PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Snímek 51


Divadlo / Životní příběh
Město: Tábor

Datum: 24.04.2019 od 19:00 hod.

Místo: Divadlo Oskara Nedbala Tábor - velký sál

Cena: 330, 300, 270 Kč

 
 

Divadelní spolek Kašpar Praha

Životní příběh britské vědkyně Rosalind Franklinové. Vědě obětovala vše a nakonec i život. Byla biofyzičkou, chemičkou a bioložkou. Žila výhradně v pracovním prostředí, jemuž dominovali muži. Výzkumem přispěla k popsání DNA.
Za jeden z nejzásadnějších objevů 20. století byla v roce 1962 udělena Nobelova cenu triu vědců, z nichž dva vycházeli z práce vědkyně. Dokonce nekorektně použili fotografii (snímek 51) z jejího experimentu a v honbě za cenou ji předběhli. Ale ona již byla čtyři roky mrtvá. Za ne úplně bezpečný výzkum zaplatila zdravím a ve 37 letech zemřela.

Inscenace zavede diváka do prostředí, kam divadlo běžně nezve, a předvede mu, že i v komunitě, která by se mohla jevit jako neatraktivní, se může dařit velkým, i když poněkud specifickým vášním. - Jan Kerbr, kritik

Autor
Anna Zieglerová

Režie
Filip Nuckolls

Hrají
E. Elsnerová, L. Jůza, J. Zadražil, D. Ondráček, M. Ruml, M. Němec

Délka představení
105 minut


Více o akci Snímek 51 na webu akce


e-mail na pořadatele: buriankova@divadlotabor.cz
Večer plný kapel na Cestě

V pátek 20. září od 19 hodin se v prostoru táborského CESTA, ve sklepní části zvané Subkulturák, koná koncert kapel Nikander, Nondescript, Five seconds to leave a Lusky. Nikander a Five Seconds to leave zde zahráli minulý rok na DIY festivalu a Nondescript nedávno v rámci akce Doomed. Sestavu doplní garage punkové duo Lusky z Plzně, pro které to bude na Cestě premiéra. Večer odstartují punkoví Nondescript z Milevska a pak akce přitvrdí. Five seconds to leave z Jindřichova Hradce budou hrát skladby z jejich poslední desky Nina Who Wasn't, kde pro některé bude určitě překvapením, že kapela přidala zpěv a celkově se hudebně hodně posunula. Nikander z Brna hrají metal, hardcore, sludge a hlavně hodně nahlas. Večer uzavřou Lusky a jejich garážový rock´n´roll punk.  Vstupné je 120 až 150 Kč a celé jde kapelám. Fcb ZDE. (ro)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Nikander + 5STL + Lusky + Nondescript

Hudba / koncert / stoner - metal - hardcore - punk
CESTA Tábor
20.09.2019 od 19:00 hod.

 

Nikaragua

Ostatní / setkání / Přednáška
Spektrum Sezimovo Ústí
20.09.2019 od 18:00 hod.

 

Otevřené mistrovství ČR v Beer pongu

Sport / Beer pong
KD Dražice
20.09.2019 - 22.09.2019 od 18:00 hod.
vícedenní akce