PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Václav Johanus: Nic není nemožné / Pozvánka na výstavu


Výstava
Město: Týn nad Vltavou

Datum: 12.04.2019 - 19.05.2019 od 18:00 hod.

Místo: Městská galerie Týn nad Vltavou, Dům U Zlatého slunce

 
 

Příznivci umělecké tvorby předního grafika a ilustrátora Václava Johanuse si mohou od 12. dubna v Městské galerii v Týně nad Vltavou prohlédnout výstavu s názvem Nic není nemožné. Výstava je stručným průřezem tvorby zejména z posledních let a je určena dospělým i dětským divákům.

Vystavené práce jsou výběrem z téměř všech výtvarných disciplin, jimiž se autor zabývá: věnuje volné a užité grafice, knižní a novinové ilustraci, koláži a kreslenému humoru. Na výtvarné scéně se V. Johanus prosadil v oblasti kresleného humoru ve druhé polovině 60. let. Jeho kresbu charakterizovala přísně geometrická černá figurka inspirovaná lidovým folklorem. Z té doby jej čtenáři znají například ze zadních stránek Mladého světa, z Dikobrazu, Stadiónu nebo Domova. Postupně vytvořil tisíce obrázků, kreslených vtipů, novinových a časopiseckých ilustrací. K významným příležitostem patřila také spolupráce s Československou televizí na seriálu pro mateřské školy. Originální rukopis - typickou zjednodušenou až strohou výtvarnou formu, poetické ztvárnění a humor přenesl i do temper a grafik-serigrafií, které v autorově zpracování vynikají přesným soutiskem plných barev. Důležité postavení v umělecké práci autora zaujímá tvorba pro děti - od ilustrací například pro Sluníčko nebo Ohníček přes leporela, pexesa, omalovánky, vystřihovánky nebo trojrozměrné objekty. Ilustroval více než třicet knih pro děti a dospělé. Poetika a kolorit jižních Čech zůstávají po celé tvůrčí období hlavním inspiračním zdrojem autora. Uspořádal přes 100 samostatných a účastnil se více než 210 společných výstav téměř po celém světě. Za grafiku, návrhy hraček, plakáty a kreslený humor získal významná ocenění.

Výstava ve vltavotýnské galerii Dům U Zlatého slunce, náměstí Míru 37, bude slavnostně zahájena 12. dubna od 18 hodin a potrvá do 19. května 2019.

Studio Hrozen


Více o akci Václav Johanus: Nic není nemožné / Pozvánka na výstavu na webu akce


e-mail na pořadatele: galerie@kultura.tnv.cz
Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Veselská ozvěna 2019 - Black and White

Hudba / koncert duchovní hudby
Kostel Navštívení Panny Marie Zálší
18.08.2019 od 19:00 hod.

 

Tvořivá neděle na zámku Brandlín

Ostatní / Setkání a tvoření pro všechny věkové skupiny
zámek Brandlín
18.08.2019 od 09:00 hod.

 

Naše Chutě 2019

Festival / gastronomie
Střelnice
18.08.2019 od 11:00 hod.

 

Čertovské posvícení v Pohádkové kovárně v Selibově

Pro děti
Pohádková kovárna Selibov
18.08.2019 od 10:00 hod.