PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Ester Kočičková & Moody Cat Band - Jazzové standardy česky a nestandardně


Hudba / koncert / jazz
Město: Český Krumlov

Datum: 17.04.2019 od 20:00 hod.

Místo: Divadelní kavárna Ántré

Cena: 200 Kč

 
 

Tyhle nadčasové a strhující melodie uchvátily Ester Kočičkovou natolik, že neodolala a přiřkla jim své originální i provokativní texty. V jednoduchých aranžích ožívají klasické písně třeba od Cole Portera či Dizzy Gillespieho ale posluchači se dočkají i mnoha žánrových odskoků – třeba k Esteřině oblíbené Chavele Vargas nebo i rockovým melodiím. Vždycky se ale vyplatí zaposlouchat se do textu. A kdo od koncertu očekává i pro Ester typické průpovídky a komentáře, bude rozhodně spokojen.

Možná až deset let se pozvolna a nenápadně rodil cyklus s pracovním názvem Jazzovým zpěvačkám pro radost. Herečka, textařka a šansoniérka Ester Kočičková v něm tvoří české ekvivalenty k původním textům těch nejkrásnějších, nejhranějších a nejvlezlejších jazzových písní, které kdy vznikly. Až v roce 2016 na jaře se konečně zrodila i nová hudební formace - Moody Cat Band. Spojení známých písní a originálních Esteřiných textů oslovuje širší publikum, zdaleka nejen to jazzové. I proto má celovečerní program název „Jazzové standardy nestandardně“.

Za nástroji pak sedí skvělá sestava ve složení Petr Zatloukal, Přemysl Matějovic a Petr Kamiš, která nabídne brilantní hudební zážitek i náročnému posluchači… Celovečerní koncert je rozdělený na dvě poloviny a probíhá v uvolněném duchu, jak je koneckonců u Ester zvykem.

Předpremiéra a premiéra vystoupení proběhly v pražském Jazzdocku v lednu, respektive květnu 2016.


Více o akci Ester Kočičková & Moody Cat Band - Jazzové standardy česky a nestandardně na webu akce


e-mail na pořadatele: vstupenky@divadlock.cz