celodenní program oživí kapela Kůrovci. Pro děti jsou připraveny tvořivé výtvarné dílny.
Návštěvníci si mohou prohlédnout expozice muzea, výstavu Příroda v ilustraci – Barbora Janů, výstavu Lýkožrout smrkový – pohroma lesa.


Více o akci Lesnický den na webu akce


e-mail na pořadatele: marie.machova@nzm.cz